Ексклюзив

"Вартість інтелектуального продукту – то не ціна на поліграфію", – видавець Круглов заперечує, що друкував підручники за завищеними цінами

8 серпня, 2024 четвер
20:43

Співзасновник видавництва "Атлант" Віктор Круглов відкидає звинувачення у друку підручників для українських школярів за начебто завищеними цінами

Зміст

Як він заявив, по коментар для журналістського розслідування на цю тему до нього не звертались, а тому вирішив пояснити свою позицію. 

"Перше — про заснування самого видавництва "Атлант". З 2023 року у профільному  комітеті Верховної Ради наголошують на необхідності забезпечення підручниками учнів із нацменшин та дітей з особливими потребами. До минулого року такі книжки або не друкувалися взагалі, або виходили пізніше початку навчального року", – пояснив він.

Круглов наголосив, що видавництв, які займаються випуском таких видань, в Україні є мало.

"У 2022 році працювало лише одне видавництво, що випускало підручники шрифтом Брайля. Видавати невеличкими накладами (70-800 примірників) переклади на румунську, угорську, кримськотатарську мови мало хто бажав через збитковість. Міністерство освіти та ІМЗО (інститут модернізації змісту освіти) починають зобов’язувати видавців, чиї підручники виграли в конкурсному відборі та отримали держзамовлення, організовувати їх переклади мовами нацменшин та забезпечувати адаптацію для осіб з особливими потребами. Як правило, це підручники видавництв "Ранок", "Генеза" та "Оріон", бо саме за них вчителі віддають найбільше голосів", – розповів у коментарі Віктор Круглов.

За його словами, для розв'язання проблеми видання підручників із малим накладом три видавництва об’єднали зусилля, бо знайти спеціалістів з адаптації шрифтом Брайля, перекладачів на кримськотатарську, угорську або румунську мови, спеціалістів з інклюзії тощо – вимагає величезних зусиль.  

"Підручники, які видає видавництво "Атлант", створені на основі тих, що вже пройшли конкурсний відбір. Відповідно до Особливостей проведення закупівель, закупівля товарів, що є предметом захисту інтелектуальних прав, проводиться  з одним учасником, власником авторських прав. Підручники якраз підпадають під цю категорію. Логічно, хто створив підручник, той має і друкувати його", – наголошує Круглов.

Ще один момент, який пояснив видавець про ціни та підрядників видавництва "Атлант".

"Контракти на видання перекладних підручників та для дітей з особливими освітніми потребами були підписані у червні з вимогою надрукувати їх до 1 серпня. Друкарень, що відповідають санітарним вимогам та можуть видавати підручники, в Україні мало. Довелося розподіляти пакети замовлень між 5 друкарнями (а не однією "ПЕТ", як сказано у статті)".

Він переконує, що визначення ціни на окреме видання у статті — маніпулятивне.

"Під час замовлення менеджмент "Атланту" розглядав ціну не однієї книжки, а всього пакета замовлень. Друкарня  "ПЕТ" взялася друкувати 11 назв перекладних підручників (наклад 112-2270 шт.), 12 назв підручників для дітей з особливими освітніми потребами (наклад 700-1000 шт.), 12 назв від 4000 до 10 000 шт.", – наголосив видавець.

Круглов сумнівається, що існує сертифіковане підприємство, яке готове надрукувати за місяць такий пакет замовлень кольорових книжок з твердою обкладинкою з дотриманням усіх санітарних норм і вимог до поліграфічних матеріалів. Він також наголосив, що вартість інтелектуального продукту не варто зводити суто до ціни на поліграфію.

Що було раніше

Декілька днів тому на сайті NGL.media вийшло розслідування, у якому журналісти пишуть, що новостворене видавництво "Атлант" отримало від МОН контракт за завищеними цінами на понад 180 млн грн.

Про деталі розслідування NGL.media журналістка Єлизавета Чип  розповіла в етері Еспресо.

"Видавництво "Атлант" було створене менш як рік тому. Це видавництво створили три гіганти української навчальної літератури. Зокрема, власники трьох величезних видавництв, які є постійними постачальниками підручників для Міністерства освіти та науки України. Фактично, ці видавництва є конкурентами, втім, у проєкті "Атлант" вони обʼєднались. Зокрема, Віктор Круглов – власник видавництва "Ранок", Олег Фурман – власник видавництва "Генеза" та Олег Костенко, який володіє видавництвом "Оріон", - розповіла Чип.

Розслідувачка розповіла, що вартість замовлень МОН у видавництва "Атлант" щонайменше удвічі перевищує ринкову вартість.

Деталі розслідування читайте за посиланням.

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
10 червня
10:06
Ексклюзив
санкції проти рф
Політолог Телешун пояснив, як санкції ЄС можуть створити загрозу для режиму в Росії
10:02
Іван Вигівський
РФ почала вербувати дівчат для вбивств військових, - Вигівський
10:00
валюта
Курс валют на 10 червня: вартість долара в банках перетнула позначку 45 грн
09:24
Оновлено
За добу на фронті відбулося 234 бої, РФ втратила 1990 військових. Підсумки роботи Сил оборони 9 червня
09:19
Оновлено
Рятувальники ліквідовують наслідки ворожого обстрілу.
Росія атакувала Україну понад сотнею дронів: вдарила по Харкову та Одесі, є постраждалі та руйнування
08:51
зброя США
США завдають ударів по Ірану за збитий гелікоптер
08:49
патріарх Кирил
Патріарх Кирил, Мединський, Алекперов: ЄС готує проти поплічників Путіна санкції, які раніше блокував Орбан
08:45
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Росіяни воюють між собою через проблеми з комунікацією: Третій армійський корпус про Лиманський напрямок
08:03
OPINION
Україна не вступить в ЄС у 2027 році. Чи варто з цього робити трагедію?
07:57
Дмитро Лубінець
Лубінець розповів, про дзвінок Єрмака після звільнення, щоб підписати "меморандум"
07:55
Оновлено
Наслідки удару по Чебоксарам, Чувашія
У РФ під ракетною атакою опинився військовий завод у Чебоксарах, у Самарі горить НПЗ
2026, вiвторок
9 червня
22:56
Ексклюзив
грицак
Я хочу помилятися, але ця війна надовго, - історик Грицак
22:30
безпілотник, дрон
РФ перейшла на нові відеочастоти на "Молніях", детектори можуть їх пропустити, — Флеш
22:25
Ексклюзив
Криза навколо Тайваню найімовірніше припаде на кінець осені, — політолог Саакян
22:13
Оновлено
Серія вибухів у Росії: у Підмосков'ї ліквідовано посадовця міноборони, у Москві — вибух авто, у Дагестані — підрив газопроводу
22:02
Усик
Чемпіон світу з боксу Усик увійшов до рейтингу найвпливовіших людей у спорті за версією TIME
21:58
Ексклюзив
паливна криза в Криму
Дефіцит продуктів, паніка, зірваний курортний сезон: нардеп Чийгоз про ситуацію в Криму
21:44
Ексклюзив
ДСНС провела масштабні відкриті навчання у Черкасах
ДСНС провела масштабні навчання у Черкасах і презентувала Мобільний центр безпілотних систем
21:04
Ексклюзив
Між півднем України та Кримом є дві больові точки для ворожої логістики, - Лакійчук
20:52
До Коаліції за повернення українських дітей приєдналася Боснія і Герцеговина, - Сибіга
20:13
Норвегія
Норвегія виділить близько 100 млн євро на морські дрони для України
20:11
Дональд Туск
Польща має бути присутня на переговорах щодо України, — Туск
20:01
OPINION
НМТ з математики. Нам треба не в Європу, а back to USSR?
20:00
Володимир Зеленський
Україна доведе кількість ударів до 600 дронів і ракет, щоб Росія відчула війну вдома, — Зеленський
19:49
Зеленський та Путін
Лист до Путіна мав конкретну мету і вона досягнута, — Зеленський на саміті NB-8
19:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Німеччина дасть 300 мільйонів євро на чеську "снарядну ініціативу" для України
19:27
Володимир Зеленський
Зеленський: Україна має бути в НАТО, Європа не може захистити себе без неї
19:09
Володимир Зеленський
Росія змінює курс українських дронів, щоб посварити Київ із союзниками, — Зеленський
19:00
Огляд
Термін згорає: чого слід чекати, якщо не оцифрувати трудову книжку до 10 червня
18:57
Ексклюзив
НМТ
"Бажано, щоб на такому рівні математику знали всі": Петро Чорноморець про те, що 70% завдань в НМТ з програми до 6 – 7 класу
18:57
PR
ВБФ "АТБ" та U-Hearts об’єдналися, аби допомогти притулкам для тварин у прифронтових областях
18:36
Оновлено
прапор Азербайджана
Азербайджан повідомив про загибель ще двох своїх громадян після ударів по суднах в Азовському морі
18:31
Оновлено
МКС, Міжнародний кримінальний суд
Головного прокурора МКС відсторонили від посади через звинувачення у домаганнях
18:13
Кандидат на посаду нового румунського прем'єра відмовився від українського громадянства
18:05
Фінляндія
Військовий літак РФ вторгся у повітряний простір Фінляндії — берегова охорона завершила розслідування
17:46
нерухомість оренда
Верховна Рада ухвалила закон про зниження податку на оренду житла та комерційної нерухомості
17:33
евакуація
На Донеччині розширюють зону обов’язкової евакуації
17:25
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ. 02.06.2026
Масований удар РФ по Україні 2 червня: 24 загиблих, понад 150 постраждалих
17:14
Латвія
Україна і Латвія уклали угоду Drone Deal щодо розвитку спільних оборонних спроможностей
17:01
OPINION
Стратегія розмитих дат: навіщо ворогу війна без фіналу
Більше новин