Протягом доби українські захисники відбили 33 ворожі атаки, а на фронті відбулось 52 бойових зіткнення, - Генштаб

8 лютого, 2024 четвер
19:32

Протягом доби 8 лютого відбулось 52 бойових зіткнення на фронті. ЗСУ відбили 33 російські атаки

Зміст

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу за 8 лютого.

Ворожі обстріли України 

Ворог завдав 13 ракетних та 54 авіаційних ударів, здійснив 37 обстрілів з реактивних систем залпового вогню позицій наших військ та населених пунктів. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення, серед яких діти. Руйнувань та пошкоджень зазнали багатоповерхові та приватні будинки, а також інша цивільна інфраструктура.

Ситуація на основних напрямках фронту

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи збройних сил Білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території РФ, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України. Ворог завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Стариця Харківської області. Артилерійських та мінометних обстрілів ворога зазнали понад 20 населених пунктів.

На Куп’янському напрямку наші захисники відбили 4 атаки в районах населених пунктів Синьківка, Іванівка Харківської області, де ворог намагався прорвати оборону наших військ. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися понад 15 населених пунктів, зокрема Дворічна, Синьківка, Петропавлівка, Іванівка, Берестове Харківської області.

На Лиманському напрямку наші воїни відбили 3 атаки противника в районі населеного пункту Терни Донецької області, де ворог без успіху намагався прорвати оборону наших військ. Ворог завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Білогорівка Луганської області. Від артилерійських та мінометних обстрілів постраждали близько 10 населених пунктів.

На Бахмутському напрямку Силами оборони відбито 3 атаки противника в районах населених пунктів Іванівське та Кліщіївка Донецької області, де ворог намагався покращити тактичне положення. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися близько 10 населених пунктів, зокрема Васюківка, Богданівка, Часів Яр, Іванівське, Кліщіївка, Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку наші захисники відбили 17 атак у районі населеного пункту Авдіївка та ще 5 атак в районах Первомайського, Невельського Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, намагався прорвати оборону наших військ. Також противник завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Олександропіль Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів противника зазнали близько 15 населених пунктів, серед них Керамік, Очеретине, Новобахмутівка, Ласточкине, Авдіївка, Карлівка Донецької області.

На Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах Георгіївки, Побєди та Новомихайлівки Донецької області, де окупанти 11 разів намагалися покращити тактичне положення. Противник завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Курахове, Новомихайлівка Донецької області. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинились такі населені пункти Донецької області, як Красногорівка, Курахове, Побєда, Новомихайлівка, Катеринівка та Єлизаветівка.

На Шахтарському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів. Завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Водяне, Старомайорське, Рівнопіль Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 10 населених пунктів, зокрема Водяне, Вугледар, Пречистівка, Благодатне, Старомайорське, Рівнопіль Донецької області.

На Запорізькому напрямку Силами оборони відбито атаку західніше Вербового Запорізької області, де ворог безрезультатно намагався прорвати оборону наших військ. Противник завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Новодарівка, Оріхів Запорізької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали понад 20 населених пунктів.

В зоні відповідальності ОСУВ "Одеса" на Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом доби здійснено 1 марну спробу штурму позицій наших військ. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилося місто Херсон та населені пункти Берислав, Інгулець Херсонської області та Очаків Миколаївської області. Противник завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Качкарівка та Червоний Маяк Херсонської області.

Удари Сил оборони по ворожих позиціях

Впродовж доби авіація Сил оборони завдала ударів по 7 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Підрозділами ракетних військ завдано ударів по 2 складах боєприпасів та 2 артилерійських засобах противника.

  • Протягом минулої доби на фронті відбулося 80 бойових зіткнень. Ворог намагався 74 рази штурмувати позиції Сил оборони.
Теги:
Читайте також:
Київ
+15.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
5 липня
22:20
Зеленський та Путін
Путін не піде на переговори, поки не захопить Донеччину, - FT
21:56
Дональд Трамп та Джанні Інфантіно (праворуч)
ФІФА скасувала дискваліфікацію лідера збірної США на 1/8 фіналу ЧС-2026. Трамп подякував за "виправлення великої несправедливості"
21:48
Ексклюзив
Кім Чен Ин та Олександр Лукашенко
Лукашенко поїхав до Китаю після спроб Путіна схилити його надати територію Білорусі для воєнних операцій, - Денисенко
21:48
Ексклюзив
Україна ЄС
Як ЄС контролюватиме використання коштів для України: пояснення експертки з євроінтеграції
21:14
віце-президент США Джей Ді Венс
Венс назвав катастрофою контрнаступ ЗСУ в 2023 році та порадив Україні, як зміцнити переговорні позиції
21:05
Зеленський Рютте фон Дер Ляєн
Урсула фон дер Ляєн та Марк Рютте закликали об’єднати виробничі можливості Заходу, щоб протистояти Росії, Ірану і Китаю
20:43
Ексклюзив
Ірина Федорів
Надзвичайно важливими є правила гри, за якими відбуватиметься відбудова України, – Федорів
20:40
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Зеленський та Трамп проведуть двосторонню зустріч на полях саміту НАТО в Анкарі
20:25
Інтерв’ю
Генерал Дуглас Люте, експосол США при НАТО
Генерал Люте: Різниця між союзниками Кремля та тими, хто підтримує Київ, є дуже разючою - і вона на користь України
20:01
OPINION
Зоологічна дипломатія. Двозначний подарунок єгипетського валі
20:00
Богдан Оличенко та Данило Малов (праворуч), збірна України U19
Збірна України з футболу перемогла Італію та вийшла до півфіналу Євро-2026 U19
19:31
Костянтинівка
"Підступний план": У DeepState пояснили, чому Силам оборони не можна погоджуватися на запропоноване РФ припинення вогню в Костянтинівці
19:31
Інтерв’ю
Йосиф Зісельс
В Україні 50% людей майже нічого не дають для перемоги, натомість 30% віддають все, - Йосиф Зісельс
19:25
Ексклюзив
Атака РФ на Київ 28 червня
Безпека стала головною умовою відбудови України, - експертка з євроінтеграції Болюбаш про підсумки конференції в Гданську
18:58
вибух на московському НПЗ
З початку року українські дрони уразили НПЗ у РФ майже 200 разів, - Financial Times
18:15
Огляд
Роман Ратушний
Він боровся за Київ ще задовго до вторгнення РФ: сьогодні Романові Ратушному мало б виповнитись 29
17:49
Аварія на Миколаївщині
ДТП із 12 загиблими на Миколаївщині: винуватцю аварії повідомили про підозру
17:42
Оновлено
ЗРК Patriot
Віцеспікер Сейму заявив, що Польща таємно передала Україні ракети до Patriot. Міністр оборони доручив розсекретити дані про військову допомогу
17:19
FPV дрони "Колібрі"
Враховують досвід України з дронами: В армії Британії створюють новий підрозділ
17:18
У ПК "Захід" показали миті перед бойовим вильотом МіГ-29
Авіація Сил оборони знищила позиції російських операторів дронів підрозділу "Рубікон" у Покровську, а на фронті відбулося 55 боїв
17:09
Інтерв’ю
Ламі: Удари Сил оборони України по російських НПЗ - це те, що виходить за межі військового впливу та російської пропаганди
17:01
OPINION
"Зголоднілі уряди" Близького Сходу допоможуть Україні змінити вимоги до Путіна
16:45
Огляд
Звільнення Краматорська
"Той липень навчив нас, що росіян можна бити": як звільнення Слов’янська і Краматорська зупинило РФ у 2014 
16:34
У Києві провели автопробіг до 12-річчя "Госпітальєрів"
У Києві провели автопробіг до 12-річчя "Госпітальєрів"
16:21
Ексклюзив
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Україна має розвінчати міфи про корупцію, щоб зміцнити довіру інвесторів, - експертка з євроінтеграції Болюбаш
16:14
Юрген Клопп
Стало відомо, хто очолить збірну Німеччини після провалу на ЧС-2026
15:50
Оновлено
Увечері 4 липня РФ завдала щонайменше п'яти ударів по Запоріжжю
РФ вдарила по Запоріжжю, Сумщині, Харківщині, Дніпровщині та Херсонщині: двоє загиблих, десятки постраждалих
15:28
винищувачі JAS 39 Gripen
Посилення ППО та підготовка до використання "гріпенів": Зеленський провів розмови з Макроном та прем'єром Швеції Крістерссоном
15:22
Кремль москва
У РФ шукають операторів дронів для захисту Москви, - Reuters
15:10
Дмитро Пєсков
Пєсков заявив, що в Україні триває "справжня війна", бо за Києвом стоїть Захід
15:06
граната
На Одещині військовий у СЗЧ підірвав гранату під час перевірки документів, поранено двох поліцейських
14:47
Сергій Арбузов
Санкціонований в Україні ексголова Нацбанку Арбузов планує йти на вибори до Держдуми РФ
14:30
Вінісіус Жуніор, ЧС-2026
Бразилія грає з Норвегією, а Мексика - з Англією: розклад матчів та трансляцій 1/8 фіналу
14:20
Вімблдон
Усі російські тенісистки вилетіли з Вімблдона до четвертого кола турніру
14:01
OPINION
Ексгумації як елемент польської пропаганди
13:54
Роберт Фіцо
Словаки провалили референдум проти довічної виплати Фіцо й за повернення антикорупційних органів
13:38
ракети Taurus
Пісторіус заявив, що немає необхідності у постачанні Україні ракет Taurus
13:23
путін
Путін свідомо готовий ризикнути повторенням краху Російської імперії заради нової хвилі мобілізації, — Atlantic Council
13:15
Путін в формі (27.12.2025)
Погрози РФ напасти на Польщу – це серйозний екзамен на спроможність для НАТО і Європи, — дипломат Міл-Ман
12:51
Огляд
День незалежності США
День незалежності США: Трамп заявив про "комуністичний рак", польоти на Марс і перемогу над армією Ірану
Більше новин