
Чому уряд національного порятунку — вимога часу
Ситуація навколо України виглядає непередбачливо і погіршується. Кожен день телефонних розмов чи "човникової дипломатії" множить ризики
Америка потребує часу для корекції планів на реальність. Європа потребує часу на переозброєння та калібрування механізмів прийняття рішень. Україна часу не має.
Ми не можемо покладатися лише на союзників. Потрібно ясно усвідомити: багато чого залежить від нас самих, від того, наскільки ефективно ми зможемо діяти тут і зараз.
Маємо працювати над укріпленням оборони: перетворити степовий простір сходу і півдня України на лінію неприступних укріплень: ровів, валів і мінних полів. Ворог має втратити можливість для подальшого наступу.
Читайте також: Виплисти в тумані
Складність і драматизм ситуації вимагають негайної зустрічі президента Зеленського з керівниками парламентських фракцій.
Неприпустимо, щоб народні депутати дізнавалися про переговорну позицію України з іноземних медіа.
Водночас потрібно вже зараз вирішити кілька ключових завдань:
- гарантувати належне фінансування й підтримку Збройних сил України;
- налагодити розвиток оборонної промисловості та новітніх технологій;
- забезпечити координацію дипломатичної роботи, зокрема й парламентської дипломатії.
На жаль, влада фактично вийшла з угоди про національну єдність, укладеної у лютому 2022 року. А останнім часом ще й активно атакує опозицію. Але нині йдеться не про політичні розбіжності, а про виживання держави.
Тому питання створення професійного уряду національного порятунку стає ключовим. Постійна відмова Володимира Зеленського, Андрія Єрмака та їхніх соратників сформувати такий уряд виглядає як спроба уникнути відповідальності.
Читайте також: Влада на роздоріжжі
Проте кожен день зволікання коштує Україні занадто дорого.
Некваліфіковане втручання Офісу президента у справи армії вже призвело до серйозних поразок — зриву контрнаступу 2023 року та невдач Курської операції 2024–2025 років.
Корупція у сфері оборонних закупівель зриває постачання озброєння для війська.
А зовнішня політика, зосереджена на фотоопортунізмі Єрмака поруч із союзниками, відвертає увагу від реальної роботи з партнерами.
Некомпетентна економічна політика влади фактично знищує залишки українського виробництва та підприємництва.
Це шлях до поразки. До того ж зухвала поведінка президентського оточення щодо союзників може призвести до того, що Україна залишиться наодинці зі своїми проблемами. І наслідки цього відчує кожен громадянин.
Тому створення уряду національного порятунку — це питання не політичних домовленостей, а безпеки держави.
Це єдина можливість зберегти Україну та здобути перемогу над Росією.
Зараз критично важливо, щоб вимога сформувати уряд національного порятунку стала спільною справою всіх патріотичних українців.
Про автора. Ростислав Павленко, український політик, політолог, політтехнолог, викладач. Народний депутат України IX скликання
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе










