
ЄС веде перемовини з чотирма супутниковими операторами щодо альтернативи Starlink для України, - FT
Європейський Союз розпочав переговори з чотирма великими супутниковими операторами — SES (Люксембург), Hisdesat (Іспанія), Viasat (США) та Eutelsat/OneWeb (Франція) — щодо альтернативи Starlink для України
Про це інформує Financial Times.
Мігель Анхель Гарсія Прімо, виконавчий директор Hisdesat, підтвердив, що його компанія веде переговори з європейськими чиновниками в рамках цієї ініціативи.
Він зазначив, що нещодавня зустріч між Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським викликала "негайні дискусії про те, чи може ЄС запропонувати альтернативи" для України.
У виданні зазначили, що у короткостроковій перспективі планується використання європейських супутникових служб для забезпечення безпечного урядового зв'язку і підключення до інтернету в містах, лікарнях або на електростанціях тощо.
Проте Гарсія Прімо зауважив, що розгорнути таку ж кількість терміналів, як у Starlink, буде складно, оскільки це потребує часу.
Люк Палерм Серра, директор з досліджень у компанії Analysys Mason, також підтвердив, що, хоча існують альтернативи, жодна з них не може запропонувати такий рівень обслуговування, як Starlink. Він зазначив, що навіть об'єднання всіх європейських потужностей не зможе зрівнятися з можливостями Starlink.
Люксембурзька компанія SES вже надає послуги Україні, і виконавчий директор компанії Адель Аль-Салех підтвердив, що вони беруть участь у переговорах щодо розширення своїх можливостей. За його словами, хоча дискусії про альтернативу велися протягом декількох місяців, останні події посилили ці переговори.
Представники Viasat також висловили готовність задовольнити потреби України, зазначивши, що компанія має значні потужності.
"Незабаром буде введено в експлуатацію ще більше. Ми маємо потенціал і можливості для надання допомоги і дуже раді зробити все можливе, щоб допомогти вирішити це критично важливе питання безпеки в Україні і в Європі в цілому", - заявили в компанії.
Депутати Європейського парламенту закликали Комісію прискорити координацію зусиль у сфері супутникових технологій, зокрема в рамках ініціативи Govsatcom, яка об’єднає існуючі безпечні урядові супутникові
"Ми розглядаємо, як найкраще підтримати Україну, - заявив представник комісії на початку цього тижня.- Govsatcom може задовольнити нагальні потреби в безпечному зв'язку за допомогою об'єднаних супутникових потужностей країн-членів".
Крім того, компанія Maxar Technologies, найбільший постачальник комерційних супутникових знімків для уряду США, цього тижня призупинила надання послуг Україні на прохання Вашингтона.
Але Андерс Ліндер, керівник міжнародного відділу компанії Maxar, зазначив, що компанія готова до обхідного шляху, зазначивши, що "будь-який з наших комерційних клієнтів, які є партнерами і союзниками США, можуть використовувати дані, які вони купують у нас, так, як вони вважають за потрібне. Це передбачає обмін даними зі своїми союзниками, такими як Україна".
Що передувало
Reuters із посиланням на власні джерела писало, що американські перемовники тиснуть на Київ задля підписання угоди про корисні копалини, погрожуючи можливим відключенням України від Starlink.
Водночас віцепрем’єр Польщі Кшиштоф Гавковський 22 лютого заявив, що польська сторона продовжить забезпечувати роботу терміналів Starlink в Україні.
4 березня стало відомо, що французький оператор супутникового звʼязку Eutelsat веде перемовини з європейськими урядами щодо надання супутникового зв'язку в Україні замість Starlink.
Того ж дня речник Європейської комісії Тома Реньє заявив, що європейська система космічного зв’язку IRIS² могла б замінити Starlink, який українські військові використовують на полі бою, але її запустять лише у 2030 році.
- Актуальне
- Важливе








