До Вірменії з Нагірного Карабаху виїхало понад 53 тис. біженців

Уряд Вірменії повідомив, що станом на вечір 27 вересня 53 629 біженців з Нагірного Карабаху прибули до країни. Наразі вони проходять процес реєстрації

Про це інформує "Радіо Свобода".

"Уряд Вірменії повідомив, що станом на вечір 27 вересня кількість людей, які в’їхали на територію країни, становила 53 629. Держава забезпечує житлом усіх, хто не має куди їхати. За словами речниці прем'єр-міністра Вірменії Назелі Багдасарян, міст Хакарі перетнули 10 985 транспортних засобів", - йдеться у повідомленні.

Напередодні прессекретарка прем'єр-міністра Назелі Багдасарян повідомила, що до Вірменії прибули 47 115 вимушених переселенців із Нагірного Карабаху. Реєстрацію пройшли 22 800 людей. 

За її словами, наданим державою житлом скористалися 4002 людини, тобто близько 10% біженців. Проте, уряд встановлює контакти також із тими громадянами, які не мали проблем із місцем проживання, аби мати інформацію про їхні потреби. 

Про інформацію станом на 8-му ранку 26 вересня повідомляє вірменське видання News.am.

За даними уряду Вірменії, до країни з Нагірного Карабаху в’їхало 13 550 вимушених переселенців. Зазначається, що потреби 11 тисяч із них наразі зареєстровані, 2550 – у процесі визначення потреб.

Уряд Вірменії запевнив, що надасть житло всім, хто не має попереднього місця проживання.

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном

19 вересня міністерство оборони Азербайджану оголосило про початок "антитерористичних заходів локального характеру" для відновлення конституційного ладу в Карабаху. У МЗС Вірменії заявили, що таким чином Азербайджан проводить "етнічні чистки". 

У центрі Єревана почалися сутички протестувальників з поліцією. Станом на ранок 20 вересня, за даними Радіо Азатутюн, внаслідок зіткнень біля будівлі уряду в Єревані, попередньо, постраждали  щонайменше 34 людини, з них 16 - співробітники поліції, 18 - цивільні.

20 вересня влада Нагірного Карабаху повідомила про припинення вогню. Президент Азербайджану заявив, що "всі завдання в регіоні" були виконані.

Голова МЗС Вірменії Арарат Мірзоян виступив із заявою, у якій закликав ООН створити миротворчу місію у Нагірному Карабасі для забезпечення там стабільності й безпеки.

22 вересня в Азербайджані заявили про амністію вірменським військовим Нагірного Карабаху, які складуть зброю.

Президент Франції Емманюель Макрон висловив "безумовну" підтримку Вірменії у конфлікті з Азербайджаном. Він наголосив, що Франція продовжить надавати підтримку як на гуманітарному, так і на політичному рівні

25 вересня протестувальники в Єревані анонсували в країні загальну акцію непокори в найближчі три дні. 

Голова Європейської партії Вірменії Тигран Хзмалян прокоментував події в Єревані та зазначив, що Росія намагається вислати з Карабаху тисячі людей для перевороту у країні.

27 вересня стало відомо, що під час "антитерористичних заходів" у Нагірному Карабаху загинуло 192 азербайджанських військовослужбовці, ще 511 зазнали поранень. 

Еспресо пояснює, чому відбулася нова війна в Карабасі у 2023 році та що чекає на регіон після швидкої операції Азербайджану.