
Трамп перекладає провину на Зеленського, поки гальмуються переговори з Кремлем. Акценти світових ЗМІ 15 квітня
У фокусі міжнародних видань – президент Трамп знову робить президента Зеленського агресором у російсько-українській війні, а мирні переговори так і не приносять результату
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 15 квітня.
Трамп звинувачує Зеленського у війні
Володимир Зеленський і Дональд Трамп, Фото: Getty Images
У Politico пишуть, що російська атака на мирні міста, не є "помилкою", як назвав це президент Трамп, насправді – це стратегія Кремля. Хоча у виданні додають, що терористичні бомбардування цивільних українців можуть "не принести Росії багато користі".
"Недільна атака на Суми, як і удар 4 квітня по Кривому Розі є частиною російської військової стратегії. Мета полягає в тому, щоб тероризувати цивільне населення та налаштувати його проти українських військових та уряду, змусивши домагатися миру з Москвою", - відзначають у виданні.
Таку тактику країни застосовували одна проти одної з моменту появи повітряної війни у XX столітті, але існує небагато прикладів, коли терористичні бомбардування були ефективними для того, щоб змусити цивільне населення повстати проти свого уряду. Зазвичай реакція на такі атаки протилежна.
У Fox News відзначили, що міністр закордонних справ Польщі закликав президента Дональда Трампа вжити заходів для протидії війні Росії в Україні після смертоносного удару по Сумах.
"Понад місяць тому Україна беззастережно погодилася на припинення вогню", - сказав Сікорський. - "Жахливі напади на Кривий Ріг і Суми є глумливою відповіддю Росії на мирні переговори".
Натомість Трамп звинуватив Володимира Зеленського в тому, що він розпочав війну з Росією, пишуть у BBC. Президент США заявив, що український лідер "поділяє провину з президентом Росії Володимиром Путіним за "мільйони загиблих" у війні в Україні".
"Ви не починаєте війну проти когось у 20 разів більшого за вас, а потім сподіваєтеся, що люди дадуть вам якісь ракети", – сказав він журналістам у Білому домі, також вже традиційно звинувативши у конфлікті колишнього президента США Джо Байдена.
Зеленський в інтерв'ю "60 хвилин" заявив, що в США переважають російські наративи:
"Як можна бути свідком наших втрат і наших страждань, розуміти, що роблять росіяни, і все ще вірити, що вони не агресори, що не вони починали цю війну? Це говорить про величезний вплив інформаційної політики Росії на Америку, на політику США, на політиків США".
Чиновники США кажуть, що "переговори йдуть добре", але для кого?
Тим часом спеціальний представник президента Дональда Трампа Стів Віткофф назвав свої переговори з Володимиром Путіним "переконливими" і сказав, що вони обговорили кроки для припинення війни в Україні та потенційні можливості для бізнесу, пишуть у Bloomberg.
За словами Віткоффа, Путін висловив бажання забезпечити "постійний мир", але ключовим елементом можливої угоди є визнання так званих п’яти територій. Віткофф підкреслив, що угода виходить за рамки лише територіальних питань і може мати значний вплив на глобальну стабільність.
Окрім територіальних питань, Путін порушив тему НАТО, зокрема принцип колективної оборони, за яким напад на одного члена Альянсу вважається нападом на всіх. Раніше Росія вимагала гарантій, що Україна ніколи не стане членом НАТО, і ці питання, ймовірно, залишалися на порядку денному.
Віткофф висловив оптимізм щодо можливості трансформації російсько-американських відносин через "переконливі комерційні можливості", які, на його думку, можуть забезпечити довгострокову стабільність у регіоні. Він наголосив, що переговори в Санкт-Петербурзі відкривають перспективи для значних змін, які можуть вплинути не лише на двосторонні відносини, а й на глобальну геополітичну ситуацію.
Натомість у The Wall Street Journal відзначають, що декілька радників президента США Дональда Трампа закликали його бути більш обережним із заявами Москви щодо перемир'я.
За їхніми даними, група, до якої, входять держсекретар Марко Рубіо і посланець з питань України Кіт Келлог, рекомендувала Дональду Трампу проявляти більшу обережність у відносинах із Путіним. Зокрема, зайняти жорсткішу позицію щодо вимог Москви про територіальні поступки з боку Києва.
Зазначається, що Росія відкинула пропозицію Трампа про припинення вогню в Україні, затягуючи переговори та наполягаючи на визнанні своїх територіальних здобутків. Трамп прагне частково зупинити війну для зближення з Кремлем, але уникає нових санкцій проти Росії. Ракетний удар по Сумах, де загинули 34 цивільні, посилив розбіжності серед радників Трампа, хоча вони підтримують його мету закінчити війну.
Читайте також: Найважливішим інструментом Трампа в політиці та бізнесі є страх, - дипломат Брайза
- Актуальне
- Важливе










