Перед самітом НАТО Мерц збере лідерів європейських держав, - Bloomberg
Канцлер Німеччини наприкінці цього місяця прийме у Берліні лідерів провідних європейських держав, щоб узгодити план покращення відносин із президентом США Дональдом Трампом
Про це повідомляє Bloomberg.
Мерц також планує запросити на зустріч генерального секретаря НАТО Марка Рютте.
Припускають, що в Берліні зустрінуться лідери групи E5 – Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії та Польщі. Вони мають сформувати пакет заходів, який продемонструє готовність європейських союзників брати на себе більшу відповідальність за власну оборону.
Мета зустрічі – відповісти на критику Трампа на адресу європейських союзників за непідтримку війни, яку США розпочинають проти Ірану, та зусиль щодо відновлення Ормузької протоки.
Читайте також: У Трампа склали список "неслухняних" союзників по НАТО, які незгодні з його діями проти Ірану, — Politico
Міністри оборони країн E5 планують окрему зустріч у Парижі 12 червня, щоб узгодити спільну позицію щодо саміту НАТО 7-8 липня в столиці Туреччини Анкарі та обговорити командні структури на випадок ширшого конфлікту в Європі, — повідомило інше джерело Bloomberg.
Що передувало
Трамп кілька разів критикував НАТО з моменту початку атак США та Ізраїлю на Іран наприкінці лютого. Він назвав альянс "паперовим тигром", поставивши під сумнів його актуальність та готовність союзників нести витрати на колективну безпеку. Міністр оборони США Піт Хегсет виступив з ще більш різкими заявами на адресу європейських союзників на оборонному форумі "Шангрі-Ла Діалог" у Сінгапурі минулими вихідними.
- Актуальне
- Важливе