Оновлено

Фрідріха Мерца обрали новим канцлером Німеччини

6 травня, 2025 вiвторок
18:07

У вівторок, 6 травня, на повторному голосуванні бундестаг підтримав обрання лідера партії "Християнсько-демократичний союз" Фрідріха Мерца канцлером Німеччини

Зміст

Процес обрання транслювали онлайн.

На повторному голосуванні лідера партії Християнсько-демократичний союз Фрідріха Мерца обрали канцлером Німеччини. За це проголосували 325 депутатів за необхідних 316. 

Він став десятим канцлером Федеративної Республіки Німеччина.

Згодом президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у палаці Бельвю офіційно призначив Фрідріха Мерца новим канцлером, вручивши йому відповідну грамоту.

Зеленський привітав Мерца

Президент Володимир Зеленський привітав Фрідріха Мерца з обранням Федеральним канцлером Німеччини.

"Ми щиро сподіваємося, що Німеччина стане ще сильнішою і що ми побачимо більше лідерства Німеччини в європейських та трансатлантичних справах. Це особливо важливо, коли на кону стоїть майбутнє Європи, яке залежатиме від нашої єдності", - написав він в Х.

Він також подякував за допомогу, яку надав німецький народ та країна, оскільки це врятувало "тисячі життів українців".

Перший тур голосування

Кандидатуру Мерца підтримали 310 депутатів за необхідних 316. Не голосували 307, утрималися 3, один голос визнали недійсним.

Бундестаг розпочав обрання канцлера о 09:00 за місцевим часом (0 10:00 за київським). Голосування було таємним. 

Коаліція в бундестазі, до складу якої входять Християнсько-демократичний союз (ХДС) і Християнсько-соціальний союз (ХСС), а також Соціал-демократична партія Німеччини, мають 328 голосів.

Після проваленого голосування в засіданні бундестагу оголосили перерву. Депутати мають вирішити, коли відбудеться другий тур.

Читайте також: Фрідріх Мерц: що відомо про лідера партії-переможця на виборах у Німеччині і чим він може допомогти Україні

DW, посилаючись на слова співголови Соціал-демократичної партії Німеччини  Ларса Клінґбайля, повідомило, що повторне голосування щодо кандидатури нового канцлера відбудеться сьогодні.

Шольц продовжить виконувати обов’язки до обрання наступника

Як пише Spiegel, стаття 69 Основного закону передбачає, що канцлер продовжує виконувати свої офіційні обов'язки "до призначення його наступника". Тому Шольц отримав незаплановане продовження повноважень.

Міністри федерального уряду також залишаться на своїх посадах як виконувачі обов'язків.

Формат нового уряду затвердили в коаліційній угоді "Відповідальність задля Німеччини"

Напередодні, 5 травня, лідери блоку Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Християнсько-соціального союзу (ХСС), а також Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) офіційно підписали коаліційну угоду. 144-сторінковий документ під назвою "Відповідальність задля Німеччини" закріплює формат нового уряду. Після підписання угоди Мерц заявив, що партії "візьмуться до роботи з першого ж дня".

"Коаліційна угода, яку ми сьогодні підписуємо чітко демонструє наше прагнення працювати серйозно, сфокусовано, з розумінням проблем", – сказав він.

Усі партії коаліції вже оголосили своїх кандидатів до уряду Німеччини

У понеділок СДПН останньою із членів коаліції представила своїх кандидатів до складу уряду. Вона висунула співголову партії Ларса Клінґбайля на посаду віцеканцлера і міністра фінансів, а також запропонувала, щоб Борис Пісторіус знову очолив міністерство оборони.

ХДС і ХСС оголосили своїх кандидатів до складу уряду минулого тижня. Зокрема, представник ХДС Йоган Вадефуль має очолити міністерство закордонних справ, а член ХСС Александр Добріндт – міністерство внутрішніх справ.

  • Напередодні президент України провів телефонну розмову з попереднім канцлером Німеччини Олафом Шольцом і пригадав багато важливих моментів, які той зробив для України за час перебування на посаді. А Шольц у своїй останній публічній промові на посаді канцлера заявив, що Німеччина не змириться з війною в Україні
Теги:
Читайте також:
Київ
+11.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.21
    Купівля 41.21
    Продаж 41.72
  • EUR
    Купівля 46.14
    Продаж 46.85
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
18 травня
08:25
Оновлено
РФ масовано атакувала Україну "шахедами": на Київщині є загибла та поранені, серед них - дитина, в Оріхові троє постраждалих, у Києві є пошкодження
08:15
ППО, обстріл, ЗСУ
Сили ППО за ніч знищили 88 із 273 російських БПЛА
08:09
Оновлено
Минулої доби на фронті відбулося 167 боєзіткнень: найактивніше ворог атакував на Покровському напрямку
08:01
OPINION
Жоден президент України не піде на вимоги Путіна
07:59
Корабель ВМС Мексики врізався у Бруклінський міст в Нью-Йорку: є загиблі та постраждалі
07:36
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
РФ не виводила на чергування в Чорне та Азовське моря свої кораблі
07:29
Втрати окупантів
Армія РФ за добу втратила 38 артсистем, танк і 1130 військових
02:02
Австрійський співак Йоганнес Піч
Австрія перемогла на Євробаченні-2025, Україна - дев'ята
2025, субота
17 травня
23:07
Фінляндія
У Фінляндії зіткнулись два цивільні гелікоптери: усі пʼятеро людей загинули
22:14
Оновлено
Кір Стармер
В аеропорту Лутон затримали другого підозрюваного у пожежі в будинку прем'єра Британії Стармера
22:09
Резерв+
Застосунком "Резерв +" користуються 4 млн українців, понад 300 тисяч отримали через нього відстрочку від мобілізації
21:46
Фінал Євробачення - 2025: де подивитися і як проголосувати
21:21
Керівник РПЦ Кирило та УПЦ (МП) Онуфрій
Держетнополітики почне перевірку зв'язків УПЦ МП з РПЦ: як вона проходитиме
21:20
Оновлено
Зеленський у Римі зустрівся з прем'єром Канади Карні
20:45
Пропаганда РФ виправдовує удар по цивільному автобусу на Сумщині, - ЦПД
20:27
Олександр Ширшин
Командир батальйону з 47-ої бригади "Магура" Ширшин подав рапорт на звільнення з посади: яка причина
20:23
Ексклюзив
Трамп Зеленський
"Це був обман": Портников пояснив, чому Трамп тиснув на Зеленського прийняти пропозицію Путіна про переговори в Туреччині
20:14
Дмитро Медведєв
Медведєв лякає світ "ще жахливішим етапом війни" - з новою зброєю та новими учасниками
20:09
Оновлено
Рубіо, Лавров
Рубіо поспілкувався з Лавровим: про що йшлося
20:00
OPINION
Трамп і хімія болота
19:46
Бельгія
Україна отримає від Бельгії 20 систем ППО Cerber
19:46
Ексклюзив
Путін на зустрічі з Герасимовим оголошує 30-годинне великоднє перемир'я (19.04.2025)
Портников назвав умови, які впливають на позицію Путіна щодо припинення вогню
19:04
Ексклюзив
Дональд Трамп
Після звільнення заручників з громадянством США, Трампу не цікаві інші полонені, яких утримує ХАМАС, - журналістка Глаз
19:02
Полум'ягасники
Просимо долучитися до збору на придбання 13 полум’ягасників для мобільних вогневих груп ППО Одещини
19:02
путін трамп
Трамп анонсував нові дзвінки Путіну та Зеленському: про що говоритимуть
18:39
Віталій Портников
Підслуховування Портникова: СБУ повідомила результати розслідування
18:38
Путін використав стамбульську зустріч для імітації мирного процесу, аби відтермінувати санкції, - Сибіга
18:20
Оновлено
Вчителька з чоловіком-залізничником, родина з донькою: кого росіяни 17 травня вбили дроном в автобусі Білопілля-Суми
18:01
OPINION
Чому Трамп знову підіграв Путіну
18:00
Ексклюзив
РФ може розпочати агресію проти члена ЄС чи НАТО в найближчі три-п'ять років, - єврокомісар Кубілюс
17:48
Ексклюзив
Дональд Трамп
Після провалу перемовин Трамп мав би заявити, що буде говорити з новим лідером Росії, а не з Путіним, - нардеп Мережко
17:41
Володимир Зеленський
У Ватикані заявили, що Зеленський буде присутній на інавгураційній месі Папи Лева XIV
17:06
Ексклюзив
Елізабет Корнфайнд
Гендиректорка з питань Європи та економічних справ Корнфайнд розповіла, які переваги отримає Україна після приєднання до ЄС
17:05
Оновлено
"Карпати"
"Колос" розбив "Карпати", "Полісся" впоралося із "Зорею": результати та розклад матчів і трансляцій 29-го туру УПЛ
17:03
Оновлено
Кирило Буданов
СБУ почала підготовку до обміну "1000 на 1000": формують списки полонених, готуються до повернення захисників
17:01
Торнадо
Шторм та торнадо пронеслись американським штатом Кентуккі: щонайменше 16 людей загинуло
16:32
Ексклюзив
У Amnesty International Ukrane дали прогноз, коли запрацює трибунал щодо агресії РФ та ймовірність стягнення репарацій
16:05
OPINION
Головний результат цього раунду переговорів з Кремлем
16:01
OPINION
Мединський забув про чукчів
15:42
Депортації венесуельців без документів
Верховний суд США заборонив Трампу відновити депортацію венесуельців за законом про ворогів-іноземців 1798 року
Більше новин