COVID-19 потрапляє у мозок через слизову носа, - вчені


фото: reuters
Коронавірус проникає в мозок людини через нервові клітини в нюховій слизовій оболонці

Про це йдеться в дослідженні групи німецьких вчених з Берлінського інституту здоров'я та університетської клініки Шаріте, повідомляє CNN.

Так, біологи проаналізували зразки тканин 33 пацієнтів, які померли від COVID-19, і виявили докази того, що вірус поширюється по нервах від клітин, що вистилають горло і носові пазухи, до мозку.

Вони також виявили високі концентрації вірусу в тканинах, пов'язаних з запахом (нюхова слизова оболонка).

"Отримані дані можуть допомогти пояснити деякі неврологічні симптоми коронавірусної інфекції, зокрема втрату нюху, на яку страждає багато людей, а також головний біль, втому, блювоту та нудоту", - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що в рогівці, кон'юнктиві ока і слизовій оболонці порожнини рота були виявлені нижчі рівні вірусної РНК, що, за словами дослідників, підкреслює оральні та офтальмологічні шляхи як додаткові потенційні місця проникнення SARS-CoV-2 до центральної нервової системи.

"Унікальність дослідження німецьких вчених полягає в тому, що вони вперше отримали за допомогою електронного мікроскопа зображення коронавірусу, що проникає всередину нюхової слизової оболонки", - йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

24 січня, 2021 неділя

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати