
Те, що пропонує Трамп, не працює на дипломатичному рівні, до перемовин потрібно долучати Європу, - політолог Рейтерович
Керівник політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович вважає, що перемовини без залучення Європи є дивними
Свою думку він висловив в етері Еспресо.
"Зараз якраз у Росії сподівання на те, що розкол між Сполученими Штатами і представниками європейських країн буде розширюватися. Вони не зможуть дійти якоїсь спільної позиції і не зможуть домовитися по ключових речах, які стосуються, власне, російсько-української війни. От на це робиться ключова ставка. І тому в даному випадку, що було би для нас більш якісніше, ефективніше, якби вони (європейці, - ред.) краще налагодили відносини з США. І в тому числі Європу почали долучати значною мірою навіть на тих перемовинах і на тих домовленостях, яких намагаються зараз досягнути в тій же Саудівській Аравії. Тому що коли ми говоримо про Чорне море і можливе перемир'я там, ми забуваємо про одну просту річ, що багато тих речей, які Росія вимагає зараз відмінити, це ж не санкції Сполучених Штатів Америки, це в тому числі і санкції європейські. І виходить абсолютно парадоксальна ситуація. Дві країни, США і Росія, про щось домовляються і хочуть, щоб треті країни виконували те, про що вони домовляються, не залучаючи ці країни, власне, до переговорів. Так не буває", - зазначив він.
Ігор Рейтерович зауважив, що це абсолютний прецедент, зокрема, у світовій дипломатії. Те, що пропонує Трамп, може працює в бізнесі, але не на дипломатичному рівні.
"Тому дуже б хотілось, щоб якраз спільна позиція Європи і коаліція цих охочих, цього формату, знайшла розуміння у Вашингтоні, і Вашингтон зрозумів одну дуже просту річ, що це не є якісь опоненти Сполучених Штатів. Це не є ті, хто хочуть якось їх підсидіти, що виступають проти їхніх ініціатив. Це навпаки їхні партнери і союзники, за допомогою яких вони можуть краще і швидше, і ефективніше завершити війну. В тому числі збільшуючи тиск на Російську Федерацію, посилюючи підтримку України і даючи чітко зрозуміти Росії, що вона не досягне своїх результатів, не внесе оцей розбрат і змушена буде виступати тоді проти всього об'єднаного фронту. Як це було на певному періоді російсько-української війни. До речі, тоді для росіян були найгірші часи. Зараз у них трошки ейфорія, будемо сподіватися, що такі зустрічі цю ейфорію трошки приб'ють, і росіяни знову повернуться до реального світу", - додав політолог.
- У вівторок, 25 березня, в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, відбувся новий раунд перемовин між українською та американською делегаціями. Київ, Вашингтон і Москва погодилися забезпечити безпечне судноплавство в Чорному морі.
- Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вже 25 березня може бути запроваджено режим припинення вогню щодо енергетичної інфраструктури, і це питання узгоджено зі Сполученими Штатами.
- Також він вважає, що від початку режиму припинення вогню до досягнення угоди про припинення війни з РФ буде коротке вікно можливостей, адже Кремль постійно порушує домовленості.
- 26 березня Генеральний штаб ЗСУ спростував заяви росіян про нібито порушення Києвом умов припинення вогню щодо енергетичних обʼєктів.
- Радник керівника ОП Михайло Подоляк заявив, що режим припинення вогню між Україною та РФ по енергооб'єктах було офіційно узгоджено в Ер-Ріяді 23 та 24 березня, тоді ж почало діяти часткове 30-денне перемир'я.
- 26 березня повідомлялось, що президент США Дональд Трамп вірить, що Росія хоче "покласти край" війні в Україні та укласти мирну угоду, проте, ймовірно, вони "затягують час".
- 26 березня зазначалося, що умови Росії щодо домовленості про режим тиші у Чорному морі включають зняття європейських санкцій.
- Актуальне
- Важливе









