Ексклюзив

США не потрібно перетягувати Росію від Китаю, її потрібно знищити, - дипломат Джиджора

2 квітня, 2025 середа
23:39

Сполучені Штати Америки хибно визначили головною загрозою Китай, а не Росію

Зміст

Про це розповів радник департаменту ЄС і  НАТО МЗС України (2019-2021), Президент Асоціації офіцерів резерву і ветеранів, асоційований член Об’єднаної конфедерації офіцерів резерву країн НАТО Володимир Джиджора в етері Еспресо. 

"Ця підтримка насправді залежить від надзвичайно величезної кількості чинників. І це не лише непересічний дипломатичний хист і української дипломатії, і вищого військово-політичного керівництва України. Це і в тому числі фаховість або, скоріше за все, що нефаховість команди нинішньої адміністрації США, що стосується їх пріоритетів і логіки, тактики та стратегії діяльності і визначення головних загроз. Головну загрозу вони визначили Китай. І справа в тім, що, на моє переконання, ця група молодих, перспективних політиків, які оточують Трампа і моляться на нього, на відміну від попередньої адміністрації, там, де були фахівці і потужні політики. Справа в тім, що вони чомусь вважають, що Росію треба перетягувати на свою сторону, забезпечуючи її дрейф від Китаю", - сказав він.

Володимир Джиджора вважає, що американські політики, ймовірно, через нестачу як освіти, так і політичного досвіду, не розуміють, що Росію ефективніше знищити, ніж намагатися відірвати від Китаю: "Дезінтегрувати так, як був дезінтегрований Радянський Союз".

"Це економічніше, вигідніше, це у військово-політичному плані надійніше, стабільніше і довготриваліше. Якщо ми порівняємо економічні спроможності США, військової спроможності США і Росії, а також Китаю. От цей варіант мені видається найбільш ефективним. Водночас з незрозумілих причин, дві з яких я назвав, команда Трампа зараз займається тим, що переманює, улещує Росію, аби перетягти на свою сторону. Немає в цьому змісту взагалі. Це дорога в, ну, не зовсім в нікуди. Це дорога дуже в довгу гру, в дуже довгу холодну чи напівхолодну війну, як завгодно", - сказав він. 

Дипломат зауважив, що фактично російський диктатор Путін просто сміється на Дональдом Трампом. 

"Як би не звучали зараз закиди чи заяви з боку Вашингтона, що, і це розповсюджується медіа: “Ага, значить, росіяни там щось не так зробили, зараз ми там накладемо на них додаткові санкції”. Але знову ж таки це намагання впливати на позицію того ж самого Путіна та його оточення щодо дрейфу або в сторону Вашингтона, або в сторону Китаю. І ми бачимо, що в принципі Путін просто сміється зараз над Трампом. Те, що він робить, ті дії не узгоджуються повністю з тими заявами, які він улесливі на адресу Трампа робить. І він просто на цьому грає. До того часу, поки у Вашингтоні не будуть ухвалені рішення, реально що робити з Росією, якщо все-таки Китай залишається для США головним викликом і безпековим, то це може тривати не те, що безкінечно, а надзвичайно довго", - вважає Володимир Джиджора.

  • 1 квітня повідомлялося, що президент США Дональд Трамп розчарований діями диктатора РФ Володимира Путіна та вважає, що той затягує час стосовно перемовин про повне припинення вогню в Україні.
Теги:
Читайте також:
Київ
+21°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
18:36
Оновлено
прапор Азербайджана
Азербайджан повідомив про загибель ще двох своїх громадян після ударів по суднах в Азовському морі
18:31
Оновлено
МКС, Міжнародний кримінальний суд
Головного прокурора МКС відсторонили від посади через звинувачення у домаганнях
18:13
Кандидат на посаду нового румунського прем'єра відмовився від українського громадянства
18:10
Оновлено
Інновації та стримування ворога: ДШВ випробували роботизовані технології, на фронті зафіксували понад 50 атак
18:05
Фінляндія
Військовий літак РФ вторгся у повітряний простір Фінляндії — берегова охорона завершила розслідування
17:46
нерухомість оренда
Верховна Рада ухвалила закон про зниження податку на оренду житла та комерційної нерухомості
17:33
евакуація
На Донеччині розширюють зону обов’язкової евакуації
17:25
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ. 02.06.2026
Масований удар РФ по Україні 2 червня: 24 загиблих, понад 150 постраждалих
17:14
Латвія
Україна і Латвія уклали угоду Drone Deal щодо розвитку спільних оборонних спроможностей
17:01
OPINION
Стратегія розмитих дат: навіщо ворогу війна без фіналу
16:55
На фото: гелікоптер Apache
Біля Ормузької протоки впав американський вертоліт Apache: причини інциденту з'ясовують
16:55
біженці з України
У Німеччині різко зросла кількість українців призовного віку серед біженців
16:43
Оновлено
У Санкт-Петербурзі стався вибух на заводі "Арсенал", який виготовляє компоненти для ракет РФ. Загинули 4 особи
16:34
Оновлено
Верховна Рада, голосування
Рада ухвалила два закони зі списку Ukraine Facility, ще два не підтримала
16:27
Російський дрон влучив у Свято-Успенський храм у Межовій на Дніпровщині
Російський дрон влучив у Свято-Успенський храм у Межовій на Дніпровщині
16:19
Дорогу поряд з резиденцією Путіна на Валдаї затягнули антидроновими сітками
16:16
Румен Радев
У новому уряді Болгарії заявили про плани припинити постачання зброї Україні
15:53
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн
Обмеження щодо енергетики, фінансів, криптоторгівлі й рибальства: Урсула фон дер Ляєн презентувала 21-й пакет санкцій проти РФ
15:42
Нестор Шуфрич під час засідання суду, 4 березня 2026 року
Підозрюваний у держзраді нардеп Шуфрич дистанційно проголосував на засіданні комітету Верховної Ради
15:00
Олександр Прокудін
З тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося повернути ще трьох дітей
14:56
Оновлено
У Підмосков'ї підірвали BMW X3, унаслідок вибуху помер 62-річний генерал-лейтенант
14:53
Зеленський
Зеленський натякнув на сильні політичні рішення ЄС цього літа
14:31
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
"Хтось має виявитися мудрішим": спікер сейму Польщі закликав не допустити ескалації конфлікту навколо підрозділу імені УПА
14:28
Далекобійні дрони СБС та ЗСУ змусили армію РФ перекрити логістичну артерію до Криму, - Мадяр
14:28
Угорщина
Депутати нового парламенту Угорщини урізали собі зарплати
14:20
Партнерський матеріал
Доступна комунікація: Ощадбанк організував у Києві тренінг з безбар'єрності для держустанов
14:01
Верховна Рада, ВР
ВР ухвалила закон про оподаткування доходів із цифрових платформ - так званий податок на OLX
14:00
OPINION
Україна-Польща. У політиці ображаються або ідіоти, або неймовірно сильні гравці
13:53
Фіктивне батьківство, інвалідність, зняття з розшуку, бронювання: СБУ та поліція викрили 6 схем для ухилянтів
13:46
"Провал системи проведення НМТ в умовах воєнного стану": Лубінець про тестування на Одещині, що тривало 13 годин
13:19
ВАКС
Оголосили вирок столичному адвокату за спробу підкупу прокурорів САП 
13:19
Валерій Залужний
"Це про справжню солідарність з Україною і про фіксування історії": Залужний написав передмову до книги Бориса Джонсона
13:15
Ексклюзив
Куба
Брюер: До осені відбудеться операція США зі зміни уряду на Кубі
13:03
Олександр Сирський
Ураження цілей до 2000 км та відмова від радянської зброї: Сирський затвердив Концепцію розвитку артилерії та ракетних військ до 2030 року
12:58
російська крилата ракета "Калібр"
РФ доопрацювала "калібри", встановивши на ракети касетні бойові частини, – Міноборони
12:35
Ексклюзив
"Ідуть напролом, бо це величезний бюджет": на майбутньому київському Національному військовому кладовищі зруйнована дамба. Триває підтоплення
12:29
СБУ заочно повідомила про підозру 10 російським військовим, які атакували цивільних у Херсоні дронами
12:14
Нардеп Мотовиловець орендує люксову квартиру, записану на фірму майстрині з нарощування вій, - Bihus.Info
12:14
Ексклюзив
Дрон, СБС, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
США покладаються на українські знання у виробництві дронів, - полковник армії у відставці Брюер
11:44
каса банку
Втрати ресурсу для економіки можуть сягнути 300 млрд грн: в АУБ пояснили, чому не варто продовжувати 50% податку на прибуток банків
Більше новин