
Російський БПЛА із фугасною боєголовкою влучив у саркофаг ЧАЕС. Зеленський назвав це "привітом Путіна" учасникам безпекової конференції
Російський БПЛА із фугасною бойовою частиною в ніч на 14 лютого влучив в укриття 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС. Його було суттєво пошкоджено
Про це президент України Володимир Зеленський написав у телеграм.
"Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив цієї ночі в укриття, яке береже світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблока Чорнобильської атомної станції. Це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою – з усіма, хто хоче справжньої безпеки для людей. Єдина держава у світі, яка може атакувати такі об'єкти, окуповувати територію атомних станцій та вести бойові дії, взагалі не рахуючись із наслідками, – це сьогоднішня Росія. І це терористична загроза всьому світові", - наголосив президент.
За словами Зеленського, укриття на ЧАЕС було пошкоджене цим дроном. Пожежу, яка виникла внаслідок атаки, загасили. На даний час радіаційний фон не підвищувався, і за цим постійно стежать. За першими оцінками, пошкодження укриття суттєві, додав президент України.
"Росія щоночі здійснює такі атаки проти української інфраструктури й наших міст. Росія продовжує збільшувати свою армію. Росія не змінює своєї божевільної антилюдської державної риторики. І це означає, що Путін точно не готується до переговорів. Він готується й надалі обманювати світ. Саме тому потрібен об'єднаний тиск усіх, хто цінує життя, – тиск на агресора. Росія повинна нести відповідальність за те, що вона робить", - підкреслив Зеленський.
У МАГАТЕ підтвердили, що на Чорнобильській АЕС уночі 14 лютого пролунав вибух над саркофагом, який захищає залишки зруйнованого 4-го реактора, і зайнялася пожежа.
ДСНС України звітувало, що після удару російського дрона по укриттю 4-го енергоблока ЧАЕС показники радіаційного фону залишаються в межах норми. На проммайданчику ЧАЕС зафіксовано 0,57 мкЗв/год, що не перевищує допустимих значень.
Очільник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що багато інформації щодо удару РФ по ЧАЕС буде передано американським партнерам.
"Зараз атмосфера така, що всі дуже злі від цієї новини тут у Мюнхені. Не "занепокоєні", як часто буває, а справді злі. Бо у 80-х роках Кремлю весь світ допомагав цю трагедію ліквідовувати, коли Москва кидала на радіацію незахищених людей, Горбачов отримував роботів та техніку і вчених. Потім весь світ інвестував в укриття, а сьогодні ці російські придурки запустили по ньому дрон", - розповів він.
Пізніше, виступаючи на Мюнхенській безпековій конференції, президент Зеленський сказав, що російський удар був за саркофагом, яким закрито блок атомної станції. Також він назвав цю атаку "привітом Путіна" учасникам Мюнхенської конференції.
"Дрон летів на висоті 85 метрів. Радари не бачать цієї висоти. Це дає можливість говорити, що якщо радари не бачать на такій висоті, росіяни робили це спеціально. Удар був сам у саркофаг, у день початку Мюнхенської конференції. Мені здається, це такий дуже зрозумілий "привіт" від Путіна й РФ щодо безпекової конференції. Це говорить про те, що людина точно не хоче миру, принаймні в тих умовах, у яких він зараз перебуває", - заявив президент.
"Я вважаю, що в нього зараз достатньо комфортні умови, щоб бити по Чорнобильській атомній станції. Бо коли людина стиснута з різних боків, то, думаю, вона такого не робить. І якщо людина хоче діалогу й закінчення війни, вона такого не робить", - додав Зеленський.
"Можу порівняти це із захопленням ЗАЕС": Галущенко про удар по укриттю Чорнобильської АЕС
Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що удари по енергосистемі відбуваються щодня, але атаку на ЧАЕС назвав "черговою червоною лінією, яка вже перейдена черговий раз росіянами", передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
"Я це можу порівняти із захопленням ЗАЕС у ніч з 3 на 4 березня 2022 року. І коли вони обстрілювали станцію з важкого озброєння. Те що відбулося вночі сьогодні по факту це за наслідками близько до того. І коли весь світ будував це укриття, понад 45 країн брали участь, для того, щоб убезпечити світ від наслідків ядерної аварії. І сьогодні цей удар, який в принципі мав на меті знищити це укриття, мені здається, що це дуже показова відповідь росіян на всі ініціативи, все, що відбувається з погляду ядерної та радіаційної безпеки в світі", - прокоментував Галущенко.
- У ніч на 14 лютого Сили оборони України знищили 73 зі 133 ударних безпілотників типу Shahed, ще 58 дронів не досягли цілей і були локаційно втрачені.
- Актуальне
- Важливе











