Україна і США готували зовсім інший контрнаступ. Плани різко змінилися, - The New York Times

13 вересня, 2022 вiвторок
19:43

Улітку українські та американські військові тестували у формі гри широкомасштабний наступ на півдні й зрозуміли, що він провалиться

Зміст

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на анонімні джерела серед американських військових.

Робота почалася незабаром після того, як президент України Володимир Зеленський наказав своїм генералам, що він хоче зробити різкий крок, щоб продемонструвати, що його країна може дати відсіч російському вторгненню. За його наказом українські військові розробили план широкого наступу на Півдні, щоб повернути Херсон і відрізати Маріуполь від російських військ на сході, — пише газета.

Українські генерали та американські чиновники вважали, що така широкомасштабна атака призведе до величезних втрат і не зможе швидко повернути великі території. 

Критичний момент цього літа стався під час військової гри з представниками США та України, метою якої було перевірити успіх широкого наступу на Півдні. Навчання показали, що такий наступ не вдасться. 

Тоді, стверджують американські джерела, експерти запропонували Зеленському інший варіант. 

"Ми бачили той факт, що росіяни фактично передислокували багато найкращих сил на Південь, готуючись до іншого контрнаступу, який розпочали українці, — сказав для NYT Колін Кал, керівник політики Пентагону. - Тож у нас були підстави вважати, що через постійні моральні проблеми та тиск з боку українців можуть існувати осередки російської армії, які є дещо крихкішими, ніж це здається на папері".

Замість одного великого наступу українські військові запропонували два. Перший, у Херсоні, швидше за все, потребує кількох днів або тижнів, перш ніж отримати визначальні результати через концентрацію російських військ. Інший планувався під Харковом.

Разом Британія, Сполучені Штати та Україна провели оцінку нового плану, намагаючись ще раз розігнати його. Цього разу офіційні особи з трьох країн погодилися, що це спрацює — і дасть пану Зеленському те, чого він хотів, —  велику, явну перемогу, — пише The New York Times.

Не виявивши значного угруповання навколо Харкова, російські військові продемонстрували некомпетентність і відсутність надійних розвідувальних даних. Їхнє командування та контроль були знищені, і тепер вони мають проблеми з постачанням військ, що відкриває для України нові можливості розвитку наступу найближчими тижнями, заявили офіційні особи США.

Але попри це, офіційні особи США та України кажуть, що Південь є найважливішим театром війни.

"Херсон і Запоріжжя, ймовірно, є потенційними цілями, — сказав Майкл Кофман, директор з досліджень Росії в науково-дослідному інституті оборони CNA. - Ми можемо побачити подальші операції української армії для досягнення там прориву в майбутньому".

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb


 

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
09:02
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль атакував Іран у відповідь на удар Тегерана
08:53
Ексклюзив
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
Путін фактично втрачає Кавказ: політолог Леонов про вибори у Вірменії
08:27
безпілотник, дрон, шахед
Росіяни атакували Конотоп і Одесу: є поранені і люди під завалами
08:22
зустріч Зеленського з Макроном, Стармером та Мерцом
Лондон назвав 5 умов миру в Україні за підсумками зустрічі Зеленського, Стармера, Макрона й Мерца
08:00
OPINION
Про найбільшу помилку у відносинах України та Польщі
07:54
Пашинян заявив про перемогу своєї партії на виборах у Вірменії
07:48
Зеленський під час візиту до Швеції
"Заявив про намір особисто передати ці меседжі Путіну": Зеленський підтвердив візит Абрамовича до Києва
07:18
втрати рф
Сили оборони 7 червня ліквідували 1330 окупантів та 8 танків РФ
2026, неділя
7 червня
22:15
Ексклюзив
Перший бойовий пуск українських ракет "Фламінго"
Європа зацікавлена в українській балістиці, але розробляти її доведеться спільно, - авіаексперт Романенко
22:06
Огляд
Сховище ядерних відходів під вогнем: що відомо про унікальне ЦСВЯП біля Чорнобиля, яке атакували росіяни
21:43
знущання в Одеському СІЗО
Керівництво Одеського СІЗО відсторонили через скандальне відео знущання над колишнім працівником ТЦК
21:38
Ексклюзив
"Контейнери проєктувалися на падіння літака": експертка Кошарна оцінила наслідки удару "шахеда" по сховищу відпрацьованого ядерного палива біля ЧАЕС
21:13
Оновлено
футбольний матч Данія - Україна
Данія-Україна 2:1. Товариський матч достроково зупинили через стан здоров'я Еріксена, який раніше пережив клінічну смерть
20:53
Вірменія
У Вірменії на парламентських виборах завершилось голосування. Зафіксована висока явка виборців
20:25
Ексклюзив
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
Авіаексперт Романенко пояснив логіку створення української балістичної ракети FP-9
20:00
OPINION
Народжений у печерах. Справжня й удавана історія "короля сирів"
19:37
Інтерв’ю
Там, де увага людей: церква має бути присутня якнайбільше в мережі інтернету, - отець Ростислав Пендюк
19:32
Ексклюзив
Ірина Геращенко
Сканування пальців, талон виборця з фотографією: Геращенко розповіла про перебіг виборів у Вірменії
19:30
Інтерв’ю
Путін та Сі Цзіньпін
Росія, Китай, Північна Корея та Іран утворюють вісь диктатур, - професор Ендрю Міхта
18:55
Дмитро Лубінець
З 2014 року 8,5 млн українців виїхали за кордон, — омбудсмен
18:44
Володимир Зеленський
Зеленський прибув до Британії, де планується зустріч зі Стармером, Макроном і Мерцом
18:41
Латвія
Латвія передасть Україні партію автівок, конфіскованих у п’яних водіїв
18:35
Огляд
Українські рукописи
Загублена манжета, масове ураження і клан Кеннеді – 5 книг про те, як керувати увагою
18:27
Огляд
Новий прем’єр Румунії та уродженець Одещини Еуджен Томак формує уряд: якою буде політика щодо України
18:17
Ексклюзив
Балістична ракета FP-7
Українська балістика проходить випробування, але проблеми з масштабуванням залишаються, - авіаексперт Романенко
18:15
Ексклюзив
Путін фактично намагається переграти підсумки Холодної війни, - Міхта
17:55
ТЦК
В Україні зафіксовано вже 4 випадки смерті мобілізованих у приміщеннях ТЦК, - Лубінець
17:25
хмарна погода, хмари
Грози, град та вітер: якою буде погода у понеділок
17:06
Оновлено
Росія вдарила по ядерній інфраструктурі України: дрон частково зруйнував сховище відпрацьованого палива
Дрон РФ влучив у сховище відпрацьованого палива на Київщині, удар розслідують як воєнний злочин
17:00
OPINION
Системно відкидаючи можливість зустрічі із Зеленським, Путін сам загнав себе в кут
16:51
дамба
Катастрофа на Кубані: річка прорвала дамбу
16:10
У Грузії за запитом ФБР затримали росіянку за обхід санкцій на авіазапчастини
У Грузії за запитом ФБР затримали росіянку за обхід санкцій на авіазапчастини
16:00
Інтерв’ю
Ральф Гофф
Найближчими місяцями в України козирів стане більше, - експрацівник ЦРУ Гофф
15:46
Фільм "Пасхальний день"
"Пасхальний день" про офіцерів ТЦК став найкращим європейським фільмом на фестивалі у Кракові
15:14
москва, кремль
У Кремлі заявили, що між Україною і РФ зберігаються "закриті контакти"
15:09
Ексклюзив
Благодійний забіг "Go to the Future-2026" у Києві зібрав близько 2000 учасників на підтримку ветеранів
Благодійний забіг "Go to the Future-2026" у Києві зібрав близько 2000 учасників на підтримку ветеранів
14:34
ССО уразили нафтобазу та морський термінал окупантів в Криму
За 200-250 км від фронту: ССО уразили нафтобазу та морський термінал окупантів в Криму
14:28
Прапор США
США планують використати заморожені активи Ірану на відновлення країн Перської затоки
14:00
випуск курсантів у ліцеї ім. Героїв Крут
136 майбутніх захисників України: у Львові відбувся особливий випуск Ліцею Героїв Крут
14:00
OPINION
Російська влада обіцяє економістам лісоповал
Більше новин