
"Багато росіян поділяють погляди Путіна, а більшість безініціативна, їм байдуже": засновник Free Nations PostRussia Forum Магалецький
Погляди Путіна і готовність платити будь-яку ціну для досягнення мети у відновлення геополітичних впливів, зокрема захопити Україну, поділяє велика кількість росіян
Про це розповів дослідник геостратегії, засновник Free Nations PostRussia Forum Олег Магалецький в етері Еспресо.
"Багато росіян, на жаль, поділяють ці погляди (погляди Путіна, - ред.). Ми маємо розуміти, що таке росіяни - це дуже аморфна маса і сказати, хто є росіянами, а хто ні достатньо складно. Бо у них досі ця дихотомія між рускіє і росіяни не вирішена, тому ми можемо з одного боку сказати, що є значний пласт ультранаціоналістів, прихильників, цих чорносотенців, які навіть більше Путін ніж сам Путін. Тобто проявом в медійному плані, в людському, якщо так можна назвати ці створіння. Є Гіркін й інші представники цього ще правішого руху, ніж Путін в їхньому розумінні правої ідеї. Але більшість мешканців, бо їх не можна назвати громадянами, бо вони не несуть відповідальності політичної, не хочуть її нести, їм абсолютно байдуже. Тобто їм сьогодні Путін буде казати про відновлення Радянського Союзу чи Російської імперії - класно. Завтра скаже, що: "Нашим найбільшим другом є НАТО, Сполучені Штати" - ну окей. Післязавтра скаже, що: "Ми перша в світі ЛГБТ-імперія" - ну добре", - зазначив він.
Олег Магалецький наголосив, це абсолютно безініціативні і політично мертві люди, яким не цікаво, і їх не займає тещо відбувається з їхньою державою всередині і зовні.
Водночас він зауважив, що є певна кількість людей, але їх меншість, які хотіли б відновити свою етнічну суб’єктність.
"Їх, на жаль, небагато, і вони знаходяться в різних регіонах, які можуть бути як етнічно росіянами, так і часто не росіянами, тобто представниками тих націй, які досі окуповані Москвою. Це саха, буряти, башкирти, татари, карели, черкеси, інгуші, які самі ніколи себе не асоціювали з цією державою, ані з Російською імперією, ані з Радянським Союзом, ані зараз так званою Російською Федерацією. І вони хочуть відновити свою суб'єктність, незалежність, як це вже зробили естонці, українці, литовці, азербайджанці грузини в 91-му році. Тому є така дихотомія. Більшість, тотальна більшість населення - їй байдуже. Є фланг, відсотків 20, який дуже сильно підтримує Путіна і вважає, можливо, його слабким і не таким, як Сталін, і хоче іншого царя. І десь відсотків 3-5 громадян, які бачать ситуацію інакше, але через обмеженість можливості спротиву, на жаль, зараз їхні дії не є досить активними в напрямку національно-визвольної боротьби", - додав він.
- 23 лютого доктор соціологічних наук, керівник ІКАР (Інститут конфліктології та аналізу Росії) Олександр Шульга розповів, що росіяни готові до завершення війни і приймуть будь-який сценарій.
- Актуальне
- Важливе









