OPINION

Провал у Лондоні. США знову в пошуках кращої Росії

23 квітня, 2025 середа
18:07

Рубіо і Віткофф вирішили не їхати в Лондон. Офіційно — у державного секретаря США виникли "логістичні труднощі". Але направду — мирні потуги заглухнули

Зміст

Президент Володимир  Зеленський напередодні зробив заяву, що Україна не визнає російський контроль над Кримом: "Україна юридично не визнає окупацію Криму... Нема про що говорити. Це суперечить нашій Конституції". 

Нинішній гарант розуміє ризики, з якими він може зіткнутись персонально — роками ти розказуєш про те, як Крим буцімто здали постмайданні лідери та в.о. президента Олександр Турчинов. Утім навіть у темні часи Трамп першої каденції не просто ухвалив кримську декларацію. А ще й привʼязав її до декларації Веллеса, яка свого часу врятувала країни Балтії від повного розчинення в СРСР — і врешті стала тим документом, який допоміг Литві, Латвії та Естонії хутко відновити незалежність. 

Мирний план, який США везли до Лондона — передбачав 7 пунктів. Тут тобі й негайне припинення вогню між Україною та Росією. Звісно — визнання Криму частиною РФ. Далі — початок прямих переговорів між Києвом та Москвою. І найгірше — пропозиція США скасувати всі санкції проти Москви. З додатковою плюшкою — відновити економічне співробітництво між США та РФ.

Безумовно треба визнати, що велика кількість інсайдів про зірвані переговори пішли від британської газети "Independent", яку ще на початку 2010-х купив Олександр Лєбєдєв — підсанкційний путінський олігарх та полковник КДБ, який активно веде бізнес в окупованому Криму. 

Читайте також: "Остання пропозиція" від США

Ці вкиди мають паралізуючий ефект на українців. Бо в мережі говорять або шлях Чечні, або капітуляцію, або пишуть про конспірологію рівня: "Зєля нас здав, щоб самому лишитись живим". 

Попри те, що Рубіо до Лондона так і не вирушив, наші делегати (керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров, міністр закордонних справ Андрій Сибіга) кажуть, що "попри все, будемо працювати заради миру". 

"Як і домовились у Парижі, зустрінемося з американськими та європейськими співрозмовниками, які перебувають сьогодні в британській столиці. Шлях до миру непростий, але Україна була та залишається відданою мирним зусиллям", — написав Єрмак у своєму телеграмі. 

Якщо проаналізувати не лише зливи газети олігарха Лєбєдєва, а й те, що написали притомні Bloomberg та Axios - нові мирні пропозиції якось зовсім не балують Україну. Щобільше — у запропонованих умовах перемирʼя для України немає жодної вигоди. Всі ми розуміємо, що зняття санкцій із РФ дасть цій горе-країні знову підняти економіку і спрямувати отримані кошти на відновлення власної армії. І тоді за якісь 5 років США доведеться улещувати Росію новими територіальними поступками — Ригою, Вільнюсом та Запоріжжям. 

Читайте також: Чи має сенс продовження переговорів?

Погроза виходу США з переговорів свідчить, що Рубіо з Волцом розуміють, що вляпались у ці переговори, як у гноярку. Але публічно визнати, що входження у них було помилкою ніхто не захоче. Тому Трампу доведеться перейти до плану Б, де любові до Росії буде значно менше. 

Чи хочеться у відповідь на такі мирні пропозиції послати Вашингтон і забути його назавжди? Емоційно — так, але вони не виграють війни. Так само території й люди не повертаються з окупації мирними столами та самітами миру десь серед пасторальних видів Швейцарії. 

Добре, що наші делегати збираються витратити час у Лондоні на переговорах, але хотілось би дізнатись, які суто наші пропозиції миру станом на квітень'2025? 

Чи були в нас спокусливі пропозиції для Трампа або ж хоча б набір золотих ключок для гольфу? 

Не так давно CNN показало улесливий портрет Нікаса Сафронова, який Трамп отримав від Путіна.  Російський диктатор вивчив психологію американського колеги — і використав для замовлення культове фото — після замаху на життя Дональда  під час мітингу в Пенсильванії. Цю світлину нинішній президент США тягав на всі мітинги й постив буквально у всі передвиборчі агітки. 

Це дає певний ефект — уже зараз США хочуть розділити українське питання і всі інші, де вони можуть працювати разом з Росією. Москва не хоче завершувати війну — вона хоче відновлення економічної співпраці із США і повернення західних інвесторів, які готові широко заплющити очі на війну і смерті. 

Що лишається Україні, аби не опинитись в амплуа "горе переможеним"? 

Точно шукати шляхи, як отримувати технології США і фінансово-технологічну підтримку від Європи. Багато хто втомився від війни й хоче виборів. Утім є високі шанси, що погана підготовка до наступної війни — коштуватиме нам уже незалежності. 

Краще точно не буде і про мир навіть зразка періоду 2017-2022 можна забувати. Бо як там віцепрезидент США Венс сказав: "Кордон, можливо, не виявиться точною лінією фронту в тому вигляді, в якому він існує зараз, для того, щоб зупинити вбивства, обидві сторони повинні опустити зброю, заморозити цю справу і зайнятися справою фактично побудови кращої Росії й кращої України". 

Спеціально для Еспресо

Про авторку: Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+10.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.25
    Купівля 41.25
    Продаж 41.78
  • EUR
    Купівля 46.33
    Продаж 47.05
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
20 травня
02:34
Оновлено
шахед
Росія запустила по Україні "шахеди": ситуація вночі 20 травня
02:21
землетрус
У Греції оголосили надзвичайний стан через серію землетрусів
01:50
єврейська громада україни
Британія, Канада і Франція пригрозили Ізраїлю санкціями через новий наступ в Газі
00:54
Дональд Трамп
Трамп попередив, що вийде з переговорів між Україною та РФ, якщо не побачить прогресу
00:28
Оновлено
на фото Володимир Зеленський
Зеленський пояснив, чому обмін з Росією у форматі 1000 на 1000 стосуватиметься лише військовополонених
2025, понедiлок
19 травня
23:49
Оновлено
ЗСУ, БПЛА
Від початку доби на фронті сталося 156 боєзіткнень: найгарячіша ситуація на Покровському напрямку
23:44
фейк, розсилка
ЦПД попередив про появу фейкових акаунтів Зеленського, Єрмака та Малюка в telegram
23:27
Айдос Садиков
Казахстан відмовив Україні у допиті підозрюваних у вбивстві опозиціонера Садикова в Києві
22:26
Оновлено
Трамп Зеленський
"Розглядається зустріч з РФ на високому рівні": Зеленський розповів, про що говорив з Трампом до та після його спілкування з Путіним
22:23
росія, санкції
Європейські лідери пообіцяли посилити тиск на РФ після телефонної розмови Трампа з Путіним
22:15
Ексклюзив
Путін та Трамп на російських сувенірах
Путін кинув кістку Трампу: Шульга проаналізував телефонну розмову лідерів США та РФ
21:48
Ексклюзив
ЗСУ
Треба стискати систему рішень і масштабувати технології, - офіцер ЗСУ Кишкар про ситуацію на фронті
21:25
Кір Стармер
Підпал будинку Стармера: британська поліція затримала третього підозрюваного
21:06
Оновлено
трамп путін
Трамп після розмови з Путіним: "Росія та Україна негайно розпочнуть переговори щодо припинення вогню і війни"
20:35
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Чому не відбувся запуск російської міжконтинентальної балістичної ракети "Ярс". Колонка Сергія Згурця
20:23
Огляд
Тріумф проєвропейського курсу над популізмом: хто такий новий президент Румунії Нікушор Дан
20:03
OPINION
Якби ми переймалися ЗСУ так, як сваримося про Алхім...
20:00
Ексклюзив
вибори у Польщі
Перед другим туром виборів у Польщі головними темами будуть безпека та роль країни в ЄС, - політоглядачка Попович
19:46
тюрма
Воювали на Донеччині проти України: трьох зрадників засудили до 15 років
19:02
Допомагатиме знаходити послуги: у Дії запустять ШІ-асистента
18:57
Apple iPhone 15
У Росії оштрафували Apple за "пропаганду ЛГБТ"
18:56
полк Калиновського
У Білорусі оголосили в розшук 125 людей, пов’язаних із полком Калиновського
18:47
Аналітика
Основний бойовий танк M1A1 Abrams австралійської армії
Австралія передає Україні танки Abrams без зеленого світла США
18:23
Покровськ
У Покровську залишаються 1915 людей, - МВС
18:23
Інтерв’ю
випускники-іноземці
Що вивчають в Україні студенти зі США та чому нам варто боротися за можливість навчати іноземців. Розмова з ректором Тернопільського медуніверситету Михайлом Кордою
18:21
тюрма
На Житомирщині медбрат украв обручку з руки загиблого військового: зловмисник отримав 5 років ув'язнення
18:08
Збірна України
Ребров оголосив склад збірної України на турнір у Канаді
18:04
OPINION
Трамп телефонує Путіну: на шляху до правильних рішень
17:56
пенсія
Кабмін дозволив зараховувати до пенсійного стажу офіційну роботу за кордоном
17:48
OpenAI
У ChatGPT стався технічний збій
17:30
Ексклюзив
Путін користується холодильником Liebherr
Політаналітик Горбач відповів, чому Путін завів мову про наступника
17:10
"Матюки не можна слухати": у Вінниці й Івано-Франківську скасували концерти "Курган & Agregat"
17:09
Мірча Луческу
Екстренер "Шахтаря" та "Динамо" Луческу відмовився їхати в Росію на святкування 100-річчя "Зеніту"
17:04
Румунія, прапор Румунії
У Румунії дозволили збивати БПЛА у своєму повітряному просторі
17:01
Просування окупантів у напрямку Костянтинівки: DeepState фіксує зміни на трьох ділянках Донеччини
16:57
віце-президент США Джей Ді Венс
Венс: якщо Путін не бажає закінчувати війну, то США повинні будуть сказати, що "це не їхня війна"
16:48
Кевін Спейсі
Виправданий у справі про сексуальне насильство Кевін Спейсі отримає нагороду Каннського кінофестивалю
16:36
Володимир Путін
"Дозволити Путіну правити пожиттєво": у РФ почали готувати населення до нових змін у конституції
16:31
Оновлено
Зеленський доручив сформувати постійну переговорну групу України
16:28
Ексклюзив
Володимир Горбач
"Заперечує формат імперії": політаналітик Горбач про ненависть Путіна до України
Більше новин