
Туск заявив, що Польща розглядає пропозицію Макрона щодо розміщення ядерної зброї
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив, що країна веде переговори з Францією щодо можливого доступу до ядерної зброї
Проце інформує Bloomberg.
Виступаючи в парламенті у Варшаві в п'ятницю, 7 березня, Туск заявив, що Польща веде "серйозні переговори" з Францією щодо пропозиції президента Еммануеля Макрона використати ядерний потенціал його країни для захисту європейських союзників.
Він підкреслив, що з огляду на загрози з боку Росії, Європа може опинитися на межі війни протягом наступних кількох років.
За його словами, немає "жодних сумнівів", що Росія зараз масово переозброюється і мобілізується, оскільки Кремль, ймовірно, готується до повномасштабної військової конфронтації не тільки з Україною, але й "з кимось значно більшим".
"Ми повинні усвідомлювати, що Польща повинна мати найсучасніші можливості, пов'язані з ядерною зброєю і сучасними нетрадиційними озброєннями, - зазначив Туск. - Ось чому ми стоїмо перед дуже серйозною гонкою, і це гонка за безпеку, а не гонка озброєнь".
Довідково: Як країна, що підписала Договір про нерозповсюдження ядерної зброї з 1960 років, Польща зобов'язалася не шукати і не набувати ядерної зброї.
- 2 березня премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Європа може захистити і себе і Україну, оскільки має більше населення, військових, бойових літаків та артилерії, ніж у США, Росії чи Китаю.
- А під час спеціальної парламентської промови 6 березня він заявив, що зараз ведеться робота з підготовки широкомасштабних військових навчань.



- Актуальне
- Важливе
























