
У фракції "ЄС" прокоментували продовження воєнного стану та позицію колеги Гончаренка щодо цього
Представники фракції "ЄС" зазначили, що Олексій Гончаренко виступив проти продовження воєнного стану через відсутність чітких термінів служби, а не через небажання проводити мобілізацію
Про це вони повідомили у Верховній Раді, передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
Верховна Рада 16 квітня підтримала продовження загальної мобілізації та воєнного стану в Україні ще на 90 діб. За відповідне рішення проголосували 357 нардепів, проти висловився лише один - нардеп Олексій Гончаренко. За словами колег, Гончаренко наполягає на тому, щоб парламент виявив свою позицію щодо чітких термінів служби. Саме цим керується опозиція, а не небажанням не проводити мобілізацію, уточнила Вікторія Сюмар.
"Є питання мандату воєнного часу. Цей мандат легітимності воєнного часу говорить про те, що країна має займатися найперше посиленням своєї інституційної спроможності, розвитком військово-промислового комплексу і максимально діяльністю кожного політика, урядовця, чиновника в інтересах ЗСУ", - заявила народна депутатка.
Як наголосив Володимир Вʼятрович, "Європейська Солідарність" упʼятнадцяте підтримала обидва законопроєкти, ініційовані президентом.
"Ми прекрасно розуміємо, що війна триває, ми прекрасно розуміємо, що ситуація зараз в країні не є більш безпечною, ніж у 2022 році. Але разом з тим ми маємо розуміти, що зараз точно не 2022 рік. Минуло багато часу, минуло три роки, які нам подарували наші захисники, відстоюючи кожен метр нашої землі. І тому, мені здається, що за тих три роки ми мали просунутися набагато далі в розумінні того, як організувати ту саму мобілізацію, організувати оборону країни в цілому. На жаль, ми не можемо сказати, що парламент повною мірою використав цей так дорого викуплений ціною крові час, який нам подарували українські захисники. На жаль, ми ухвалили справді кривий закон про мобілізацію і доказом цього є те, що періодично в стінах парламенту ухвалюємо якісь зміни, які мали б його покращити, але по суті ситуація не особливо міняється. Це ті помилки, за які платять конкретні люди, за які платять наші захисники. Ми втрачаємо людей, ми втрачаємо територію, ми маємо критичні і важкі цифри СЗЧ. Все це через те, що свого часу вище політичне керівництво держави побоялося взяти на себе відповідальність за мобілізацію", - заявив Вʼятрович.
Натомість, за словами нардепа, воєнний стан, який потрібен для мобілізації всього суспільства, для зміцнення країни, "використовується владою для того, щоб розправлятися зі своїми опонентами".
Як зауважила Ірина Фріз, "ЄС" голосувала за мобілізацію, тому що розуміє, що "державницькі підходи є гарантією того, що ми збережемо країну".
"Але разом з тим ми виступаємо категорично проти легалізації свавілля виконавчої гілки влади. Народні депутати мають вже декілька зареєстрованих законопроєктів щодо встановлення чинних термінів служби. Але всі вони є заблокованими на рівні профільного комітету Нацбезпеки, оборони та розвідки та заблокованими для включення в порядок денний для винесення рішення народними депутатами", - сказала Фріз.
Нинішній формат мобілізації спрямований, на її думку, "на дискредитацію безпосередньо військових".
"Воєнний стан – це обов'язок влади використати всі можливості й ресурси суспільства для того, щоб перемогти у війні. На жаль, ми бачимо, що влада робить протилежне цьому, і той час, який такою дорогою ціною забезпечують нам Збройні Сили України, марнується. Колеги багато говорили про мобілізацію і терміни служби. Відповідні законопроєкти є у Верховній Раді. Також є законопроєкти щодо посилення підтримки військовослужбовців, щодо покращення їх підготовки тощо. На жаль, Верховна Рада це не розглядає, бо порядок денний Верховної Ради формує Офіс президента", - додав нардеп Ростислав Павленко.
- Рада підтримала продовження дії воєнного стану і мобілізації до 6 серпня



- Актуальне
- Важливе















