
Усі деталі можна буде розкрити через багато років, – речник МЗС Тихий розповів кілька нюансів перемовин у Джидді
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий розкрив деталі переговорів між делегаціями України та США в Джидді, які тривали понад 8 годин
Про це він написав у Facebook.
"Переговори у Джидді були одними з найцікавіших з тих, в яких доводилося брати участь. Саме з погляду мистецтва дипломатії, стратегічного мислення, пошуку нестандартних рішень, грамотного балансу гнучкості та твердості, вміння йти на тактичні кроки заради кінцевої мети", – зазначив Тихий.
За його словами, все це на переговорах 11 березня продемонструвала українська делегація та президент України Володимир Зеленський, який у дистанційному режимі скеровував її дії.
Речник зазначив, що всі подробиці зустрічі "можна буде розкрити лише за багато років". Проте він розповів кілька нюансів, "які не нашкодять".
"По-перше, тривалість. Переговори тривали загалом понад вісім годин – майже безперервно, якщо не враховувати обід, під час якого загалом теж йшла робота. Про враження від такої тривалості можу сказати лише одне: історики недооцінюють роль людського виснаження в ухваленні історичних рішень", – написав Тихий.
Він зауважив, що саме в останні години, коли втома дається взнаки, "раптом стає можливим вихід з глухого кута та навіть важкі компроміси".
Ще одним важливим нюансом зустрічі, за словами речника МЗС, було емоційне та інформаційне тло зустрічі, яке "визначало межі простору для компромісів і впливало на переговорні позиції".
"Надвечір перед зустріччю інфопростір був просто-таки вщент забитий статтями з неназваних джерел. Така собі форма анонімного спілкування ключових гравців між собою. Очікування, спроби сприяти процесу чи зірвати його, просто випадкові вислови чи інтерпретації", – написав речник.
Він також наголосив, що на цій зустрічі важлива була особиста роль переговорників. Тихий нагадав, що в українській делегації був представлений і дипломатичний, і військовий блок. За його словами, всі проявили себе "максимально фахово, принципово та мудро".
"Пам'ятаю, як в один з найважчих моментів, уже під кінець, міністр Андрій Сибіга глянув на мене у пів оберта і в його виразі обличчя читалося "ну і ну", але також спокійне "все буде гуд"", – написав Георгій Тихий.
Він розповів, що на фінальних стадіях роботи над драфтом спільної заяви ключову роль відіграв особисто Володимир Зеленський, який "спрямував дії делегації на залізобетонний захист низки принципових позицій і мудру гнучкість щодо інших, що дозволило вийти на фінальний позитивний результат".
"У деталі спільної заяви та рішень, яких вдалося досягнути, вдаватися не буду... Скажу лише, що немає кращої нагороди за такий шалений день, ніж уже сидячи в літаку дізнатися коротке сухе підтвердження від наших дипломатів у Польщі про те, що всі процеси у Жешуві щойно було відновлено. Ну а також дивитися на те, як в російському інфопросторі "пожарки їздять і люди суєтяться". Бо побачили, що Україна щойно повністю перехопила стратегічну дипломатичну ініціативу та змінила хід гри", – резюмував Тихий.
- У Джидді 11 березня відбулася зустріч української та американської делегацій за підсумками якої Київ погодився на 30-денне припинення вогню з РФ, а США – відновити обмін розвідданими та безпекову допомогу.
- Актуальне
- Важливе








