Огляд

"Баєр" став чемпіоном Німеччини, російські повії довели експрезидента IBU до в'язниці, а "Реал" та "Ман Сіті" зіграли суперматч у ЛЧ. Головні спортивні новини за тиждень

Дмитро Марценишин
15 квітня, 2024 понедiлок
12:03

"Баєр" перервав 11-річну гегемонію "Баварії" у Бундеслізі, колишнього президента Міжнародного біатлонного союзу Андреаса Бессеберга посадили за корупцію, а у Лізі чемпіонів відбулися перші чвертьфінали

Зміст

"Баєр" достроково виграв чемпіонат Німеччини з футболу

15 квітня у 29-му турі Бундесліги "Баєр" з Леверкузена переміг "Вердер" з рахунком 5:0 та став чемпіоном Німеччини. Флоріан Вірц зробив хет-трик, також відзначилися Віктор Боніфейс, який реалізував пенальті, та Граніт Джака. Після останнього м'яча у виконанні Вірца на 90-й хвилині на поле вибігли сотні вболівальників, рефері вирішив не додавати компенсованого часу та дати фінальний свисток, ще до якого у Леверкузені почалося божевільне святкування.

"Баєр" набрав 79 очок та здобув титул за 5 турів до фінішу чемпіонату Німеччини. Команда Хабі Алонсо стала недосяжною для "Баварії" та "Штутгарта", які мають по 63 пункти. Леверкузенці виграли Бундеслігу вперше в історії. Крім цього це перший трофей для 42-річного іспанського тренера німецького клубу.

"Баєр" перервав гегемонію "Баварії", яка вигравала чемпіонство 11 сезонів поспіль. До цього востаннє титул у мюнхенців двічі забирала дортмундська "Боруссія" на чолі з Юргеном Клоппом.

Хабі Алонсо зі Срібною салатницею, Бундесліга, Баєр

Хабі Алонсо зі "Срібною салатницею", Фото: Getty Images

Відбулися перші чвертьфінали Ліги чемпіонів

9 та 10 квітня відбулися перші матчі 1/4 фіналу Ліги чемпіонів.

Минулого вівторка у Лондоні англійський "Арсенал" та німецька "Баварія" зіграли внічию 2:2. На 12-й хвилині Букайо Сака вивів господарів вперед. Проте мюнхенці не тільки відігралися, але й вийшли вперед зусиллями Сержа Гнабрі та Гаррі Кейна.

Українець Олександр Зінченко вийшов на поле на старті другого тайму, коли "Арсенал" поступався з рахунком 1:2. Врятуватись від поразки лондонці зуміли на 76-й хвилині, Леандро Троссард ударом з близької відстані зробив рахунок 2:2.

Олександр Зінченко та Лерой Сане, "Арсенал" - "Баварія", Ліга чемпіонів

Олександр Зінченко (ліворуч), Фото: Getty Images

У Мадриді англійський "Манчестер Сіті" повів у грі з іспанським "Реалом" на 2-й хвилині - зі штрафного забив Бернарду Сілва, який скористався помилкою українського голкіпера Андрія Луніна, який невдало вибудував стінку та вибрав позицію.  Проте незабаром попереду вже був "Реал" - після автоголу Рубена Діаша та м'яча Родріго.

У другому таймі "Ман Сіті" перехопив ініціативу та завдяки Філу Фодену та Йошко Гвардіолу знову вийшов вперед. Від поразки "Реал" на 79-й хвилині врятував Федеріко Вальверде - нічия 3:3. Матчі-відповіді у парах "Баварія" - "Арсенал" та "Манчестер Сіті" - "Реал" відбудуться 17 квітня.

10 квітня іспанський "Атлетико" приймав німецьку "Борусію" з Дортмунду, а французький ПСЖ - іншу команду з Іспанії - "Барселону".

У Мадриді "Атлетико" переміг "Борусію" 2:1. На голи Родріго Де Пауля та Самуела Ліно дортмундці відповіли точним ударом Себастьєна Алле.

У Парижі "Барселона" переграла ПСЖ з рахунком 3:2. У французів забили Усман Дембеле та Вітінья, який на початку другого тайму вивів господарів вперед. Проте каталонці завдяки дублю Рафіньї та голу Андреаса Крістінсена здобули перемогу.

Матчі-відповіді у парах "Борусія" - "Арсенал" та "Барселона" - ПСЖ пройдуть 16 квітня.

Філ Фоден (ліворуч) і Вінісіус Жуніор, Реал, Манчестер Сіті, Ліга чемпіонів

Філ Фоден та Вінісіус Жуніор (праворуч), Фото: Getty Images

Експрезидента Міжнародного біатлонного союзу Бессеберга посадили за корупцію

12 квітня у Норвегії колишнього очільника IBU Андерса Бессеберга засудили до трьох років та одного місяця позбавлення волі за корупцію. Його звинуватили в отриманні хабарів від російських чиновників у 2009 - 2018 роках.

Зокрема, Бессебергу подарували дорогий годинник, возили на полювання у Росії, Австрії та Чехії. Також функціонер користувався послугами повій, яких йому надавали росіяни. Крім того, норвежець порушив антимонопольне законодавство, розподіляючи права на телетрансляції змагань.

У Бессеберга конфіскували годинник і 121 тис. євро. 78-річний норвежець заявив, що здивований вироком і пообіцяв його оскаржити.

Андерс Бессеберг

Андреас Бессеберг, Фото: Getty Images

У США помер скандальний футболіст і актор О Джей Сімпсон

11 квітня на 77-му році життя помер відомий гравець в американський футбол О Джей Сімпсон, якого звинувачували в справі про подвійне вбивство

Про смерть від онкологічного захворювання Сімпсона оголосили члени його родини. О Джей Сімпсон розпочав кар'єру в американському футболі у 1970-х роках, виступав за "Баффало Біллс" та "Сан-Франциско 49s" і визнаний одним із найкращих гравців в історії Національної футбольної ліги. Після завершення спортивної кар'єри Сімпсон працював телекоментатором і знімався в кіно.

У середині 1990-х років О Джей Сімпсона звинуватили в убивстві його колишньої дружини та її друга. Присяжні визнали футболіста невинним, але докази вказували, що саме він скоїв убивство. Пізніше Сімпсона зобов'язали виплатити $33,5 млн родичам загиблих, які подали до нього цивільний позов. Процес над зіркою спорту став одним із найгучніших в історії США.

Після нього О Джей Сімпсона заарештовували за інші злочини. 2008 року його засудили за збройне пограбування. У 2017 році він вийшов на свободу.

О Джей Сімпсон

О Джей Сімпсон, Фото: Reuters

"Ліверпуль" зганьбився з "Аталантою" у Лізі Європи

11 квітня італійська "Аталанта" сенсаційно обіграла англійський "Ліверпуль" у першому матчі чвертьфіналу Ліги Європи

Матч "Ліверпуль" - "Аталанта" закінчився з рахунком 3:0 на користь команди з Бергамо. Голи у ворота англійців на "Енфілді" забили Джанлука Скамакка, який оформив дубль, і Маріо Пашалич.

У інших чвертьфіналах ЛЄ "Мілан" вдома програв "Ромі" 0:1 в італійському двобої. "Бенфіка" з Анатолієм Трубіним у воротах переграла в Лісабоні французький "Марсель" - 2:1. Баєр" на своєму полі здолав англійський "Вест Гем" - 2:0.

Повторні чвертьфінальні матчі відбудуться 18 квітня.