
"Росіяни ще за Радянського Союзу хотіли вбити українську віру". Капелан із Бразилії захищає Україну
Капелан 2 Інтернаціонального легіону оборони України Падре виріс у Бразилії серед українців. Військова родинна традиція, знання історії та віра, зрештою, привели його в Легіон. Тут своєю щоденною службою – і військовою, і душпастирською – легіонер мотивує бійців різного віросповідання з різних куточків планети пліч-о-пліч з українцями давати відсіч російському окупанту
Він носить зброю для захисту свого життя та своєї пастви, але намагається не користуватися нею, адже бачить перед собою іншу місію: нести віру і Слово Боже.
У мене немає позивного, – каже військовий капелан, – мене звати отець Макарій. Але хлопці називають мене Падре. Тому що це слово португальською та іспанською мовами означає Отець.
Любив Україну з дитинства у Бразилії
Падре – православний священник. Він народився в Бразилії. Ріс у маленькому селі. Там була велика українська діаспора. Тому з дитинства легіонер добре знайомий з українською культурою та історією. І саме з дитячих років любить Україну. Пізніше, коли вступив до семінарії Української православної церкви, він дав обітницю служити Богу, Україні та українському народу:
Не говорив своїй родині, що я тут. Сказав, що відправився у подорож. Не уточнив, до якої країни. А коли мати дізналася, що я в Україні, – навіть уявити не міг, як вона нервувала з цього приводу. І тоді сказала гарні слова: “Я дуже рада, що ти взяв цю місію, щоб допомогти нашим браттям в Україні. Будь обережний, твоя віра в Бога захистить тебе, синку”.
фото: armyinform
Знання історії лікує від ілюзій
Багато іноземців приїжджають в Інтернаціональний легіон допомагати українським воїнам боротися з ворогом, але не всі розуміють, чому росіяни прийшли вбивати українців на їхню територію і наскільки глибокою є проблема російсько-українських відносин.
Часто легіонери приїжджають сюди з ілюзією, – говорить Падре. Вони не знають, що таке Україна, що таке війна, коли почалася ця проблема з росіянами і в чому вона полягає. У мене є свої групи у WhatsApp та Facebook. Я щоранку пишу туди. Прошу в Бога захисту, любові, прошу захисту для солдатів і їхніх сімей. А після цього, десь о 18-й годині щодня відправляю мотиваційний текст, де розповідаю про українську історію, культуру, українські традиції і про те, як ця проблема починалася. Тому що ситуація не нова. Це дуже-дуже старе. Росіяни почали війну в 2014 році, але проблема набагато давніша.
Крім духовних справ, Падре допомагає легіонерам усім, чим може. Допомагає розвантажити речі з вантажівок, допомагає з перекладом, коли потрібен перекладач. Багато хлопців у Легіоні говорять іспанською і не розуміють ні української, ані англійської.
Під прицілом ворожих ІПСО
Активну роботу капелана в Україні не могли не помітити вороги. Росіяни роздобули світлини священника і почали використовувати їх для своєї типової пропаганди. Так, вони активно постили фото з Падре в соцмережах, називаючи його нацистом:
У Telegram є група. Вони поставили туди мої фото і сказали, що я воїн, нацист. Страшні речі. Але моя місія – це духовна місія.
Ми не можемо говорити мовою ворога
Падре все своє життя мріяв бути військовим капеланом, тому що вся його родина, зокрема батько й дід, військові:
Для мене бути тут і бути капеланом в українській армії – це великий дар, дар Божий. Ми говоримо слова. Ці слова живуть в серці солдата. Мій батько завжди говорив мені: Коли людина без традицій – це мертва людина. Я люблю цю країну, як свою країну. Я прийшов сюди не за грошима. Я прийшов сюди, щоб служити Богу і служити народу цієї країни. Для мене велика честь бути тут. Допомагати людям, допомагати іноземним солдатам. І мені дуже сумно, коли люди починають говорити зі мною російською. Для мене це огидно. Ми не можемо говорити мовою ворога. Росіяни завжди хотіли вбити українців, українську національність, українських громадян.
фото: armyinform
Душа Легіону
Падре користується заслуженою повагою серед своєї пастви – своїх побратимів. Він в усіх значеннях цього слова – душа Легіону. Про капелана з щирою повагою відгукується командування:
Це дуже яскрава особистість, – говорить командир 2 Інтернаціонального легіону оборони України майор Олександр Якимович. "Він сам з Бразилії, але представник Української церкви в Бразилії. І він в нас дуже позитивний. Хлопці його люблять. І фактично він допомагає в усіх потребах, що стосуються віри, представникам усіх конфесій та релігій, яких можна зустріти у нашому Легіоні".
Не про релігію, а про Бога
Падре охоче ділиться секретом такого спілкування:
У нас є солдати різних конфесій: католики, православні, протестанти, мусульмани. Деякі мають віру, інші не мають. Хтось просто хоче дізнатися більше про Бога. Я не говорю з ними про релігію, я говорю про Бога. Тому що Бог один. Наприклад, був хлопець із Марокко. Він мусульманин. Я тричі читав Коран. І я при розмові з ним вживаю слова з Корану, щоб мотивувати його. А він на мене дивиться: "Отче, звідки ти це знаєш?" — Тому що я читав твою Книгу, а ти ні (сміється. – ред.).У нас двері відкриті для всіх. Ми ніколи не скажемо, що ти грішиш, ти відправишся до пекла. Ні. У нас є хлопці-атеїсти. Я їм кажу, що ніхто не ідеальний (усміхається – ред.). У моїй країні є такий жарт: "Ми можемо бути атеїстами, доки не постукає смерть, феміністами, доки не одружені, і комуністами, доки не розбагатіємо" (сміється).
Падре упевнений, що відбиття російського широкомасштабного вторгнення - це не лише про кордони чи території, але, перш за все, про боротьбу з безбожністю та всесвітнім злом:
Росіяни ще за радянського союзу хотіли вбити українську віру. Вони хочуть убити віру в Бога. Ця країна (Україна – ред.) благословенна Богом.
Тепер нова паства, нові побратими і новий дім Падре тут:
Я не маю наміру повертатися до своєї країни після закінчення війни. Я хочу залишитися тут, в Україні, і допомагати українцям. І я готовий віддати життя за цей народ.
Інтернаціональні легіони оборони України діють у формі батальйонів спеціального призначення Сухопутних військ Збройних Сил України. Особовий склад легіонів є військовослужбовцями Збройних Сил України, користується такими самими правами, правовим і соціальним захистом, отримує відповідні матеріальне, грошове та інші види забезпечення. У складі Легіонів пліч-о-пліч б'ються за Україну іноземні добровольці та громадяни України. При вступі на військову службу до Інтернаціонального легіону для громадян України знання іноземної мови не обов'язкове, але є перевагою. Для іноземних добровольців досвід військової служби не обов'язковий, але є перевагою.
Джерело: Група взаємодії з медіа Інтернаціонального легіону оборони України
- Актуальне
- Важливе










