
Американцям ще доведеться поборотись проти захоплення влади Трампом, - письменник Рябчук
Письменник, публіцист, почесний президент Українського ПЕН Микола Рябчук вважає, що в США сьогодні відбувається повзуча авторитаризація влади й американці будуть боротись проти цього
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Я не буду братись прогнозувати те, що може відбуватись в США. Свого часу ми в Україні пережили щось подібне до того, що відбувається в США. Українці на вільних демократичних виборах обрали Януковича. Захоплення влади Януковичем відбувалось подібним чином", - пояснив Рябчук.
Письменник наголосив, що в американське суспільство й інституції будуть опиратись зосередженню всієї влади в руках Дональда Трампа.
"В США відбувається повзуча авторитаризація. Є американці, які цим занепокоєні. Принаймні більша частина американського суспільства. Вони не встигли відійти від результатів виборів, як вже їх шокує процес дій адміністрації Трампа. Звісно, що цей процес повзучої авторитаризації ще буде тривати деякий час. Втім, в США є інституції й суспільство, яке буде опиратись. Це дає певні надії. Хоча я вважаю, що американцям доведеться поборотись", - додав він.
Мита США проти всіх країн
Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію.
Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб "підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку".
Однак за добу після того, як Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів.
Згодом британська компанія Jaguar Land Rover заявила про припинення постачання своїх автомобілів до Сполучених Штатів на місяць унаслідок введення президентом Дональдом Трампом 25-відсоткового мита. Аналогічне рішення ухвалили в Audi.
Водночас 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари.
Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Трампом мит.
Натомість Трамп заявив, що Євросоюз задля отримання відстрочки від запроваджених ним тарифів повинен закупити американську електроенергію на суму 350 млрд доларів.
- Актуальне
- Важливе















