
Рада прийняла за основу законопроєкт про множинне громадянство
У вівторок, 17 грудня, Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про введення інституту множинного громадянства в Україні
Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.
Зазначається, що за основу законопроєкту #11469 проголосували 247 депутатів Ради.
У документі, який подав президент Володимир Зеленський, пропонується допускати множинність громадянства у таких випадках:
- одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави;
- набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновлювачів-іноземців;
- автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;
- автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, який підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави;
- набуття громадянства України у спрощеному порядку для іноземців, що є громадянами держав, які входять до переліку тих, хто може отримати громадянство у спрощеному порядку;
- набуття громадянином України громадянства держав з переліку тих, чиї громадяни набувають громадянство України у спрощеному порядку.
За словами Железняка, до другого читання нардепи мають врахувати пропозиції і зауваження, зокрема Світового Конгресу Українців.
"Також доручили окремим голосуванням (150 голосів) запитати думку Конституційного суду щодо закону", - додав нардеп.
Представляючи законопроєкт в Раді, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко зазначив, що метою проєкту закону є зміцнення національної єдності, зменшення негативних демографічних наслідків, спричинених збройною агресією проти України, а також удосконалення регулювання правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які захищають нашу державу.
"Пропонується на законодавчому рівні закріпити механізм, що дозволить іноземцям набувати громадянство України без обов'язкового виходу зі свого громадянства, а також громадянам України набувати іноземне громадянство без втрати українського", - розповів міністр.
За словами Клименка, прийняття цього законопроєкту сприятиме вдосконаленню державної політики у сфері громадянства, зокрема для підтримки громадян України, які вимушено перебувають за кордоном через агресію РФ, а також представників української діаспори, які прагнуть відновити правовідносини з Україною.
Позиція "Європейської солідарності" щодо ухвалення законопроєкту у першому читанні
Народний депутат України Володимир В'ятрович у кулуарах ВР прокоментував ухвалення законопроєкту, повідомляє кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
Він назвав ухвалений варіант законопроєкту ганебним. В'ятрович зазначив, що у законопроєкт скасовує норму щодо необхідності складання іспиту з основ Конституції України, історії України та іспиту на рівень володіння державною мовою.
"На жаль, на цьому проблеми з цим законопроєктом не закінчуються. Наступна норма, яку вони включили - це те, що громадяни 33 держав матимуть можливість отримання множинного громадянства, але жодного списку цих держав немає. Це буде ухвалено якимось іншим законопроєктом. Тобто депутати проголосували фактично за кота в мішку, ми не знаємо, громадяни яких держав отримають можливість множинного громадянства", - сказав він.
В'ятрович також вказав, що законопроєкт робить неможливим для представників української діаспори роботу на державній службі.
"Попри всі обіцянки президента Зеленського та заклики приїжджати в Україну, працювати на Україну та брати на себе відповідальність за той чи інший напрямок роботи, зокрема, на державній службі, зараз ухвалення цього законопроєкту у першому читані таку можливість для українців за кордоном тільки ліквідувало", - розповів нардеп.
Він також вказав на те, що "сам процес ухвалення цього законопроєкту абсолютно ганебний", оскільки попри те, що після його внесення у парламент було створено міжфракційну робочу групу, яка б мала доопрацювати його, робоча група збиралася тільки один раз.
"Після цього в зал, без жодних обговорень цієї робочої групи, внесли зовсім інший законопроєкт, ще гірший, ніж той, який був на початку. І його сьогодні було ухвалено. Я вважаю, що це дуже великий крок назад і це крок, який компрометує навіть саму ідею множинного громадянства і, на жаль, це стало можливо завдяки голосуванню у Верховній Раді, де партія більшості заручилася підтримкою, у першу чергу, колишньої ОПЗЖ. Бачимо, що продовжується практика різного роду скандальних законопроєктів, де влада опирається на відверто російську партію в українському парламенті", - підсумував нардеп.
- Президент Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство ще у серпні.
- Актуальне
- Важливе











