OPINION

Як швидко усунути Путіна

Віктор Каспрук
2 квітня, 2023 неділя
10:05

Змінити режим в Росії легітимно, швидко і без значних силових та кривавих протистоянь у самій РФ можна лише одним способом, ключем до якого є запровадження посади віцепрезидента Російської Федерації

Усе очевидніше, що усі спроби досягти компромісу з Москвою і добитися виведення російських військ з українських територій, приречені на провал. Оскільки від початку Путін не визнає українців окремим від росіян народом, а Україну незалежною державою. І все, що зараз хочуть в Кремлі – це отримати перепочинок у війні з Україною, щоб через декілька років напасти на нас знову.

Зараз серед російських еліт існує опозиція Путіну, очевидно, що з питання усунення диктатора від влади ведуться непублічні переговори із Заходом, проте, схоже, що не вироблена формула того, у який спосіб це можна зробити.

Тут потрібно пригадати, яким чином в СРСР політичному конкуренту Михайла Горбачова – Борису Єльцину вдалося позбавити його влади. Тільки за допомогою цілковито нестандартного і несподіваного підходу –  ліквідувавши існування самого Радянського Союзу.

Усунути Путіна від влади легітимно, швидко і без значних силових та кривавих протистоянь в самій РФ можна тільки в один спосіб, ключем до котрого є введення посади віцепрезидент Російської Федерації

Та хоча, у випадку з Путіним, ситуація зовсім інша, однак застосування нестандартних підходів і тут могло б допомогти досягнути бажаного результату. Усунути Путіна від влади легітимно, швидко і без значних силових та кривавих протистоянь в самій РФ можна тільки в один спосіб, ключем до котрого є введення посади віцепрезидент Російської Федерації.

Читайте також: Російська Федерація не має жодних шансів уціліти

Адже питання, що далі робити з Росією стає сьогодні як ніколи актуальним для всього демократичного світу. Путін, хоча й обіцяв передати владу, але весь час замотує це питання. Він патологічно боїться понести відповідальність за свої злочини, і тому склалася патова ситуація для російського істеблішменту: усунути Путіна вони поки що не спроможні, хоча й добре розуміють, що він веде Росію до повного краху, а якщо тирана не прибрати з влади найближчим часом, неконтрольована самоліквідація Російської Федерації стає все більше очевидною.

Склалася патова ситуація для російського істеблішменту: усунути Путіна вони поки що не спроможні, хоча й добре розуміють, що він веде Росію до повного краху

Тому оскільки палацовий переворот, чи усунення Путіна шляхом його фізичної ліквідації досі не розглядалися, єдиний легітимний правомірний шлях передачі влади від узурпатора до його правонаступника – це продублювати його владні повноваження через введення посади віцепрезидент Росії. І якщо вище керівництво ФСБ хоче залишитися живим, то вони це зроблять.

Так само як і прийшов час попередити та підготувати відповідні дії щодо можливого оприлюднення інформації про те, що десь у 2005 чи 2006 році справжнього Путіна було замінено, і фактично з того часу Росією править самозванець – "лже-Путін". І якщо Путін не хоче, щоб його публічно було викрито ще за його життя, то він вже зараз мусить погодитися на запропонований варіант полишення  президентської посади. 

Читайте також: Захід вирішив завершити війну в цьому році на полі бою

Швидко реалізувати цю політичну формулу можна наступним шляхом: Державна Дума Російської Федерації в терміновому порядку на своєму позачерговому засіданні приймає рішення – у зв’язку зі складною економічною і соціальною ситуацією в Росії та погіршенням стану здоров’я президента Путіна, у РФ вводиться посада віцепрезидента.

Державна Дума Російської Федерації в терміновому порядку на своєму позачерговому засіданні приймає рішення – у зв’язку зі складною економічною і соціальною ситуацією в Росії та погіршенням стану здоров’я президента Путіна, у РФ вводиться посада віцепрезидента

Очевидно, що у цьому випадку найскладнішим буде питання, щоб за це історичне рішення проголосували більшість депутатів Державної Думи. Та для політичних фракцій, котрі розуміють, що далі станеться з Росією, якщо Путін ще пів року залишатиметься у владі, шанс відвернення катастрофи мусить стати чисто технічним питанням.

Читайте також: Російські пропагандисти такі ж воєнні злочинці, як Путін

Все процедурно могло б виглядати наступним чином: до  Держдуми вноситься пропозиція затвердити на посаді віцепрезидента Російської Федерації таку політичну фігуру яка, влаштовує всіх опонентів Путіна у владних елітах. Перед цим з депутатами проводиться відповідна роз’яснювальна робота і таким чином досягається переважна більшість голосів за подану пропозицію.

А другим пунктом, після офіційного затвердження посади віцепрезидента, на голосування ставиться внесення цієї зміни до конституції Росії. Це вони вміють швидко робити.

Далі, після короткого проміжку часу (максимум тижня, чи двох – краще менше) з часу утворення у РФ посади віцепрезидента, Путіна стимулюють зробити заяву, що у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я і неможливістю в повному обсязі виконувати свої обов’язки президента Російської Федерації, він приймає рішення відмовитися далі виконувати свої президентські обов’язки й виходить на пенсію.

Щоб операція легітимного усунення Путіна від влади була проведена успішно, потрібні узгоджені дії керівництва ФСБ і вищого армійського генералітету. І більшість військових генералів мають його підтримати

Таким чином віцепрезидент автоматично тимчасово стає легітимним президентом Росії, і зможе залишатися на цій посаді аж до президентських виборів, які мають відбутися у РФ у 2024 році. Щоб операція легітимного усунення Путіна від влади була проведена успішно, потрібні узгоджені дії керівництва ФСБ і вищого армійського генералітету. І більшість військових генералів мають його підтримати. Якщо  вони не хочуть, щоб російська армія була остаточно розгромлена, а сама Росія уверглася в низку процесів хаотичної деградації, адже еліти просто будуть винищені цими процесами. В тому числі фізично.

Читайте також: Для Путіна настає 1945-й

Формула реальності для наступної влади може бути такою: якщо ця тимчасова влада визнає злочини Путіна і готова запустити механізми подолання злочинного спадку путінського режиму, та ініціює процес відшкодування Україні усіх завданих війною збитків (оскільки це дуже складна проблема і потребує часу для її відпрацювання повністю), то  така влада протримається декілька років, навіть більше.  

Новий президент РФ має вивести усі російські війська зі всіх окупованих Росією територій України, включно з Кримом і Донбасом, і після цього можливі переговори про укладення договору про мир, виконання умов безпеки для міжнародної спільноти (в першу чергу – демілітаризація, денуклеаризація та деімперіалізація РФ) та виплату репарацій Україні

Новий президент РФ має вивести усі російські війська зі всіх окупованих Росією територій України, включно з Кримом і Донбасом, і після цього можливі переговори про укладення договору про мир, виконання умов безпеки для міжнародної спільноти (в першу чергу – демілітаризація, денуклеаризація та деімперіалізація РФ) та виплату репарацій Україні.

Представники силових кіл вже давно ведуть непублічні переговори з Заходом про припинення війни Росії з Україною та місце Російської Федерації у світовій спільності у повоєнний мирний період. Тому зараз настає час різко пришвидшити цей процес, надавши Російській Федерації можливість  завершити путінську війну.

І введення в Росії посади віцепрезидента надає їй ключ до реальних змін та шанс використати, чи не останню можливість фізичного виживання еліт та часткового збереження їх статків. Головне, щоб там змогли правильно і вчасно ним скористатися. 

Джерело

Про автора. Віктор Каспрук, журналіст

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Читайте також:
Київ
+20°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 37.12
  Купівля 37.12
  Продаж 37.66
 • EUR
  Купівля 40.04
  Продаж 40.88
 • Актуальне
 • Важливе
2023, неділя
28 травня
16:05
OPINION
Олександр Саган
Важливо повернути в українські святині український світ
15:59
В Одесі власник домашньої нарколабораторії попався на іграшковій зброї
В Одесі власник домашньої нарколабораторії попався на іграшковій зброї
15:45
Азербайджан
Азербайджан святкує день незалежності
15:40
на фото: прапор Південно-Африканської Республіки
У ПАР проведуть розслідування через звинувачення з боку посла США у постачанні зброї Росії
15:30
Ексклюзив
Туреччина . Посольство в Україні в Києві
Цілком ймовірно, що вже сьогодні опівночі ми дізнаємось імʼя нового президента Туреччини, - кореспондентка Укрінформу Будник
15:29
Іран
Зеленський пропонує накласти на Іран 50-річні санкції
15:08
Дмитро Медведєв
Медведєв погрожує замовним вбивством американському сенатору
14:21
Вадим Бондаренко, нацгварія
У Тальному на Черкащині сотні людей провели в останню путь нацгвардійця Вадима Бондаренка, збитого на КПП при в'їзді до Києва
14:02
OPINION
Віктор Андрусів
Україна як моральний компас Заходу
13:58
китайський літак C919
Пасажирський літак виробництва Китаю здійснив перший комерційній авіарейс
13:55
Людмила Лузан
Олімпійська медалістка принесла Україні друге золото Кубка світу з веслування на каное
13:14
Ексклюзив
Маріуполь
Росіяни в Маріуполі намагаються стягнути річні "борги" за комуналку, - Андрющенко
12:58
нафта роснефть
Саудівська Аравія звинуватила РФ у недотриманні домовленостей про скорочення видобутку нафти, - WSJ
12:53
повістка
У Деснянському районі Києва чоловікам на шашликах вручили повістки
12:43
канцлер Австрії Карл Негаммер
Австрія після дебатів оголосила про виділення 2 млн євро на розмінування в Україні
12:29
Сергій Лавров
Лавров назвав постачання Україні винищувачів F-16 "неприйнятною ескалацією"
12:14
Київ
Сьогодні відзначається День Києва: куди піти, що подивитися
12:03
OPINION
Володимир Омелян
Чи готова українська еліта рухатися до ЄС
11:42
Карім Бензема, Олександр Зубков, Реал - Шахтар, Ліга чемпіонів
Україна отримала пряму путівку до Ліги чемпіонів
11:41
Польща
Польща планує ухвалити принципове рішення щодо будівництва першої в країні АЕС до середини літа
11:14
Гаага, кліматичний протест
У Гаазі на кліматичному протесті затримали понад 1500 людей, серед них відома акторка
10:21
Ракетний удар по поліклініці у Дніпрі
Троє людей, які вважалися зниклими безвісти внаслідок ракетного удару росіян по Дніпру, загинули
10:19
Ексклюзив
ЗСУ війна проти РФ
Оперативна пауза на фронті повʼязана з очікуванням росіян контрнаступу ЗСУ, - капітан ЗСУ Прозапас
10:13
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 28 травня: скільки просять за євро та долар на чорному ринку
10:05
OPINION
Орест Сохар
США - Китай: політика реверансів
09:53
Оновлено
Атака дронів на Київ, Shahed, шахеди, ППО
Під час нічної атаки сили ППО знищили 52 дрони, на Житомирщині росіяни вразили об'єкт інфраструктури
09:45
Посол РФ у Британії Андрій Келін
"Ми ще не починали": посол РФ у Британії попередив, що ескалація в Україні може досягти небаченого досі рівня
09:13
Ексклюзив
Ракетоносій "калібрів"
В Чорному морі не зафіксовано жодного ракетоносія РФ, - Гуменюк
09:11
Туреччина . Посольство в Україні в Києві
У Туреччині розпочалося голосування у другому турі президентських виборів
08:31
Інфографіка
Втрати окупантів
Сили оборони за добу знищили 400 російських військових, 3 танки та 11 артсистем, - Генштаб ЗСУ
08:20
Микола Матвієнко та Артем Довбик (праворуч), Дніпро-1 - Шахтар
УПЛ: "Шахтар" грає з "Дніпром-1", результати та розклад інших матчів 29-го туру
08:06
OPINION
Микола Княжицький
Чому російські попи досі у Лаврі?
08:04
OPINION
Віктор Каспрук
Як Москва вкотре "легітимізуватиме" загарбання Криму
07:31
ЗСУ, ББМ, БМП
Сили оборони за добу відбили 14 атак РФ у районі Мар'їнки, - Генштаб ЗСУ
06:41
Джо Байден
Байден домовився з конгресом США про підвищення ліміту держборгу, загроза дефолту минула
06:22
Оновлено
вибух, обстріл, Київ
Обстріл Києва 28 травня: уламки БПЛА впали на багатоповерхівки. Є загиблий. Текстовий онлайн
04:46
Пожежа на Ільському НПЗ в РФ
Безпілотники атакували нафтопереробний завод у Краснодарському краї
02:11
Справа про обстріл РФ аеродрому "Канатове": Червінський заявив, що заходи санкціонували голова СБУ і головнокомандувач ЗСУ, - "Радіо Свобода"
00:42
Інфографіка
Динамо - Шахтар
УПЛ: який вигляд має турнірна таблиця перед 29-м туром
00:13
ПСЖ
ПСЖ став чемпіоном Франції з футболу
Більше новин