
Чи може зустріч в Саудівській Аравії наблизити до миру Україну, яка є найбільшим імпортером зброї у світі. Акценти світових ЗМІ 10 березня
У фокусі міжнародних видань – як зустріч української та американської делегацій в Саудівській Аравії допоможуть знайти компроміс, та хто найбільше експортує зброї у світі
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 10 березня.
Зустріч в Саудівській Аравії: всі карти на стіл
Саудівська Аравія, Фото: gettyimage
У The Washington Post кажуть, що адміністрація президента Володимира Зеленського останніми днями всіма силами намагається відновити зв’язки з Вашингтоном, оскільки Білий дім посилює тиск для швидкого припинення війни з Росією. Тому зустріч в Джидді, що відбудеться у вівторок – важлива для досягнення взаємного розуміння.
За словами президента США Дональда Трампа, цей тиждень має бути знаковим і важливим для досягнення прогресу в укладенні мирної угоди в російсько-українській війні, кажуть у Reuters. Тож у вівторок відбудеться зустріч української та американської делегацій в Саудівській Аравії, де говоритимуть про те, на які компроміси готові піти українці, щоб досягти мирної угоди. Хоча, як відзначають у The Guardian, насправді головне досягнення цього тижня може бути в тому, що США скасують обмеження в обміні розвідданих. Пауза виникла після перепалки в Овальному кабінеті між президентом Зеленським та президентом Трампом.
Цими днями Володимир Зеленський заявив, що Україна "повністю віддана" конструктивному діалогу в Саудівській Аравії. "Реалістичні пропозиції є на столі. Головне — діяти швидко й ефективно", - відзначив він.
У Fox News додають, що президент Трамп сказав, що розвідувальна пауза щодо України "ось-ось" буде знята, додавши, що його адміністрація повинна зробити все можливе, щоб змусити українців "серйозно поставитися" до угоди про припинення війни з Росією.
"Ви знаєте, я кажу, що у них немає козирів. Ні в кого насправді немає козирів", — сказав Трамп журналістам на борту Air Force One у неділю ввечері. "У Росії немає козирів... Вам потрібно укласти угоду і припинити вбивства. Це безглузда війна, і ми збираємося її зупинити".
Днем раніше Трамп заявив, що Володимир Зеленський врешті-решт укладе угоду про природні ресурси зі США. Адміністрація президента США каже, що запропонована угода щодо найважливіших корисних копалин є економічним зобов’язанням США щодо безпеки України, тому Трамп тисне на Зеленського, щоб той погодився на припинення вогню з Росією.
У CNN говорять, що Україна ризикує втратити головний козир на майбутніх переговорах, адже ситуація на Курському плацдармі стрімко погіршується. А на переговорах в Ер-Ріяді 11 березня між США та Україною американська сторона має розкрити, яким вона бачить закінчення війни.
У The New York Post пишуть, що Україна на переговорах пропонуватиме негайне часткове перемир'я в повітряних і морських операціях і готова визнати, що деякі території залишаться під російською окупацією. Але американські офіційні особи наразі заявляють, що призупинення військової допомоги залишатиметься в силі, доки українці не підкоряться всім вимогам Білого дому, які почують у Саудівській Аравії.
У BBC відзначають, що Велика Британія і Франція ще раніше заявили, що готові надіслати війська, щоб слідкувати за тим, як Росія дотримуватиметься режиму припинення вогню. Але, якщо мир настане і миротворчі війська все ж опиняться в Україні, то як попереджає колишній радник з національної безпеки Великої Британії лорд Седвілл, потенційне розгортання британських військ для захисту миру в Україні може тривати "багато років".
Україна найбільший імпортер зброї, а США – найбільший експортер
Тим часом Україна є найбільшим у світі імпортером зброї, пишуть у Der Spiegel. Жодна інша країна світу за останні роки не отримала більше зброї, ніж Україна. Про це йдеться у звіті Стокгольмського інституту дослідження проблем миру SIPRI.
"Порівняно з двома останніми п'ятирічками український імпорт військової техніки зріс майже в 100 разів. У ході захисту від російської агресивної повномасштабної війни, яка триває понад три роки, Україна стала найбільшим імпортером зброї у світі", - пишуть німецькі журналісти.
Згідно з інформацією, зараз на країну припадає 8,8% загального світового обсягу імпорту важкого озброєння. Далі за ці п'ять років йдуть Індія (8,3%), Катар (6,8%), Саудівська Аравія (6,8%) і Пакистан (4,6%). Німеччина посідає лише 33 місце, але є п’ятим найбільшим експортером зброї у світі.
У The Washington Post відзначають, що потреби України посилили домінування США у світовій торгівлі зброєю. Згідно з дослідженням SIPRI, експорт зброї США досяг 43% від загального світового обсягу, оскільки український імпорт стрімко зріс після російського вторгнення.
"Дослідження показує, що військова допомога Україні була благом для американських виробників зброї. Більшість американської зброї, надісланої в Україну, надійшло через повноваження президента про скорочення, згідно з якими Сполучені Штати надсилають обладнання зі своїх запасів, або через іншу програму, яка використовує фінансування для закупівлі зброї безпосередньо у американських виробників", - пишуть американські журналісти.
Читайте також: "Небесний щит" для України: що відомо про ініціативу, яку знову обговорюють у Європі
- Актуальне
- Важливе







