В Об'єднаних силах сказали, чи можуть росіяни розпочати наступ на нових напрямках, зокрема північному

20 березня, 2023 понедiлок
09:01

Командувач Об'єднаних сил Збройних Сил України, генерал-лейтенант Сергій Наєв вважає, що у Росії немає сил та засобів для ведення наступу на інших напрямках, окрім тих, що в Луганській та Донецькій областях

Зміст

Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

Наєв оцінив, чи може Росія в осяжній перспективі розпочати наступальні дії ще на якихось напрямках, крім тих, де вона діє сьогодні: Лиманський, Куп’янський, Бахмутський, Авдіївській, Шахтарський.

"З огляду на те, що противник зосередив зусилля для розвитку наступу у Луганській та Донецькій областях, сил і засобів для ведення наступальних дій на інших операційних напрямках недостатньо", - сказав він.

Проте, за словами командувача Об'єднаних сил, росіяни намагаються створити уяву, що вони готують наступальні дії на інших операційних напрямках, насамперед на Запорізькому, для відволікання уваги українського військового командування.

Щодо ситуації на північних кордонах, то станом на сьогодні противник не готовий вести наступальні дії на північному напрямку, але у ЗСУ розуміють та передбачають можливі сценарії розвитку ситуації.

"Виходячи з ймовірного характеру дій противника, ми здійснюємо весь комплекс заходів щодо забезпечення готовності підпорядкованих угруповань до будь-яких дій Росії – починаючи з відбиття авіаційних та ракетних ударів, недопущення дій його диверсійних сил до відбиття повторного вторгнення", - наголосив Наєв.

Так, з метою недопущення раптовості дій противника посилено всі види розвідки. Здійснюється моніторинг обстановки, в тому числі з використанням засобів повітряної та космічної розвідки за рахунок інформації, що надається країнами-партнерами. Також посилено охорону та прикриття держкордону України. У взаємодії з Повітряними силами здійснюється прикриття військ та критичних об’єктів інфраструктури від авіаційних та ракетних ударів противника.

Генерал-лейтенант зауважив, що значну роль у стримуванні агресії відіграла побудована система інженерних загороджень. Без інженерного обладнання позицій неможливо зупинити сили противника, які переважають.

"Досвід ведення бойових дій показав, що застосування мінно-вибухових загороджень у поєднанні з системою вогню знизили бойовий потенціал противника, зірвали темп його наступу та створили сприятливі умови для проведення контрнаступальних дій наших військ. Тому ми значно наростили систему мінно-вибухових та невибухових загороджень, як безпосередньо на державному кордоні, так і у глибині оборони. Проведено мінування місцевості, створено міновані завали та протитанкові рви на ділянках доріг та шляхів імовірного просування противника", - каже Наєв.

В Об'єднаних силах додають: щоб підвищити стійкість оборони, вдосконалюється фортифікаційне обладнання оборонних рубежів, в тому числі за рахунок встановлення довготривалих фортифікаційних споруд. Також розгорнута система підготовки органів військового управління, військових частин та підрозділів.

"Цей комплекс охоплює широкий спектр питань, починаючи з одиночної підготовки і закінчуючи ротними та батальйонними навчаннями. Проводяться тренування резервів, готуються до виконання вогневих завдань артилерійські підрозділи, здійснюється підготовка операторів БПЛА", - каже Наєв.

Теги:
Читайте також:
Київ
+15.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.59
    Купівля 41.59
    Продаж 42.12
  • EUR
    Купівля 47.88
    Продаж 48.58
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
24 червня
07:14
Оновлено
Ерлінг Холанд, Манчестер Сіті
ПСЖ, "Ботафогу" та "Манчестер Сіті вийшли до 1/8 фіналу клубного ЧС-2025
07:03
Оновлено
РФ атакувала дронами Україну: на Сумщині серед 3 загиблих - дитина, у Харкові є постраждалі
07:00
втрати окупантів
Армія РФ за добу на фронті втратила танк, 21 артсистему і 1200 військових
07:00
OPINION
Путін кинув Іран напризволяще
06:30
OPINION
Що треба порадити президенту, щоб у нас почали з’являтися засоби проти "шахедів"
06:01
OPINION
Іран відповів так потужно, що нафта продемонструвала найбільше падіння за 5 років
04:44
Іран
Голова МЗС Ірану: жодної "угоди" про припинення вогню з Ізраїлем наразі не існує
03:50
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп заявив, що Ізраїль та Іран домовилися про повне й остаточне припинення вогню
02:25
Фінляндія
Фінляндія готує новий пакет військової допомоги Україні вартістю €143 млн
01:18
Потенціал нашої артилерії обмежує нестача боєприпасів, - Княжицький
00:38
Оновлено
Трамп
"До слова "ядерний" не можна ставитися так недбало": Трамп відреагував на заяву Медвєдєва про Іран
2025, понедiлок
23 червня
23:50
Оновлено
Іран
Іран випустив ракети по військових базах США у Катарі та Іраку: Трамп подякував за "слабку" відповідь
23:09
Оновлено
Оборонна співпраця, санкції проти РФ: Зеленський зустрівся зі Стармером і королем Чарльзом III у Британії
22:41
Оновлено
ЗСУ
З початку доби на фронті зафіксували 127 боїв: понад третина з них сталася на Покровському напрямку
22:34
Василь Ломаченко
"Трагічний день": боксер Ломаченко відреагував на обстріл рідної школи у Білгород-Дністровському
22:31
Газпром
Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому на $1,37 млрд
22:25
Ексклюзив
Наслідки атаки РФ на Київ, 17.06.2025
Київ і ще одне місто: військовий блогер про нову тактику ударів росіян по Україні
22:19
Оновлено
Кількість загиблих внаслідок балістичної атаки РФ на навчальний заклад у Білгороді-Дністровському зросла до трьох людей
22:05
Ексклюзив
І Нетаньягу, і Трампу потрібна була маленька переможна війна, - експосол України в Ірані Самарський
22:01
Олександр Усик та Олександр Красюк (праворуч)
У команді Усика пояснили, чому припинили співпрацю з промоутером Красюком
21:19
Ексклюзив
У найближчій перспективі на це й годі розраховувати: Селезньов про перехід ЗСУ у контрнаступ
21:18
Ексклюзив
Соломія Бобровська
Буде масовий протест проти Зеленського через ситуацію з мовним омбудсменом, - нардепка Бобровська
20:50
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
Дезінформація проти Резерв+: у мережі ширять фейки про збір геоданих
20:24
Ексклюзив
"Орешник"
Запуск серійного виробництва "Орешника" зменшить можливості РФ по відновленню стратегічного ядерного потенціалу, - військовий експерт Рябих
20:11
Ексклюзив
Микола Княжицький
Безвідповідальне ставлення часто нагадує вороже: нардеп Княжицький про ситуацію з мовним омбудсменом
19:58
PR
Супермаркет онлайн Фора – швидка доставка продуктів і побутових товарів
19:57
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак
"Зможемо здивувати ворога": Єрмак повідомив про серійне виробництво балістичної ракети "Сапсан"
19:47
на фото очільник уряду Денис Шмигаль
Шмигаль доручив уряду посилити звітність щодо благодійних зборів після ситуації з Назарієм Гусаковим
19:42
санкції
Новий санкційний пакет ЄС проти Росії затвердять до кінця тижня, – Каллас
19:31
Ексклюзив
Путін пропонує спершу прямі перемовини у Стамбулі, а потім перемир'я
Це пряма погроза і сигнал: Романюк про заяву Путіна щодо готовності зайти в Польщу, щоб рушити на Німеччину
19:30
РФ ударила дроном по маршрутці в Костянтинівці: загинув водій, є поранений
19:28
Сили оборони уразили нафтобазу "Комбінат "Атлас" у Ростовській області РФ
18:59
РФ атакувала дронами Сумщину: серед постраждалих діти й вагітна жінка
18:48
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте відвідав Одесу
У підсумковій декларації саміту НАТО будуть "важливі формулювання" щодо України, – Рютте
18:35
Оновлено
Олексій Чернишов
Віцепрем'єру Чернишову повідомили про підозру в корупції та зловживанні службовим становищем
18:22
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
18:21
Василь Малюк
Боротьба з "агентами в рясах": Малюк розповів про 174 провадження проти священників УПЦ МП
18:19
Звільнення політвʼязнів та війна в Україні: Келлог розповів, про що говорив у Білорусі з Лукашенком
18:18
Аналітика
рідкоземельні метали
Битва за критичні мінерали: де тут Україна
18:11
Александар Вучич
Сербія зупинила експорт боєприпасів: тепер потрібні "спеціальні рішення"
Більше новин