
У Defence Express пояснили, чи відключали американці розвідувальні дані Україні
Військовий експерт Defence Express Іван Киричевський вважає, що відбувається гра, яка не стикується з реальністю
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо".
"Виглядає так, що якщо гра й відбувається, то вона не дуже стикується з реальністю. Наприклад, нам передали HIMARS без підключення до системи Link16 - це об'єднана система зв'язку країн НАТО. Система Link16 - це саме та річ, яка в теорії дозволила б десь там, у Білому домі, натиснути рубильник, щоб HIMARS не стріляли. Але в нас немає такої системи, якою американці могли б керувати дистанційно.
Аналогічно з припущеннями щодо контейнерів радіоелектронної боротьби під F-16, які висловив автор, котрий раптом уявив, що росіяни запустили "Орешник", але він вибухнув у повітрі. Як цей автор зміг побачити "Орешник" у повітрі, сидячи за океаном, - це питання відкрите. Очевидно, що з F-16 ситуація така ж", - зауважив Киричевський.
Військовий експерт Defence Express також проаналізував передачу даних про старти російських ракет і стратегічних бомбардувальників.
"Ми вже мали історію, коли з'явилося повідомлення про відключення цих даних, і в нас була паніка, що тепер ми не побачимо жодних стратегічних бомбардувальників. Але наступила ніч, росіяни провели черговий масований удар, і мало того, що наші зенітники змогли ефективно відбити атаку, так і зліт російських бомбардувальників Ту-95МС з аеродромів РФ був зафіксований.
Тобто виникає питання, чи відключали щось взагалі американці. Якби це справді відбулося не тільки на рівні політичних заяв, а й на рівні воєнних реалій, у нас би, наприклад, зараз не було б світла. Тому доведеться відсікати якісь поточні воєнні реалії й те, що вкидається в інформаційний простір, аби всіх похитати", - наголосив Киричевський.
- Директор ЦРУ Джон Реткліфф заявив у середу, 5 березня, офіційно заявив про тимчасове зупинення надання Україні зброї та розвідувальних даних. Водночас у Bloomberg із посиланням на українського чиновника стверджували, що Київ отримує інформацію розвідки США.
- 7 березня американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відключила доступ до своїх супутникових знімків для українських користувачів.
- 9 березня президент США Дональд Трамп сказав, що паузу в обміні розвідувальними даними з Києвом "ось-ось припинять".



- Актуальне
- Важливе












