Оновлено

Reuters заявило, що РФ створила в Китаї проєкт із розробки та виробництва ударних БПЛА. У Білому домі "глибоко стурбовані"

26 вересня, 2024 четвер
09:32

Росія створила в Китаї проєкт із розробки та виробництва ударних дронів для використання у війні проти України. У Білому домі висловили "глибоку стурбованість"

Зміст

Про це пише Reuters із посиланням на джерела.

За даними видання, російська компанія ІЕМЗ "Купол", дочірня структура державної корпорації "Алмаз-Антей", розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3" і провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.

Згодом компанія "Купол" повідомила Міноборони РФ, що налагодила масове виробництво безпілотників на заводі в Китаї для застосування у війні проти України.

Своєю чергою Міністерство закордонних справ Китаю повідомило Reuters, що не має інформації про такий проєкт, додавши, що в країні діють суворі заходи контролю за експортом дронів або безпілотних літальних апаратів.

На думку наукового співробітника лондонського Інституту стратегічних досліджень Фабіана Хінца, якщо факт постачання китайських безпілотників підтвердиться, це стане важливою подією. За його словами, досі Китай постачав Росії товари подвійного призначення, але не цілі системи озброєння.

Згідно зі звітами "Купола", дрон "Гарпія-3" може долати близько 2000 км з корисним навантаженням 50 кг. Зазначається, що зразки цього дрона та деяких інших моделей безпілотників китайського виробництва були доставлені в російський "Купол" для подальших випробувань.

Згідно з документами, що були розглянуті агентством Reuters, компанія "Купол" отримала сім військових безпілотників китайського виробництва, включно з двома "Гарпіями-3", у свою штаб-квартиру в російському місті Іжевськ.

Двоє джерел в розвідці повідомили, що постачання зразків дронів до "Купола", є першим конкретним доказом того, що цілі безпілотники, зроблені в Китаї, почали надходити до Росії від початку війни в Україні у лютому 2022 року, додали в Reuters.

Реакція Білого дому

Сполучені Штати глибоко стурбовані повідомленням про те, що Росія має секретний проєкт бойових безпілотників у Китаї, пише Reuters.

"Сполучені Штати наразі не бачать нічого, що вказувало б на те, що уряд Китайської Народної Республіки знав про ці транзакції або що держава брала участь у наданні військової допомоги Росії", - йдеться у повідомленні.

Проте, речник Ради нацбезпеки зауважив, що Китай несе відповідальність за те, щоб його компанії не надавали такої допомоги.

За його словами, Сполучені Штати готові вжити негайних заходів проти китайських компаній, а також перевірити, які банки сприяли транзакціям з російською організацією, яка потрапила під санкції.

  • Минулого року Росія почала виробляти новий далекобійний дрон-камікадзе "Гарпія-А1" з китайським двигуном та деталями, які вона використовувала у війні проти України.
Теги:
Читайте також:
Київ
+14.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
13 червня
11:33
Булінг
"Реальний масштаб значно більший": Лубінець заявив, що торік отримав 191 офіційне звернення через булінг у школах
11:25
Тулсі Габбард
Директорка розвідки США Габбард "розсекретила" дані про мережу біолабораторії в Україні
11:14
Оновлено
fpv-дрон, фпв, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Військові вдарили по порту Темрюк і терміналу в Тамані на Кубані. Триває вогневий контроль над шляхами до Криму. Підсумки роботи Сил оборони на ранок, 13 червня
11:01
OPINION
Усик, Трамп і політичні амбіції чемпіона
11:01
збірна Бразилії, Неймар, ЧС-2022
ЧС-2026: Бразилія проти Марокко, розклад матчів та трансляцій 13-14 червня
10:49
Віктор Орбан ("Фідес") і Петер Мадяр ("Тиса")
Партія Мадяра подала законопроєкт про реформу держмедіа Угорщини після усунення Орбана
10:47
"Орешник" путін
Москва ударом "Орешника" спробує показати силу після іміджевих поразок, - ISW
10:10
Оновлено
РФ вдарила КАБами по Херсону і ринку на Дніпровщині: 9 поранених, спалахнули пожежі
09:53
Птахи Мадяра уразили полігон "Восточний" на ТОТ Запоріжжя, де тренувалися камчатські морпіхи та буряти
Птахи Мадяра уразили полігон "Восточний" на ТОТ Запоріжжя, де тренувалися камчатські морпіхи та буряти
09:36
Президент США Дональд Трамп і канцлер Німеччини Фрідріх Мерц в Овальному кабінеті Білого дому 05 червня 2025 року
Мерц на зустрічі G7 готує сюрприз для Трампа, — ЗМІ
09:34
Анжела Ігл стала новою міністеркою безпеки Великої Британії
Анжела Ігл стала новою міністеркою безпеки Великої Британії
09:17
Ексклюзив
Володимир Путін і Роман Абрамович
Було декілька завдань: Рибачук про приїзд Абрамовича до Зеленського
08:48
ракетний комплекс "Іскандер-М"
Росія модернізує ракети "Іскандер-М" для обходу Patriot і збільшення дальності до 1000 км
08:40
Огляд
Карта бойових дій за 6-13 червня
Карта бойових дій 6-13 червня: перерізання Криму, криза в Костянтинівці та ще один контрнаступ
08:30
Огляд
експертна дискусія
5 мільярдів на зиму: де план, де потужності і хто відповість за результат?
08:24
Абсолютний чемпіон світу Усик зустрівся з президентом США Трампом у Білому домі
Чемпіон світу з боксу Усик зустрівся з президентом США Трампом у Білому домі
08:00
Ексклюзив
Стівен Пайфер
Аргумент про "першопричини війни" Росія вигадала заднім числом, - дипломат Пайфер
07:48
ЧС-2026, чемпіонат світу 2026 з футболу, ФІФА
ЧС-2026 з футболу, результати в групах B і D: США розгромили Парагвай, а канадці та боснійці розписали першу нічию на чемпіонаті
07:45
OPINION
Чи готова Україна до створення приватних військових компаній
07:20
Кремль москва
Росія створила нове "незалежне" відеоагентство для поширення пропаганди в Азії та Африці, — розслідування
2026, п'ятниця
12 червня
23:00
Уродженець Одещини Томак може не сформувати уряд Румунії — одна з ключових партій відмовила у підтримці
22:53
Ексклюзив
Вибух в Чонгарі
Триває робота над перетворенням півострова Крим на "острів", - полковник запасу ЗСУ Селезньов
22:42
Петер Мадяр
Прем'єр Мадяр: ми домовились з Україною про права закарпатських угорців за кілька тижнів
22:10
Дональд Трамп та Алі Хаменеї
США та Іран готуються підписати мирну угоду в неділю в Женеві, літаки ВПС перевозять техніку, –джерела
22:05
Ексклюзив
Олег Рибачук
У нас не так багато варіантів: Рибачук про сценарії перезавантаження влади в Україні
21:33
Ексклюзив
Зеленский путін
Вікно можливостей може відкритися цієї осені: політолог Рейтерович щодо перемовин з РФ
21:25
Александр Стубб
Росія подає "тихі сигнали" готовності до діалогу з ЄС щодо України, — президент Фінляндії Стубб
21:10
Ексклюзив
Володимир Путін і Роман Абрамович
Дипломат Пайфер пояснив, навіщо Москва відправляла Абрамовича до Києва
20:53
Ексклюзив
"Орешник" путін
Це зброя інформаційно-психологічного тиску, але ризики є: Селезньов про погрози РФ у найближчу добу застосовувати "Орешник"
20:51
Вступ України в ЄС
Всі країни ЄС погодились почати переговори про вступ України та Молдови
20:48
Володимир Зеленський
Україна вилучила російську з переліку захищених мов Хартії — Зеленський підписав закон
20:17
Російський літак, який розбирають на запчастини через санкції
У РФ після бензинової кризи почалися проблеми з пальним для літаків
20:04
OPINION
Тема війни у росіян явно не викликає ентузіазму
19:45
Марко Рубіо
Рубіо привітав Росію з національним днем і висловив надію на "більш конструктивні відносини" між країнами
19:43
Оновлено
Міністр оборони Латвії Райвіс Мелніс
Міністр оборони Латвії Мелніс зустрівся в Києві з Зеленським під час свого першого закордонного візиту
19:29
НАТО
НАТО хоче надати головнокомандувачу більше повноважень для збиття російських дронів до саміту в Анкарі, — Politico
19:10
Ормузька протока
Половину нафтових поставок через Ормуз відновлено, США відкриють протоку незалежно від Ірану, — міністр енергетики
19:06
Ексклюзив
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
"Двіжуха" пішла, але не в тому напрямку, про який думав Путін: Рибачук про відкритий лист Зеленського
18:44
МВФ
МВФ попередньо погодив Україні транш у $700 млн попри провал закону про оподаткування посилок, — Bloomberg
18:30
Ексклюзив
Стівен Пайфер
Пайфер: Справжні переговори стануть можливими лише після погіршення становища Росії
Більше новин