В Україні почалися проблеми з постачанням пального

25 листопада, 2023 субота
23:18

У Мінагрополітики розповіли, що через ситуацію на польсько-українському кордоні - в Україні фіксують проблеми із постачанням пального

Зміст

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в етері телемарафону.

За словами Дмитрасевича, для експорту зерна ситуація на кордоні не є критичною, але водночас є проблема з постачанням палива.

"Через українсько-польські кордони рух наших вантажівок заблокований. І зрозуміло, що це знижує рівень продовольчого експорту… Нам вдається врівноважувати ситуацію…Але ми бачимо проблеми з таким важливим постачанням, як, наприклад, паливо для України. Це теж треба враховувати", - сказав заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

Україна наразі має можливість експортувати продовольчі товари залізничними шляхами та через чорноморські та дунайські порти.

Водії фур, які застрягли на польському кордоні, хочуть евакуюватися в Україну

В Україну хочуть евакуюватися близько 20 водіїв фур, які застрягли у черзі з польського боку кордону через протест польських перевізників. Про це заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

“На сьогодні є близько 20 водіїв, які зголосились й написали про те, що мають бажання поїхати в Україну на певний період часу”, - повідомив Деркач, пише Укрінформ.

За словами представника Мінінфраструктури, блокада кордону завдає збитків як Україні, так і Польщі, й іншим країнам ЄС. Наша країна отримує через територію Польщі 30% всього, що потрібно для енергетичного сектора країни.

Страйки на кордоні між Польщею та Україною: що відомо

Раніше повідомлялося, що польські перевізники страйкуватимуть на кордоні. Причина – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. У зв'язку з цим Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ініціювало зустріч з Польщею та Єврокомісією.

У ДПСУ прокоментували ймовірне блокування кордону. Крім того, Україна направила Польщі офіційну ноту через наміри польських перевізників розпочати страйк на українсько-польському кордоні.

6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. У Мінінфраструктури заявили, що польські перевізники не передали Києву жодних офіційних вимог.

Станом на вечір 7 листопада польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажного автотранспорту на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною. Згодом також стало відомо, що вантажівки на в'їзд в Україну очікують до 90 годин.

9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим. Водночас черги з вантажних транспортних засобів стають все довшими. Відтак Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхньої сторони.

15 листопада відбулися тристоронні перемовини з Польщею та Єврокомісією щодо розблокування пунктів пропуску, однак вони не принесли результатів. Натомість Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не розв'язже питання з блокуванням перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

16 листопада словацькі перевізники провели попереджувальну акцію і на годину заблокували перетин кордону українським колегам, приєднавшись до аналогічної польської блокади. Перевізники заявили, що чекатимуть на реакцію упродовж семи днів, а в разі її відсутності погрожують повністю перекрити пункт пропуску "Вишнє Нємецьке - Ужгород".

Згодом польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.

Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг перевізників. Крім того, стало відомо, що польські перевізники не пропускають гумдопомогу і небезпечні вантажі.

За словами віцепрезидента Асоціації міжнародних автоперевізників Володимира Баліна, польські перевізники порушують умови страйку, що може допомогти добитися його скасування. Водночас українська економіка за цей час зазнала збитків вже на понад €400 млн.

Тим часом польські фермери обіцяють продовжити блокування пункту пропуску "Медика-Шегині" до січня. Тож Україна ініціює створення моніторингової групи з боку ЄС на кордоні, а також планує евакуацію українських водіїв.

Очільник БФ "Нова країна", кандидат економічних наук Андрій Новак заявив, що через проблеми з постачанням пального з Польщі, що займає третину українського ринку, ціна на скраплений газ збільшилася на 30%.

Теги:
Читайте також:
Київ
+31.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
2 липня
15:05
Оновлено
наслідки удару по Києву 2 липня 2026
РФ масовано вдарила по Україні: в Києві кількість загиблих зросла до 20, десятки постраждалих. ППО знищила понад 500 цілей
14:48
Кріштіану Роналду (в центрі), збірна Португалії, ЧС-2026
Португалія грає з Хорватією, а Іспанія - з Австрією: розклад матчів і трансляцій ЧС-2026 на 2-3 липня
14:48
Сибіга закликав партнерів до рішень у відповідь на атаку РФ. Кая Каллас анонсувала посилення санкцій ЄС, а Залужний вважає, що війна з Росією надовго
14:36
Кароль Навроцький (праворуч) у Білому домі
У Навроцького після зустрічі з Трампом заявили про "зелене світло" щодо присутності військ США в Польщі
14:04
Швеція
Посольство РФ у Швеції пожалілося на атаку дрона з червоною фарбою
14:01
OPINION
Кейс "Скелі". Щомісяця в армійські трюми надходить вода. Коли її стане надто багато – корабель потоне
14:00
Людмила Оляновська
Українська легкоатлетка Оляновська побила світовий рекорд, який тримався 36 років
13:37
Оновлено
Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез
Сили оборони уразили один із найбільших НПЗ Росії у Кстово, залізничний міст і командний пункт окупантів
13:17
Дрони СБУ уразили АТ Петербурзький нафтовий термінал
"Більше не бензоколонка": Politico з'ясувало, що паливна криза охопила дві третини регіонів РФ
13:17
Польські солдати з прапором НАТО
У межах ініціативи PURL союзники внесли близько $6,3 млрд для України, – посолка в НАТО Гетьманчук
13:02
Ексклюзив
гроза
Після аномальної спеки і посухи – шквали, град і навіть локальні паводки: чому в Україні не буде "спокійного" похолодання
12:37
Микола Янченко
Від удару струму в басейні помер народний артист Микола Янченко. Його поховають у Вінниці 3 липня
12:26
Наталка Діденко розповіла, в яких областях 3 липня послабшає спека
12:17
Ексклюзив
ЗРК С-300 РФ
Росія комбінує ракети та використовує С-300 і С-400 як балістичні під час атак, - військовий історик Харук
11:59
Мобільний зв’язок, смартфон, телефон
Vodafone попередив абонентів про можливі проблеми з інтернетом через атаку РФ
11:39
Ексклюзив
Зеленський під час візиту до Швеції
Телешун: Термінове повернення Зеленського з Ірландії через обстріл РФ могло бути політичним сигналом для України та Європи
11:39
Ексклюзив
метро Университет
У метро Києва під час атаки РФ 2 липня перебували понад 52,5 тис. людей - найбільша кількість від 2022 року
11:18
OPINION
Атака на Київ. Ця війна не закінчиться найближчим часом
11:02
OPINION
Вибори восени: Це якби ми оголосили про літні Олімпійські ігри, але стадіону жодного нема
11:01
Ексклюзив
Сили оборони відновили контратаки на півдні, розширюють сірі зони й повертають тактичні позиції, - Братчук
10:59
удар по складу moyo в Києві
РФ знищила склад і офіс компанії MOYO в Києві
10:56
валюта
Курс валют на 2 липня: скільки коштують євро та долар у банках
09:50
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
ISW: Темпи наступу РФ невпинно падають з листопада, а втрати на кожен захоплений км кв. зросли майже у 20 разів
08:44
ВАКС
Співучасник справи Скороход про $250 тис. за "продаж" санкцій РНБО уклав угоду зі слідством
08:42
Оновлено
війна з росією
РФ за добу втратила 1140 військових, на фронті - 259 боїв, а у Данії випробували спільну з українцями модель НРК. Підсумки роботи Сил оборони 1 липня
08:15
Ексклюзив
Володимир Зеленський
Ініціатива з позбавлення Зеленського ордена Білого лева у Чехії не матиме такого резонансу, як у Польщі, - історик Мокрик
08:10
У Криму вночі горіли підстанції, лунали вибухи в районі Феодосії
08:01
OPINION
Путін ніколи не віддасть наказу про евакуацію росіян з Криму
07:57
Інфографіка
Джуд Беллінгем, Гаррі Кейн та Ентоні Гордон (зліва - направо), збірна Англії, ЧС-2026
ЧС-2026 з футболу: результати усіх матчів 1/16 фіналу та сітка плейоф
07:25
Оновлено
Фоларін Балогун та Амар Дедіч (праворуч), США - Боснія і Герцеговина, ЧС-2026
США у меншості здолали Боснію і Герцеговину, Бельгія з камбеком пройшла Сенегал: результати матчів 1/16 фіналу ЧС-2026
2026, середа
1 липня
22:50
Володимир Зеленський
Зеленський попередив, що РФ готує новий масований удар. Мережа АЗК через загрозу не працюватиме в низці областей вночі
22:50
РФ пригрозила Apple штрафом до 4 млрд рублів через "дискримінацію" російських пошукових систем
22:40
Оновлено
Сергій Кузнєцов у супроводі італійської поліції
Німеччина висунула обвинувачення українцю, який очолював команду підривників "Північних потоків"
22:35
Ексклюзив
марш у Лондоні 24.02.2023
Змін у державній політиці Великої Британії щодо України після відставки Стармера не очікується, - журналіст Цюпин
22:19
Ексклюзив
пошкоджені резервуари АЗС
Експерт з енергетики Рябцев пояснив, чи можна убезпечити АЗС у прифронтових містах від ударів РФ
22:15
Ексклюзив
У Києві вшанували Героя Романа Орищенка в роковини смерті
Пластун, майданівець, історик і воїн: у Києві вшанували пам'ять Романа Орищенка в роковини загибелі
22:03
Ексклюзив
Сергій Фурса
Ефективність наших ударів має перевищити швидкість відновлення російських НПЗ, - інвестиційний банкір Фурса
21:52
Трамп на зустрічі з Путіним
Путін програє в будь-якому разі, і Трампу варто це зрозуміти, — ексголова Пентагону
21:39
Пушкін Німеччина
У німецькому Гемері вкрали пам’ятник Пушкіну - "символ дружби між народами РФ і ФРН"
21:22
Ексклюзив
Крим, Саки, Новофедорівка, вибух, пожежа, удар
Через деякий час буде уражено останній найбільший НПЗ в Росії, - військовий оглядач Коваленко
Більше новин