
Китай реалізував задум Мао Цзедуна: Defence Express про угоду між США та Україною щодо копалин
Військовий експерт Defence Express Іван Киричевський зазначив, що США намагаються вирішити проблему залежності від Китаю
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо".
"Американці не залишать нас у спокої з питанням рідкісноземельних металів, оскільки залежність від Китаю та мита - це не просто примха Трампа. Це частина системної американської політики, розпочатої ще у 2018 році, коли під час першого президентства Трампа було визнано, що американська оборонна промисловість надмірно залежить від постачань з Китаю", - зауважив Киричевський.
За словами військового експерта, якщо спростити опис рівня залежності США від Китаю, то картина виглядає так: по Україні летять російські ракети з китайськими компонентами, а ми їх збиваємо американськими ракетами, що також містять китайські компоненти. Тобто Китай постає за всім цим. Ще Мао Цзедун проголошував, що Китай має бути посередником між США та Росією, і нинішній Китай реалізував цей задум. Якби зараз у Білому домі була інша адміністрація, вона, ймовірно, теж змушена була б діяти так само.
"У 2023 році авторитетні американські аналітики попереджали свою цільову аудиторію, яка приймає рішення в урядових колах США, що американський ВПК надмірно залежить від китайських рідкісноземельних металів. Тобто для ведення війни проти Китаю американцям потрібні ракети, а компоненти для них також надходять з Китаю. Проблема цієї залежності залишалася невирішеною довгий час, і США намагаються її подолати, ймовірно, за наш рахунок", - пояснив Киричевський.
Угода про копалини
Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 березня, заявив, що США пропонують замість рамкової угоди про корисні копалини одразу підписати повну.
28 березня у ЗМІ з’явилася інформація, що адміністрація президента США Дональда Трампа повернула до угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку Штати надали після початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.
Під час години запитань до уряду у Верховній Раді 28 березня міністерка економіки України Юлія Свириденко підтвердила, що уряд отримав проєкт Угоди від США щодо корисних копалин, Україна формує свою позицію.
Згодом Зеленський прокоментував новий американський проєкт угоди про українські рідкісноземельні мінерали та розповів, що в ньому зʼявилися речі, які раніше сторони відкидали.
31 березня президент США Дональд Трамп сказав, що український лідер хоче відмовитися від важливої угоди щодо корисних копалин.
Того ж дня стало відомо, що Україна та США вперше обговорили американський драфт угоди про копалини.
4 квітня Зеленський заявив, що наступного тижня юристи представлять йому основні пункти українського драфту угоди про рідкісноземельні мінерали зі США.
- Актуальне
- Важливе












