
"Єдиний спосіб врятувати життя": волонтери розповіли про найгарячіші напрямки евакуації та найскладніші регіони
У Києві 16 травня відбувся форум "Повний цикл евакуації. Невидимі люди прифронту", присвячений тому, як відбувається порятунок людей з прифронтових територій
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Наталя Стареправо.
У Києві команда "Схід СОС" провела форум "Повний цикл евакуації. Невидимі люди прифронту", де розповіла, як проходить евакуація на прифронтових регіонах, що є найскладнішим, та які напрямки є найнебезпечнішими для роботи.
Координатор БФ "Схід СОС" Євген Голованевський підкреслив, що затримка з евакуацією та відсутність належних умов для життя призводять до численних смертей, особливо серед дітей.
"Люди часто зволікають з евакуацією з різних причин: небажання покидати рідні домівки та господарство, страх перед невідомістю та складнощі з адаптацією до нового місця проживання. Окрема проблема – маломобільні особи, які можуть бути покинуті родичами або не мати їх взагалі, що унеможливлює самостійне звернення за допомогою", - сказав він.
Евакуаційник Роман Бугайов розповів про випадок, коли людину необхідно було вмовляти 4 місяці на евакуацію. За його словами, спочатку це робили оператори гарячої лінії, а коли почав погіршуватись звʼязок - евакуаційна команда декілька разів на тиждень приїжджала і проводила бесіди.
Бугайов зазначив, що від моменту запиту людини про евакуацію екіпаж команди готовий виїхати на виклик за 15 хвилин, або трішки більше, залежно від регіону. На думку евакуаційника, Херсонщина - найскладніший напрямок для евакуації, оскільки там є багато відкритих ділянок, де немає де сховатися, а також в області складна логістика.
Евакуаційний підрозділ Білий Янгол на Донеччині
Керівник евакуаційної групи Геннадій Юдін повідомив, що найгарячішими напрямками були тоді Бахмутський, Лиманський, Мар'янський, Авдіївський, Волноваський. П'ять екіпажів почали працювати в цих напрямках.
"І тоді ми з квітня 22-го року ми почали вести статистику, скільки людей ми вивезли і На сьогоднішній день я можу сказати, що підрозділами Білий Янголи поліції Донеччини, це 25 поліцейських, хлопці і дівчата, було вивезено на сьогоднішній день 11 500 людей. З цього з цієї цифри це 1,500 дітей", - зазначив він.
Також керівник наголосив, що в ці регіони завезли близько 400 тонн гуманітарної допомоги. Від листопаду 2024 року екіпажі ввійшли в штат Національної поліції Донецької області.
Робота операторів гарячої лінії
Операторка гарячої лінії "Схід СОС" Даніела розповідає, що найбільше запитів на гарячу лінію надходить саме на евакуацію, і в більшості це літні та маломобільні люди. Найбільше заяв наразі надходить з Донецького напрямку, а саме Костянтинівки, Краматорську, а також Покровську.
За словами операторки, ці заяви передають поліції, і потім працюють в кооперації з ними. В місця куди не можуть заїхати волонтери, спочатку заїжджає поліція, а потім людей в певному місці забирають волонтери.
"Мене особисто болить, коли літня людина, яка лежача, а її всі кинули. Тобто родичі є, але всім абсолютно байдуже, і ніхто не хоче забирати...Дуже важко це слухати, а всеодно треба тримати себе в руках, щоб людині легше було. Тобто ти мусиш стримувати свої якісь емоції", - розповідає Даніела.
- У зв'язку з безперервними обстрілами в Олексієво-Дружківці та кількох селах Шахівської громади Донецької області, 16 травня оголосили про примусову евакуацію родин з дітьми.



- Актуальне
- Важливе










