Ексклюзив

Портников пояснив, чи можуть українські удари вглиб РФ вплинути на перемирʼя

15 березня, 2025 субота
21:40

Війна матиме перспективу лише тоді, коли вона відбуватиметься на території обох ворогуючих країн

Зміст

Таку думку висловив журналіст Віталій Портников в етері "Еспресо".

"Якщо Україна завдає ударів по території агресора, це вже російсько-українська війна. Немає нічого поганого в тому, що ми завдаємо ударів по Москві. Очевидно, що Україна має бути стороною у війні. Якщо ми весь час дозволяємо завдавати ударів по нашій території, це лише розпалює апетит агресора. Такі удари зменшують наміри і бажання ворога бити по територіях, адже він починає замислюватися про наслідки. Можливо, це колись дозволить створити угоду про взаємне утримання від ударів по інфраструктурі чи великих містах. У довготривалій війні на виснаження можуть виникати різні форми домовленостей — як відкритих, так і закритих. Якщо нічого не робити, нас просто знищуватимуть", - зазначив він.

Однак говорити, що це вплине на перемир’я чи розмови про це, не варто. Росіяни ставляться до перемир’я так само, як і раніше. Жодні удари по російській території, включно з Москвою, не здатні змінити ставлення Путіна до продовження війни, каже Портников.

Читайте також: Росіяни не мають можливості відновлювати свої спроможності після ударів ЗСУ, - генерал-майор запасу СБУ Ягун

"Ми не повинні вигадувати речі, яких немає і, можливо, ніколи не буде. У Росії відсутня суспільна думка, це авторитарна країна, де більшість людей не бере участі у політичних процесах", - додав він.

Якщо постійно завдавати ударів по Москві, то рано чи пізно, складуться умови для серйозної політичної кризи в Російській Федерації, що важко передбачити  — це може бути у 2027 році, а може й у 2034-му. 

"Хто міг передбачити кризу в Радянському Союзі? Навіть за кілька років до її початку ніхто не міг уявити її масштаб. Тому така криза може статися як через 50 років, так і через 5. Хоча наші дії важливі, стверджувати, що вони вплинуть на терміни завершення бойових дій чи на переговори, не варто. Реальних переговорів взагалі не відбувається — усе це лише імітація процесу", - резюмував Портников.

  • Сили безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 4 березня завдали ударів по низці важливих об'єктів РФ.
  • Сили оборони України в ніч на 9 березня уразили в Рязанській області Росії нафтопереробний завод, залучений до забезпечення окупаційної армії
  • 10 березня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що у лютому українські БПЛА вразилина 22% більше цілей противника, ніж у січні.
  • У ніч на 14 березня у Краснодарському краї РФ біля міста Туапсе БПЛА атакували нафтопереробний завод, внаслідок чого там спалахнула пожежа. У Москві та передмісті працювала ППО, є наслідки "падіння уламків". Кілька аеропортів призупиняли роботу. Внаслідок атак уражено дві газокомпресорні станції та склад ракет.
Теги:
Читайте також:
Київ
+11.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.36
    Купівля 41.36
    Продаж 41.92
  • EUR
    Купівля 47.06
    Продаж 47.76
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
26 квітня
05:31
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ запустила по Україні дрони й ракети: на Дніпропетровщині влучання у багатоповерхівку, серед постраждалих - дитина
03:37
Apple планує виробляти більшість iPhone для США в Індії замість Китаю, - Reuters
02:33
У Києві склали адмінпротокол на жінку, яка в День жалоби слухала російську музику
01:59
Армія+
В Армія+ для військових запустили освітній курс про фінансову грамотність
01:25
Дональд Трамп
Більшість пунктів погоджено: Трамп прагне зустрічі України та РФ на "дуже високому рівні"
01:00
Президент Литви Гітанас Науседа
Президент Литви вважає, що визнання анексованого Криму російським буде "бомбою сповільненої дії"
00:21
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський припустив, що може не встигнути на похорон Папи Римського. Хто представлятиме Україну
2025, п'ятниця
25 квітня
23:38
Рефат Чубаров
Нікому не має бути дозволено переступати права корінних народів: Чубаров в ООН про долю Криму
22:57
Світовий банк виділить $70 млн на підтримку енергосистеми України
22:51
У Павлограді на Дніпропетровщині росіяни знищили базу "Госпітальєрів"
22:38
Самотня чорна діра
У 7,15 разів перевищує масу Сонця: американські астрономи вперше підтвердили існування самотньої чорної діри
22:27
Ексклюзив
гривня
Для України можливе оголошення дефолту поки що нічим не загрожує, - економіст Кушнірук
22:15
США в ООН озвучили вимоги до Сирії для можливого зняття санкцій
22:13
Оновлено
За добу на фронті відбулося 116 боїв, на Покровському напрямку зафіксовано 31 атаку РФ
21:58
росія депутат
Берлін заборонить демонстрацію російських прапорів на радянських меморіалах міста 9 травня
21:56
Дональд Трамп
Трамп: Україна не підписала фінальну угоду по рідкісноземельних металах, це має відбутися негайно
21:53
Ексклюзив
Додам трохи перцю: ексголова СБУ Наливайченко про ліквідацію в Підмосков'ї генерала генштабу РФ
21:43
Саміт ЄС, Емманюель Макрон
Макрон не проводитиме дипломатичних зустрічей на похороні Папи Франциска
21:15
Володимир Зеленський
Найближчими днями можуть бути зустрічі, що повинні наблизити тишу для України, - Зеленський
21:07
Ексклюзив
Дональд Трамп
Бажання Трампа знову торгувати з Путіним не здійсниться, - Омелян
21:07
на фото Володимир Зеленський
"Пропозиції, наші відповіді, чекаємо реакцію": Зеленський розкрив деталі нових мирних умов, які передали Трампу
21:05
Війна з Росією
У Збройних Силах створили 8-й корпус Десантно-штурмових військ, до якого увійшло 6 бригад
20:34
Гренландія
Конгрес навряд чи підтримає вторгнення в Гренландію, - лідер демократів у палаті представників США Джеффріс
20:16
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Операція з ліквідації російського генерала й деталі боїв за Часів Яр. Колонка Сергія Згурця
20:10
Базиліка Святого Петра у Ватикані
Кардинал Микола Бичок розповів, коли має відбутися конклав, та оцінив свої шанси на Святий престол
20:05
OPINION
Мирна угода можлива лише з тим, хто веде проти нас війну
20:01
ЗСУ, мобілізація
МОН ініціювало відстрочку від мобілізації для деяких педагогів закладів позашкільної освіти
19:51
Оновлено
Артем Козак, "Інгулець" - "Олександрія"
УПЛ: "Олександрія" здолала "Інгулець" та впритул наблизилася до "Динамо", "Зоря" перемогла "Лівий берег"
19:49
ракетна атака, ракета
РФ накопичувала ракети під час "енергетичного перемир'я", – британська розвідка про атаку на Україну 24 квітня
19:44
Володимир Зеленський
Україна не визнаватиме російськими будь-які тимчасово окуповані території, - Зеленський про заяву Трампа щодо Криму
19:25
Ексклюзив
Підготовка до похорону Папи Франциска у Ватикані
Ватикан та Італія готуються до похорону Папи Франциска: до патрулювання будуть залучені 2 тис. поліцейських
19:20
Спікер МЗС України Георгій Тихий
Іноземні військові, які візьмуть участь у параді Путіна, маршуватимуть пліч-о-пліч із воєнними злочинцями, – МЗС України
19:13
Оновлено
У Підмосков'ї внаслідок вибуху авто загинув російський генерал Москалик. У Кремлі звинуватили в причетності Україну
19:03
підземне сховище газу
Україна отримає від ЄБРР 270 млн євро на закупівлю газу для наступного опалювального сезону
18:58
Оновлено
Внуково
У Москві закінчилася зустріч Путіна з Віткоффом: говорили про можливість відновлення прямих перемовин між РФ та Україною
18:57
Ексклюзив
путін трамп
США будуть тиснути на РФ: військовий експерт Снєгирьов про механізми припинення війни
18:52
РФ вдарила дроном по Марганцю на Дніпропетровщині
Атака РФ на автобус у Марганці 23 квітня: 9 загиблих, кількість постраждалих зросла до 58
18:47
Огляд
"Очі: Легенда Карпат"
Бери "Насіння священного інжиру": що подивитися на вихідні
18:46
Радослав Сікорський
Сікорський закликав Дуду не діяти, як Чемберлен, на тлі заяви президента Польщі про поступки України
18:36
переселенці на Волині
Агентство ООН скорочує підтримку українських переселенців: названо причини
Більше новин