Спецтрибунал щодо агресії проти України зможе розслідувати злочини не лише Росії, – нардепка Кравчук

25 червня, 2025 середа
18:02

Спецтрибунал щодо агресії проти України зможе розслідувати злочини не лише Росії, а й Білорусі та Північної Кореї, які стали союзниками Кремля в цій війні

Зміст

Про це в ефірі телемарафону повідомила нардепка від "Слуги Народу" Євгенія Кравчук.

"У нашому випадку злочин агресії проти України – це не лише Російська Федерація. Звичайно, що фокус на Російську Федерацію, на політичне та військове керівництво Російської Федерації. Але, наприклад, Білорусь надала свою територію, свої аеродроми. Північна Корея дала своє регулярне військо, солдат і зброю. Тому трибунал може розслідувати й потім засуджувати також політичне і військове керівництво не лише Російської Федерації, а й Білорусі та Північної Кореї", - сказала парламентарка.

Кравчук зазначила, що участь у спецтрибуналі відкрита для всіх охочих країн, не лише для 46 членів Ради Європи.

Наступним кроком має стати підписання угоди з Нідерландами, оскільки трибунал буде розташовано в Гаазі. Угоду повинні ратифікувати парламенти країн-учасниць, включно з Україною.

"Тут точно не буде ніяких проблем, ми швидко це зробимо", - запевнила нардепка.

Країни, що долучаться до трибуналу, зможуть делегувати своїх суддів або прокурорів. Офіс генпрокурора України також відіграватиме ключову роль — саме він оголошуватиме підозри головним винуватцям агресії. Але судові рішення виноситиме не Україна, а міжнародний трибунал.

  • 20 квітня 2024 року Комітет міністрів Ради Європи доручив генеральному секретареві розпочати підготовку документів, що сприятимуть проведенню консультацій з Україною на тему створення спецтрибуналу щодо злочинів Росії.
  • У лютому 2025 року генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе висловив сподівання, що Спецтрибунал для РФ запустять уже цьогоріч. Для цього потрібно створити структуру й надати ресурси.
  • 21 березня очільник МЗС Андрій Сибіга повідомив, що у Страсбурзі завершили роботу над ключовими правовими документами для створення спецтрибуналу для Росії.
  • У травні в ОП заявили, що у 2025 році може бути завершене створення юридичної бази для спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Трибунал може запрацювати вже наступного року.

Читайте також: Спецтрибунал для посадовців РФ: за що та як судитимуть тих, хто почав вторгнення в Україну

Теги:
Читайте також:
Київ
+24.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.48
    Купівля 41.48
    Продаж 42.02
  • EUR
    Купівля 48.54
    Продаж 49.26
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
13 липня
20:55
Оновлено
БПЛА, шахед, дрон
РФ запустила безпілотники по території України: два БПЛА впали на околицях Чернігова
20:53
Аналітика
Валерій Залужний
Стратегічний альянс із США часів Трампа – що сказав і чого не сказав Валерій Залужний
20:47
Росіяни атакували FPV-дроном поліцейську автівку на Куп'янщині: постраждали 4 правоохоронці
20:40
Ексклюзив
Сі Цзіньпін
У Китаю зберігається важіль тиску на США, з боку Штатів такі засоби доволі обмежені, - експерт-міжнародник Єфремов
20:29
Володимир Зеленський
Близько 40 % зброї для нашого захисту виробляється в Україні, - Зеленський
20:23
Ілюстративне фото
В аеропорту Саутенд біля Лондона розбився літак
20:16
Володимир Зеленський
Армія РФ значно відстала від очікувань її командування на це літо, - Зеленський
20:06
полк "Азов"
В "Азові" закликали встановити 28 липня Днем пам'яті загиблих у полоні
20:04
OPINION
Росія успішно мститься сама собі
19:50
Ексклюзив
Кіт Келлог
Майор запасу НГУ Гетьман припустив, чи вплине приїзд Келлога до Києва на обстріли України з боку РФ
19:15
Інтерв’ю
Януш Бугайський
Путін втягнув Росію в надто багато конфліктів одночасно, - аналітик з США Бугайський
18:57
Журналістка NYT випустила репортаж з Курщини, у створенні якого їй допомагали бійці Кадирова: в МЗС України це назвали "найдурнішим рішенням"
18:51
Склали карту України з 1500 пиріжків: у Романові на Житомирщині встановили новий національний рекорд
18:49
Учасники антиімігрантського мітинг у Торре-Пачеко. Жінки ліворуч тримають плакати зі словами "Вбивцям - депортація"
Містечко на півдні Іспанії охопили антимігрантські заворушення: яка причина
18:18
День Святого Валентина, Китай
У Китаї студентку можуть відрахувати з університету через роман з українцем: у чому причина
18:15
Ексклюзив
Військові краще сприймають людину з бойовим досвідом, - ветеран та психолог Тітаренко
18:10
Інтерв’ю
Роман Безсмертний
Безсмертний: Спектр інструментів, які можуть вплинути на поведінку Кремля, досить широкий
18:00
OPINION
блог Роман Безсмертний
Політика Трампа і таємничий "План-2025"
17:55
Ексклюзив
Ахтем Сеітаблаєв
"Хочемо цьогоріч почати будувати першу будівлю": Сеітаблаєв про проєкт "Кримськотатарська садиба"
17:45
шахед
Росіяни вдарили дронами по Сумській громаді: є загиблий і поранений, повідомляється про часткове знеструмлення
17:13
На Київщині під час виклику на домашнє насильство чоловік підірвав гранату: постраждали 5 поліцейських, зловмисника застрелили
16:43
У Київському зоопарку поповнення: у родині королівських фазанів з'явились пташенята
16:24
ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулось 97 боїв: майже половина з них на Покровському напрямку
16:09
Вперше з 2007 року: в Аризоні людина померла від легеневої чуми
16:06
Оновлено
СБУ
СБУ показала тіла ліквідованих кілерів-іноземців, які вбили полковника Служби безпеки Воронича у Києві за завданням ФСБ РФ
16:01
OPINION
Чи говорити про проблеми під час війни, чи ні
16:00
Аналітика
Бундесвер
Німеччина хоче випередити РФ за грошима на оборону: чи стане вона військовим гігантом Європи та як це вплине на Україну
15:47
У Запоріжжі в кар’єрі потонув 17-річний юнак
15:26
Без черг, довідок і особистих візитів: в Україні запрацювала автоматична система постановки юнаків на військовий облік
15:17
Оновлено
Росіяни влаштували масовану атаку БПЛА на Самар, що на Дніпровщині: пошкоджено школу та багатоквартирні будинки
15:16
Ліна Костенко
Ліна Костенко: якби поляки у XVII столітті не продали Київ росіянам, було б інакше
15:15
Найстаріша бібліотека Угорщини намагається врятувати 100 тис. книг від навали жуків
15:10
Окупанти зайняли село Разіне, що поруч із Мирноградом, - DeepState
14:09
В Теннессі під час зустрічі випускників сталась стрілянина: 4 людини поранено, підозрюваний утік
14:02
OPINION
Онуфрій хоче повернути собі громадянство
13:55
Ексклюзив
Ахтем Сеітаблаєв
Ми зробили біля 10 документальних стрічок, - Сеітаблаєв про службу у відділі комунікацій ТрО
13:43
Останні роки провів під постійним тиском: з ТОТ Херсонщини повернули 17-річного хлопця
13:24
погода_літо
Синоптикиня Наталка Діденко розповіла, де в понеділок буде спекотно, а де пройдуть дощі з грозами
13:23
Ексклюзив
Пашинян та Алієв
Зрив домовленостей між Вірменією та Азербайджаном виключати не можна, - політолог Ліхачов
13:17
Дональд Трамп
Трамп вперше розглядає можливість схвалення нового фінансування для України, - CBS News
Більше новин