Переможні новини 362-го дня війни: Байден у Києві і не з порожніми руками, а король Чарльз зустрівся з українськими військовими

Історичний візит Джо Байдена до Києва за кілька днів до річниці повномасштабного вторгнення, ЄС виділив на цифровізацію України 17,4 млн євро, а Резніков заявив про збільшення кількості систем ППО від партнерів

Еспресо зробив підбірку новин, які наближають до перемоги України над ворогом.

Байден у Києві повідомив про новий пакет військової допомоги 

20 лютого, президент США прибув до Києва, де анонсував  чергове постачання для України артбоєприпасів, протитанкових систем і радарів повітряного спостереження. 

Він заявив, що Штати, разом із понад 50 країнами передали для України понад 700 танків, тисячі бронемашин, артсистем і боєприпасів, а також гуманітарну, економічну та військову допомоги.

Байден зауважив, що у цей перелік не входить новий пакет допомоги на 2,5 мільярди доларів, який ще буде оголошений сьогодні: "Там будуть додаткові боєприпаси для HIMARS та артилерії, додаткові системи, що дозволить захистити український народ від бомбардувань".

Окрім того Байден пообіцяв ще цього тижня оголосити про додаткові санкції проти російських еліт і компаній. 

До слова, президентові США Джо Байдену пропонували зустріч із його українським колегою Володимиром Зеленським на кордоні з Польщею або у Львові, але він вибрав саме Київ.

Мільярди євро на відновлення України від МВФ та Японії

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда повідомив про намір уряду виділити Україні ще 5,5 млрд доларів США на відновлення пошкодженої російськими окупантами інфраструктури. Кісіда заявив, що запросить президента України Володимира Зеленського на онлайн-саміт G7 у першу річницю вторгнення Росії в країну.

А от допомогу від Євросоюзу (17,4 млн євро) використають на цифровізацію України. Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, над проєктом "Цифрові технології для України" (DT4UA) Київ працюватиме разом з Естонською академією електронного управління. Проєкт допоможе цифровізувати більше послуг та вдосконалити Дію. Також за допомогою DT4UA можна буде посилити обмін даними між реєстрами, покращити електронну ідентифікацію та розвинути систему електронного управління, щоб кримінальні справи розглядали Прозоро.

Окрім цього, Франція закликала МВФ виділити на підтримку України ще 15 млрд. євро. Міністр економіки та фінансів Франції Бруно ле Мер зазначив, що кошти треба виділити на підтримку України протягом чотирьох років.

"Ми працюємо над програмою МВФ для України, яка може скласти майже 15 мільярдів євро протягом чотирьох років. Крім підтримки, що надається Європою, крім підтримки, яку надають країни G7, важливо, щоб МВФ мобілізував зусилля для України", - сказав він.

Систем ППО та ракет від партнерів стане більше

Глава Міноборони Олексій Резніков пояснив нещодавню заяву щодо отримання можливості давати кращу відсіч ворогам у небі. Союзники України пообіцяли збільшити кількість засобів протиповітряної оборони.

"Партнери взяли зобовʼязання щодо збільшення кількості систем ППО – тих, які вже є, але їх буде більше, разом із ракетами. З поваги до партнерів я не називаю, яких саме, бо вони хочуть самі розказати. Я можу сказати, що це суттєво підвищить рівень захисту нашого неба. Можливо, до 24 лютого партнери зроблять деякі оголошення", - сказав міністр. Резніков заявив, що нині відомо про передачу зенітно-ракетних систем Patriot – одна від США, ще одна від Німеччини, пускові установки та ракети від Нідерландів. 

Поряд з тим українська авіація Сил оборони і зі старими запасами озброєння, зуміла за добу завдати 16 ударів по районах зосередження особового складу. Також вдарили по військовій техніці окупантів та завдали удару по зенітно-ракетному комплексу ворога на вогневій позиції, повідомляють у вечірньому зведення Генштабу.

Король Чарльз III зустрівся з українськими воїнами на навчаннях у Великій Британії

Король Великої Британії Чарльз ІІІ зустрівся з українськими військовими, які зараз проходять навчання на південному заході Англії з британськими та міжнародними партнерами.

В офіційному релізі зазначають, що короля супроводжував начальник Генерального штабу генерал сер Патрік Сандерс. Посадовці спостерігали, як українські військові відпрацьовують атаку по позиціях ворога.

"Курс для українських військовослужбовців триває 35 днів. Українські солдати вивчають медичний догляд, поводження зі зброєю, базові бойові навички та влучність стрілянини. Більшість новобранців, які беруть участь у курсах, практично не мають військового досвіду, тому вивчення цих навичок особливо важливе для них", - йдеться у повідомленні британського видання Еxpress.

За даними видання, король також мав нагоду поговорити з деякими українськими солдатами. До слова, за останні шість місяців 10 тисяч українських солдатів було приведено в бойову готовність у Сполученому Королівстві.