Шмигаль заявив про домовленість щодо перегляду програми розширеного фінансування МВФ

Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про другий перегляд програми в рамках Механізму розширеного фінансування EFF

Про це повідомив очільник Кабінету міністрів Денис Шмигаль у Telegram.

"У Фонді відзначили наш прогрес у виконанні зобов’язань у межах програми та відданість реформам. Ця домовленість відкриває шлях до отримання траншу в близько $900 млн. Очікуємо, що відповідне рішення буде ухвалене Виконавчою радою МВФ найближчими тижнями", - написав керівник уряду..

Він нагадав, що програма в рамках Механізму розширеного фінансування МВФ - це чотирирічна програма загальним обсягом $15,6 млрд.

Домовленість підтвердили у МВФ.

"Я радий повідомити, що співробітники МВФ і влада України досягли домовленості на рівні експертів щодо другого перегляду Програми EFF. Домовленість підлягає схваленню Виконавчою радою МВФ, розгляд цього питання на її засіданні очікується в найближчі тижні", -  повідомив очільник команди експертів МВФ Гевін Грей.

Він зазначив, що макроекономічну та фінансову стабільність було збережено завдяки формулюванню виваженої політики, а також постійній та своєчасній зовнішній підтримці.

"Українська економіка продовжує демонструвати надзвичайну стійкість і подальші ознаки стабілізації, оскільки останні економічні події вказують на сильніше, ніж очікувалося, відновлення економіки у 2023  році та суттєву дезінфляцію на тлі значних резервів і стабільного валютного ринку.  Відтак, експерти МВФ підвищили оцінку зростання реального ВВП на 2023 рік до 4,5 %. Проте очікується, що у 2024 році зростання уповільниться до 3-4 %, оскільки війна триває, і ризики погіршення загальних перспектив залишаються надзвичайно високими", - додав Гевін Грей.

Програма МВФ: що відомо

31 березня Виконавча рада Міжнародного валютного фонду затвердила найбільшу фінансову допомогу для України з початку повномасштабної війни - $15,6 млрд. Перший транш розміром близько $2,7 млрд у рамках нової програми розширеного фінансування від МВФ Україна отримала вже 3 квітня.

З 23 травня місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Гевіном Греєм розпочала роботу в Україні. Вона оцінить прогрес влади у виконанні умов програми.

Наприкінці червня МВФ завершив перший перегляд програми розширеного фінансування для України, що дозволяє надати транш у розмірі близько $890 млн.

А з 25 вересня місія МВФ розпочала роботу у Варшаві для підготовки другого перегляду програми розширеного фінансування EFF. У разі її успіху Україна розраховує на отримання третього траншу кредиту розміром близько $900 млн до кінця року.

Вже у жовтні команда МВФ прибула до Києва, де розпочала зустрічі з представниками української влади та іншими ключовими партнерами.

3 жовтня голова Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва заявила про відновлення роботи постійного представництва у Києві, яке було закрито з початку повномасштабної війни у 2022 році.

6 листопада місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу щодо проведення другого перегляду виконання Україною програми Механізм розширеного фінансування