
"Є два основних сценарії": політолог Розумний про те, чи настане повне припинення вогню
Шеф-редактор журналу "Країна", доктор політичних наук Максим Розумний окреслив два сценарії того, як найближчим часом розгортатимуться події навколо можливого припинення вогню
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Я думаю, що є два основних сценарії, як це може розвиватися. Один сценарій полягає в тому, що таке припинення вогню може початися на християнський Великдень. Він у нас цього року, наскільки я знаю, і католицький, і православний 20 квітня. Зважаючи на велику любов до, так би мовити, православ'я, релігійних різних символів російської верхівки, я не виключаю, що саме до святкування Великодня, яке плавно переходить в празнування "вєлікой побєди", це той період, коли, якщо в Путіна є бажання завершити гарячу фазу війни ближчим часом, саме тоді це має статися. І в мене є таке припущення, що цей сценарій насправді живе вже досить давно, ну, щонайменше з кінця 23-го року. Були певні ознаки того, що громадську думку як в Росії, так і, до речі, в Україні, багато хто готував до такого варіанту, який мало ким сприймався і продовжує сприйматися, що в Росії, що в Україні, як переможний", - зазначив він.
Максим Розумний зауважив, що такий сценарій є логічним з точки зору того, що війна зайшла в глухий кут, і з неї треба якось виходити.
Водночас другий сценарій, на його думку, полягає в тому, що припинення вогню не буде, і в період весна-осінь 2025 року російський диктатор Путін намагатиметься захопити ще більше українських територій.
"Другий сценарій полягає в тому, що Путін, як завжди, в останній момент вирішить виторгувати собі чогось побільше, або, так би мовити, просто розвести, що називається, своїх партнерів. І спробує використати весну, літо, початок осені 25-го року для збільшення, так би мовити, своїх територіальних надбань і, власне, більшого тиску на Україну. І цього (повного припинення вогню, - ред.) не станеться от в цей період, про який я кажу, і війна буде продовжуватися. Обидва сценарії можуть супроводжуватися різними риторичними, політичними і всякими іншими ефектами. Когось можуть звинуватити в зриві домовленостей, можуть бути провокації, може бути просто затягування часу. Але от такі дві траєкторії, їх очевидно треба тримати в полі зору", - вважає політолог.
- У Ер-Ріяді 25 березня пройшов другий етап переговорів між Україною та Сполученими Штатами, за участі Росії. Головними домовленостями стали гарантування безпеки судноплавства в Чорному морі та розробка заходів для запобігання ударів по енергосистемі.
- Цього ж дня Конгрес місцевих та регіональних влад Європи прийняв резолюцію, у якій привітав зусилля, щодо припинення вогню в Україні, і водночас підкреслив непорушність її міжнародно визнаних кордонів.
- Президент України Володимир Зеленський повідомив, що 25 березня може бути запроваджено режим припинення вогню щодо енергетичної інфраструктури, і це питання узгоджено зі Сполученими Штатами.
- Актуальне
- Важливе













