Оновлено

"До виборів у США": голова МЗС Швейцарії розповів, коли може відбутися другий Саміт миру

16 червня, 2024 неділя
20:20

Міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що другий Саміт миру може відбутися до президентських виборів у США в листопаді

Зміст

Про це повідомляє The Guardian.

За словами швейцарського міністра, до виборів президента США можна буде провести наступний Саміт миру.

Натомість поки незрозуміло, де може відбутися наступна зустріч світових лідерів.

Про це також розповів президент України Володимир Зеленський під час підбивання підсумків другого дня Саміту миру у Швейцарії.

Президент подякував усім учасникам першого Саміту миру за те, що вони вжили кроків до миру разом.

"Ми відповідаємо на повномасштабне російське вторгнення в Україну не лише повноцінним захистом людського життя, але також повномасштабної дипломатії", - зазначив Зеленський.

За його словами, цими днями 101 держава і організація долучились до цього процесу, що Зеленський назвав "великим успіхом для України". Він наголосив, що справедлива мета України полягає в тому, щоб всі країни доєдналися до цієї шляхетної мети.

"Попередні політичні покоління залишили нам Статут ООН як основу для співпраці людей. Ми передамо наступним поколінням ефективний механізм імплементації статуту ООН і комюніке, яке було прийнято на саміті цими днями і повною мірою відображає наші наміри і залишається відкритим для підписання для кожного хто поважає статут ООН", - пояснив президент України.

Володимир Зеленський підкреслив, що важливо, щоб всі учасники саміту підтримали територіальну цілісність України, тому що без цього не буде миру. Він згадав, що на першому саміті були детально проаналізовані 3 головні виклики: безпеку ядерної енергії, продовольчу безпеку та звільнення усіх військовополонених.

Читайте такожСаміт миру у Швейцарії. Чого Україні очікувати від нього

"І тепер після саміту ми запропонували і погодили продовжити нашу роботу на більш технічному рівні, на рівні радників та міністрів у форматі спеціальних зустрічей під лідерством або співлідерством країн. Кожен крок до справедливого миру привабив увагу окремих груп учасників саміту і країн, які ще не доєднались, але зацікавлені у мирі. І ми погодились почати роботу у спеціальних постсамітних групах щодо конкретних ідей, які можуть відновити безпеку, - запросив Зеленський усі країни взяти участь у групах і висловити свої ідеї та пропозиції.

За його словами, перший та другий Саміти миру повинні об’єднати роботу щодо деталей миру у стані війни.

"І ми не маємо часу на довготривалу роботу. Рух до миру означає діяти швидко. Підготовка займає місяці - не роки. Тому коли план дій щодо миру буде готовий і пропрацьований, відкриється шлях до 2-го Саміту миру, а отже і до завершення цієї війни задля справедливого та тривалого миру", - наголосив Володимир Зеленський.

Він зауважив, що вже є країни, які висловили бажання прийняти 2-й Саміт миру і з ними вже почали перемовини. 

  • У неділю, 16 червня, учасники Саміту зібралися на друге пленарне засідання. Сьогодні має бути затверджено та підписано остаточну декларацію. Еспресо стежить за подіями в режимі текстового онлайну.
  • Основні положення декларації за підсумками Глобального саміту миру у Швейцарії включають безпеку ядерної енергії і ЗАЕС, продовольчу безпеку та звільнення усіх військовополонених.

Теги:
Читайте також:
Київ
+25.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
29 червня
22:57
ракета SCALP
Україна веде переговори з Францією про власне виробництво ракет SCALP, — Федоров
22:50
Ексклюзив
Греція, спека
Кожне четверте звернення пов'язане зі спекою, - кореспондентка Бережньова про ситуацію в Італії
22:42
Вінісіус Жуніор, ЧС-2026
Бразилія здолала Японію, а Німеччина битиметься із Парагваєм: розклад матчів і трансляцій 1/16 фіналу ЧС-2026
22:41
Ексклюзив
бензин
Ціни на пальне в Україні продовжують знижуватися, - експерт паливного ринку Куюн
22:36
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: вже 1 719 загиблих, рятувальна операція триває
22:23
Ексклюзив
Росія та Білорусь військові навчання
Малореалістично, що білоруську армію залучать до війни, але РФ може знову використати її територію, - опозиціонер Вячорка
22:22
Оновлено
війна з росією
Сили оборони вперше збили російський дрон "Сокол-И", знищили три мости та склад РФ на ТОТ, на фронті — 184 бої. Підсумки роботи на вечір 29 червня
22:21
Володимир Зеленський
У РФ новий термін "захоплення Донбасу", тепер до 31 грудня, - Зеленський
22:00
Україна Польща
З Риму — до обох народів: кардинали та Глава УГКЦ закликали поляків і українців зупинити словесну війну
21:37
Реджеп Тайїп Ердоган
Ердоган на Парламентському саміті НАТО закликав активніше працювати над завершенням війни в Україні
21:27
Ексклюзив
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко
Спільні навчання з російськими інструкторами та нарощення військової інфраструктури: Демченко про обстановку на кордоні з Білоруссю
20:57
У лісах Чорнобильської зони відчуження триває пожежа
20:37
Україна ЄС НАТО
Що більше США дистанціюються від НАТО, то важливішою для безпеки Європи стає Україна, — Foreign Policy
20:34
Ексклюзив
Микита Потураєв
Нардеп Потураєв пояснив, як формуватимуть Національний пантеон України
20:26
вимкнення світла
Завтра по всій Україні діятимуть графіки погодинних відключень світла
20:08
танкер з скрапленим газом
Європа може зустріти зиму з найнижчими запасами газу за 15 років, — FT
20:00
OPINION
Сербія. Один з останніх лояльних до Росії бастіонів у Європі – під загрозою
19:46
Успенський собор Києво-Печерської лаври. Пожежа
Лавра, храми, синагоги: Росія знищує святині України за нацистським сценарієм Гітлера, — Forbes
19:03
російський бліцкриг проти НАТО
Дешеві дрони замість дорогих систем: Європа і НАТО переосмислюють воєнну доктрину через загрозу РФ, — Reuters
18:48
Оновлено
Дніпро. Наслідки атаки РФ 29.06.2026
РФ атакувала Україну: у Дніпрі п'ять загиблих та майже 30 поранених, у Запоріжжі росіяни вбили трьох пасажирів маршрутки
18:46
Єврокомісія
Єврокомісія заперечила, що Україна просила Брюссель позбавити захисту чоловіків призовного віку
18:40
Інтерв’ю
"Закон – лише документ, нам потрібна культура", – Віталій Гліжинський, експерт та координатор всеукраїнської ініціативи "Активна громада" про публічні консультації в Україні
18:12
Сергій Кузьміних
Від іміджу волонтера до антикорупційного суду: чому детективи НАБУ затримали нардепа Кузьміних від "Слуги народу"
17:54
прапори Україна Польща
Скандал з УПА сягнув Європарламенту: польські євродепутати домагаються резолюції про геноцид
17:50
Новини компаній
представниця компанії Благо Діана Великочий.
Як Сергій Жадан і blago об'єднали культуру, благодійність та підтримку військових
17:44
Енергетика, споживання електроенергії
У двох областях сталися аварійні знеструмлення через спеку
17:12
НАБУ підозрює нардепа у вимаганні $1 млн за "вирішення питання" з кол-центрами
НАБУ підозрює нардепа у вимаганні $1 млн за "вирішення питання" з кол-центрами — серед підозрюваних Тищенко
17:00
Огляд
Ціни на пальне, АЗС
Чи зникне з заправок 95-й бензин: як з 1 липня маркуватимуть пальне з підвищеним вмістом біоетанолу
17:00
OPINION
Путін і Лунін: чолобитна до царя завершилася арештом
16:52
У Польщі кажуть, що затримали декількох українців і білорусів, яких завербувала РФ
16:31
Путін в Кремлі
Путін вчетверте з початку війни розширює федеральну службу своєї охорони
16:08
Стрілянина в Німеччині 29.06.2026. Поліція Німеччини
У Німеччині сталася стрілянина біля молодіжного центру під Гамбургом: 5 загиблих
16:04
тіньовий флот росії
Росія розширила "тіньовий флот" до 21 судна попри західні санкції, — Bloomberg
15:38
Андрій Єрмак в суді
Суд залишив без змін запобіжний захід для Єрмака
15:26
Оновлено
Герман Галущенко
За ексміністра енергетики Галущенка внесли заставу 150 млн грн, — УП
15:15
Сергій Кузьміних
ВАКС відмовився арештовувати нардепа від "Слуги народу" Сергія Кузьміних, якого затримали детективи НАБУ
14:59
Херсонес
Ермітаж скасував всі археологічні експедиції до Криму
14:49
спека
Наталка Діденко розповіла, коли в Україні послабшає спека
14:37
Путін_Росгвардія
Російського військового, який погрожував Путіну заколотом, арештували
14:23
Перу
РФ обманом вербує сотні перуанців та відправляє їх воювати проти України, - CNN
Більше новин