Ексклюзив

"Велика помилка, викликана слабкістю Зеленського": нардеп Княжицький про переслідування Порошенка

16 квітня, 2025 середа
21:47

Народний депутат України Микола Княжицький зауважив, що звинувачувати лідера фракції "Європейська Солідарність", 5-го президента України Петра Порошенка у державній зраді абсурдно

Зміст

Свою думку він висловив в етері Еспресо. 

"Звинувачувати Порошенка в державній зраді, як мінімум абсурдно. Він був президентом держави й робив усе для того, щоб ця держава піднялася з абсолютно знищеною системою Януковича і системою управління, і системою безпеки. Він дійсно був архітектором сучасної української армії. Ніхто на це не розраховував, і Путін не розраховував, і тому думав взяти Київ за три дні. А ця армія встояла, і народ цей встояв, і цей народ виховувався теж у період, коли Порошенко був президентом. Тому кожна твереза людина розуміє, що звинувачувати Порошенка в державній зраді - це переслідувати. А після того, як проти нього санкції ввів особисто президент Зеленський всупереч чинному законодавству. Тому що не можна вводити санкції проти громадян України, якщо ці громадяни не займаються тероризмом, це абсурд. Дійсно, для громадян України існує судова система обвинувачення, санкції тут до цього", - зазначив він.

Микола Княжицький вважає, що підписавши рішення РНБО про санкції проти Порошенка, Зеленський визнав, що лідер “ЄС” є для нього ворогом. 

"Володимир Зеленський сам написав, що Порошенко для нього є ворог, незаконно підписавши рішення РНБО про санкції проти нього, теж незаконні. І вірити в неупередженість будь-якого суду, мені здається, абсурдним. Думаю, що Володимир Зеленський в такий спосіб робить дуже велику помилку. У нього в цей непростий час є досить багато заслуг, тому що він є, попри безліч помилок, за які я, як представник опозиції, його критикую, хотів би його переобрання, віддаю належне і багатьом сильним сторонам, які він зробив. А такими кроками як переслідування Порошенка він послаблює і себе, і країну. Він залишає нас без європейської підтримки, бо переслідування опозиції - це точно не по-європейськи, це точно закриває нам шлях до Європейського Союзу. І навіщо це робить Володимир Зеленський, мені зрозуміти складно", - сказав нардеп. 

Він зауважив, що Володимир Зеленський розуміє, що проводити вибори під час війни неможливо. Але думає, що колись війна завершиться, будуть вибори, і тоді не має залишитися конкурентів. 

"І він сприймає Порошенка як одного з конкурентів. Хоча здавалося, був такий розрив у рейтингах. і сам Офіс президента весь час кричав про такий високий рівень недовіри до Порошенка. Але все одно вони його бояться. Бояться як сильну особистість, як лідера однієї з небагатьох реальних політичних партій і реальних політичних сил, які мають осередки. І оцей страх підштовхує їх робити помилки. Бо якби Зеленський хотів дійсно лідерство проявити, він би покликав до себе Порошенка, як Черчилль кликав до себе лідера опозиції, запропонував би працювати спільно з ним і показав би, що він вищий, він сильніший. А коли він Порошенка переслідує, він показує, що він менший і слабший. А я не хочу, щоб мою країну очолював слабкий президент. Я хочу, щоб Зеленський був сильним. А вже потім, коли ми переможемо Росію, то хай на виборах з'ясовують, хто сильніший, чи Зеленський, чи Порошенко, чи, може, хтось інший. Багато кандидатів називають. Тому це велика помилка, викликана слабкістю Зеленського", - додав Микола Княжицький.

Довідка: 16 квітня 2025 року Петро Порошенко офіційно став обвинуваченим у справі про державну зраду та начебто сприяння терористичним організаціям "ЛНР" та "ДНР". Сплив термін, встановлений судом, для його ознайомлення з матеріалами "вугільної справи". У 2020 році було оголошено, що Петро Порошенко проходить по цій справі.

Що відомо про санкції проти Петра Порошенка 

Президент України Володимир Зеленський 13 лютого ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про санкції проти п'ятого президента України Петра Порошенка, Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго, Геннадія Боголюбова та Віктора Медведчука. Порошенко назвав рішення РНБО "антиконституційним та політично вмотивованим".  

Депутати "Євросолідарності" 13 і 14 лютого заблокували трибуну ВР на знак протесту проти політичних репресій.

Офіс генерального прокурора 14 лютого повідомив, що здійснює процесуальне керівництво у низці кримінальних проваджень щодо відомих бізнесменів і колишніх високопосадовців, щодо яких були застосовані персональні санкції за рішенням РНБО.

Адвокат Ілля Новіков заявив, що рішення РНБО про санкції проти Петра Порошенка нібито було сфальсифіковане.

17 лютого Петро Порошенко розповів, що в Офісі президента йому пропонували певну умову, згідно з якою він не мав би проблем із санкціями.

25 березня народні депутати від фракції "Європейська Солідарність" передали президенту Володимиру Зеленському 145 тис. підписів українців з вимогою скасувати санкції РНБО проти пʼятого президента Петра Порошенка

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.2
    Купівля 41.2
    Продаж 41.74
  • EUR
    Купівля 46.94
    Продаж 47.67
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
30 квітня
16:01
OPINION
Для Путіна Київ — вже не "наше" місто. І це добре
15:23
Ліндсі Грем
"Комбінація Папа-президент США має багато переваг": сенатор Грем відреагував на слова Трампа, що той хотів би бути понтифіком
15:15
Партнерський матеріал
У батальйоні мене називають мамою: історія начальниці штабу Госпітальєрів  Ганни Федянович
15:12
Дженна Ортега
Зірка "Венздей" Дженна Ортега планує зняти фільм за сценарієм, який виношувала з 12 років
15:09
Оновлено
міністерка економіки Юлія Свириденко
Свириденко перебуває у США, очікується підписання угоди про копалини, - ЗМІ
14:56
Як не потрапити на гачок шахраїв?
"Виплати по 4 тис. грн від Червоного Хреста": ЦПД попереджає про нову шахрайську схему у TikTok
14:50
Федір Веніславський
"Буде напрацьоване комплексне рішення": Веніславський вважає, що ВР більше не продовжуватиме термін добровільного повернення із СЗЧ
14:35
Володимир Зеленський
Президент підписав закон про виплату 15 млн грн родичам цивільних добровольців, які загинули на війні проти РФ
14:35
"Інгулець" - "Зоря"
УПЛ: "Інгулець" переміг "Зорю" у дограванні матчу 16-го туру
14:35
Ярослав Железняк
"Буде краща і менш скандальніша": Железняк заявив, що підписання "певної частини" угоди про копалини між Україною та США може відбутися цього тижня
14:24
війна з РФ, ЗСУ
У Раді зареєстрували законопроєкт про дозвіл громадянам віком 60+ підписувати контракт із ЗСУ
14:20
Нардеп Веніславський розповів, скільки працівників ТЦК і СП не мають бойового досвіду
14:04
OPINION
Трамп не розуміє, як завершити переговори
14:00
громадський транспорт
Рада дозволила використовувати для пасажирських перевезень громадський транспорт, отриманий як гумдопомогу
14:00
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
13:39
на фото Верховна Рада України
ВР підтримала законопроєкт про вдосконалення механізмів протидії дискримінації та сексуальним домаганням у ЗСУ
13:13
У Києві громадянин РФ задушив у фотостудії свою 21-річну дівчину
12:54
Ольга Стефанішина
Заяви про відокремлення вступу в ЄС України й Молдови є неконструктивними, - Стефанішина
12:49
діти-читання
Більшість батьків не люблять читати своїм дітям, - опитування
12:39
Путін і Кім Чен Ин
Росія та КНДР почали будувати автомобільний міст, який з′єднає країни
12:34
Олександр Усик
"Відкрийте очі": Усик емоційно звернувся до Трампа через війну в Україні
12:30
Огляд
світ, міжнародний огляд
Світові військові витрати зростають найвищими темпами, а ООН скорочує гуманітарну допомогу Україні. Акценти світових ЗМІ 30 квітня
12:27
Оновлено
вибухи вночі
Дрони СБУ атакували Муромський приладобудівний завод, який працює на флот та авіацію РФ, - ЗМІ
12:25
весна
Наталка Діденко розповіла, якої погоди чекати у перший день травня
12:12
У харківському Держпромі відбудеться танцювальний перформанс "Тепло холодних стін"
12:10
мобілізація
Рада продовжила можливість добровільного повернення із СЗЧ до 30 серпня
12:10
ЗСУ, ППО
Українська ППО знищила 50 зі 108 російських БПЛА
12:01
OPINION
Трамп стає на бік України
11:24
Ексклюзив
Ексгумація в Пужниках
"Це не остаточна крапка, місць масових поховань в Україні та Польщі ще багато": ексголова УІНП Дробович про ексгумацію на Тернопільщині
11:12
ЄМС відповіла на заклик депутатів Європарламенту заборонити Ізраїлю участь у Євробаченні-2025
11:09
Оновлено
РФ атакувала Україну безпілотниками: у Харкові 47 постраждалих, у Дніпрі є загиблий
10:35
Служба безпеки України
Удавала, що гуляє з дитиною: на Житомирщині затримали агентку ФСБ, яка коригувала російські удари
10:34
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський
РФ намагається вийти на адмінкордон Дніпропетровської області попри заяви про "готовність припинення вогню", - Сирський
10:33
Ексклюзив
Гривня, гривні, гроші
Цьогоріч рівень реальних доходів українців перевершить показники 2021-го і стане найвищим за всю історію України, - інвестиційний банкір Фурса
10:25
електроенергія
Споживання електроенергії в Україні відповідає сезонним показникам: ситуація в енергосистемі 30 квітня
10:16
хусити
Британія вперше після переобрання Трампа вдарила по цілях хуситів спільно зі США
10:00
OPINION
Сто днів Дональда Трампа: що це означає для України та Європи
10:00
Новини компаній
Допомога, що змінює життя: LEROY MERLIN спільно з БФ Solidarity реалізували благодійних проєктів майже на 100 мільйонів гривень у 2024 році
09:49
"Підтримка агресії проти України": Крістіні Орбакайте й Горану Бреговичу заборонили в'їзд до Латвії
09:45
Ексклюзив
росія парад
Україна не атакуватиме Москву під час параду 9 травня, - експерт-міжнародник Романюк
Більше новин