
"Москва майже не допускає до обмінів політв'язнів, мешканців Криму і особливо кримських татар": Чубаров про обмін "1000 на 1000"
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров не впевнений, що до обміну "1000 на 1000" вдасться включити кримських татар, бо для Росії це особливі вороги
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Що стосується до обміну, зрозуміло, що ми сподіваємося, що в ці обміни будуть включатися політичні в'язні, в'язні Кремля. Але досвід показує, що оці всі обміни, де мова йде про військовополонених і цивільних заручників, Москва майже не допускає політв'язнів, мешканців Криму і особливо кримських татар. Ми це знаємо з попередніх усіх наших спроб. Зараз дуже багато рідних з Криму виходять на нас, і вони дуже сподіваються, що вдасться включати в цей список і кримських людей. Але поки я не можу сказати, наскільки нам це вдасться, бо тут, на великий жаль, Москва поки що зберігає ту позицію, яка в неї є до кримських татар. Вона просто нас ненавидить", - зауважив він.
Читайте також: Від 1944-го до сьогодення: 18 травня - вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Також Рефат Чубаров розповів, що 18 травня, у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, його, зокрема, відвідали брати, один з яких не так давно повернувся з російського полону. Він зазначив, що до нього відрізнялося ставлення окупантів через сам факт того, що він кримський татарин.
"Один офіцер, він командир одного з підрозділів, я не можу називати його назву, Національної поліції, дуже вдалий командир. А другий його брат, рідний, який був у полоні, ще коли в Маріуполі "Азов", у полоні. І він потрапив в один з останніх обмінів, буквально півтора чи два місяці тому. Я запитав того, який був у полоні, кажу: "Ти відчував до тебе якесь особливе відношення з боку тих ворогів, які тебе там тримали у в’язницях?" Він каже: "Так". Я кажу: "А в чому це виявлялося?" - "Вони весь час мене запитували, що я кримський татарин, що я особливий ворог і таке інше". Тобто до нього була прикута більша увага, виходячи з того, що він є кримським татарином", - розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу.
- 16 травня у Стамбулі пройшла тристороння зустріч делегацій України, США та Туреччини. Після цього відбулися переговори між делегаціями Росії та України. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, порушувалися питання обміну полоненими у форматі 1000 на 1000, припинення вогню та зустрічі Зеленського й Путіна.
- 18 травня керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що обмін полоненими "1000 на 1000" може відбутися наступного тижня. СБУ вже розпочала підготовку до обміну.
- Актуальне
- Важливе









