Новини компаній

Жінки у гірничій справі: як Ferrexpo зміцнює гендерну рівність

15 серпня, 2023 вiвторок
16:45

Збільшення кількості жінок на керівних посадах, освітня програма Femunity, заохочення кар’єрних можливостей для жінок, "чоловічий" декрет та розвиток талантів: Ferrexpo демонструє комплексний підхід до питань гендерної рівності

Гірничодобувна галузь, яка раніше вважалася "чоловічим клубом", наразі трансформується. Хоча сектор значно відстає від інших за представництвом жінок у вищому керівництві, цей тренд поступово змінюється. Жіноче представництво на менеджерських та керівних посадах у майнингу зростає, хоча і повільно.

Як йдеться у дослідженні міжнародної юридичної фірми White&Case, ще 10 років тому частка жінок на посадах у правліннях компаній топ-100 гірничодобувних компаній, що котируються на біржі, складала трохи менш як 8%, у топ-500 – менш як 5%. У 2022 році цей показник становив вже 22,6% та 17,6% відповідно. 

Ferrexpo – один із трендсетерів великого українського бізнесу, що демонструє комплексний підхід до питань інклюзивності та гендерної рівності. Так, у 2022 році компанія підписала Принципи розширення прав і можливостей жінок, які сприяють підтримці гендерної рівності. Одним із пріоритетів групи є різноманітність на керівному рівні та заохочення кар’єрних можливостей для жінок.

З 2020-го Ferrexpo втілює комплексну DE&I-стратегію, впроваджуючи принципи інклюзивності та гендерної рівності. Завдяки їй за останні три роки кількість жінок на керівних посадах в Грейд 10+ (менеджерський склад) зросла на 60%. Частка жінок на керівних посадах у 2022-му році складала 21%, метою є до 2030-го досягти показника у 25%.

"Впровадження ідей гендерної рівності підсилило стійкість персоналу, готовність до інновацій та здатність оперативно реагувати на виклики часу. Дане рішення дозволило нам зміцнити стосунки із закордонними партнерами, адже їм приємно співпрацювати із компаніями, де однаковий рівень довіри до керівників і до керівниць", – зазначає Анна Адом, директорка з управління персоналом Ferrexpo в Україні. За її словами всередині підприємств це дозволило змінити погляди скептиків-чоловіків й успішно долати упередження щодо жінок-лідерок. Працівниці підприємств відчули свою цінність для виробничого процесу, що змотивувало їх до подальшого розвитку їхніх професійних якостей.

Жіночий колектив Ferrexpo

У Ferrexpo впроваджують ідеї гендерної рівності


"Жінки на керівних посадах різних рівнів – від майстринь до очільниць окремих служб та департаментів – це норма для Ferrexpo. Зустрічаючись із колегами з інших підприємств України завжди зазначаю, що наші співробітниці довели, що можуть не лише впоратися з повсякденними обов’язками, а й покращувати процеси загалом у компанії, починаючи від видобутку руди до відвантаження готових залізорудних окатків на рівні із чоловіками", – ділиться Сергій Канарський, директор з виробнитцва ПрАТ Полтавський ГЗК.

Аби заохотити жінок до лідерства та розширити їхнє представництво у різних ланках бізнесу, Ferrexpo реалізує масштабну програму Femunity. Ця освітня платформа посилила ефективність робітниць і фахівчинь компанії, допомогла розвинути низку м’яких навичок, що стануть у пригоді на будь-якій посаді та в особистому житті. За результатами опитування школа Femunity допомогла 80% учасниць посилити особистісні якості, 57% – професійні знання та вміння, 61% респонденток розповіли, що після навчання мотивовані до змін.

Незалежність від гендеру

Загальним трендом у гірничій справі сьогодні також стає задоволення попиту на кваліфіковану робочу силу незалежно від гендеру. Частка жінок у складі персоналу Ferrexpo на 2022 рік становила 29% (для порівняння, у Rio Tinto – 22,9%, у Vale – 22,1%). На липень 2023-го у виробничих процесах компанії були задіяні понад 900 жінок – майже 13% від загальної кількості персоналу. Це працівниці виробничої дирекції й дирекції з техобслуговування і ремонтів. Окрім того, близько сотні співробітниць Ferrexpo працюють безпосередньо за фахом, який не вважається жіночим, як-от водійки великовантажних авто у кар’єрі або навантажувача, електрогазозварниці у ливарно-механічному цеху та дробильно-збагачувальній фабриці, майстрині з ремонту технічного устаткування.

Якщо у родині співробітників Ferrexpo жінка бажає раніше вийти з декретної відпустки, щоб продовжувати зростати професійно, доглядати за дитиною до досягнення нею трирічного віку може чоловік. Компанія при цьому дбає про те, щоб сімейний дохід не став меншим: якщо чоловік має більшу зарплату, але йде в декретну відпустку і в родини через це зменшується сукупний дохід, у Ferrexpo компенсують цю суму.  Практика "чоловічих" декретів набирає обертів, адже в компанії розуміють важливість розвитку як для чоловіків, так і для жінок.

Як зазначає Любов Козюра, менеджерка із різноманітності та інклюзивності ПрАТ Полтавський ГЗК, завдяки впровадженню грейдової системи оплати праці, стать у Ferrexpo не має значення під час нарахування зарплат: і жінки, й чоловіки отримують однакову винагороду на однакових посадах. Натомість враховуються таланти, якими володіють співробітники й співробітниці, й результати, яких вони досягають у роботі. Це мотивує жінок на рівні з чоловіками робити певні кроки для просування кар’єрними східцями й використовувати будь-яку можливість для посилення себе як у професійному, так і в особистому житті.

Розвиток талантів

Співробітники Ferrexpo – як чоловіки, так і жінки – мають широкі можливості для навчання, їх надає компанія. Окрім школи жіночого лідерства Femunity у Ferrexpo працює ряд проєктів, які допомагають розвивати таланти.

Проєкт СКАРБ (абревіатура означає налагодження таких процесів, як Структура кар’єрного зростання, Кар’єрний коучинг, Автоматизація, Рейтинг керівника та кар’єрне зростання Без обмежень) покликаний підвищити мотивацію та лояльність персоналу.

Центр технічної експертизи (ЦТЕ) Ferrexpo допомагає працівникам і працівницям підвищити свою кваліфікацію, опанувати суміжні професії або ж ті, на які компанія має відкриті вакансії. 

З 2022 року також запрацював кваліфікаційний центр (КЦ) Ferrexpо. Він допомагає підтвердити кваліфікацію за дев’ятьма робітничими професіями за наявності необхідних знань та навичок. Якщо людина вже вміє виконувати певні види робіт, вона може звернутися до КЦ, пройти тестування в аудиторії, виконати практичні завдання безпосередньо на виробництві. За умови отримання високих оцінок можна відразу отримати відповідне посвідчення без кількамісячного навчання на курсах.

"Щоб добре робити свою роботу, потрібно мати відповідну кваліфікацію та необхідний перелік здібностей, адже успіх та професіоналізм не залежать від гендеру. Наші працівниці усвідомили, що компанія цінує їхній вклад, а "скляні стелі" – лише в їхніх головах, і насправді перед ними відкриті всі шляхи", – підкреслює Анна Адом.

За її словами, трудовий колектив Ferrexpo – спільнота, де всі мають доступ до рівних можливостей – опанування нових професій, підвищення рівня кваліфікації, кар’єрного зростання, участі у проєктах, спрямованих на власний розвиток та розвиток компанії незалежно від гендеру. Окрім того, компанія отримала змогу поповнювати колектив професійними кадрами (як чоловіками, так і жінками), особливо що стосується вакансій, які стали критичними в умовах воєнного стану.

Читайте також:
Київ
-1°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 36.75
  Купівля 36.75
  Продаж 37.37
 • EUR
  Купівля 39.66
  Продаж 40.6
 • Актуальне
 • Важливе
2023, понедiлок
11 грудня
08:03
OPINION
Євген Магда
10 пунктів про санкції під час війни
07:58
Українська ППО ЗСУ
Нічні атаки по Україні: силами ППО знищено 18 безпілотників та 8 балістичних ракет
07:43
Ексклюзив
Окупанти
Сєверодонецьк перебуває в ізоляції: окупанти ставлять таксофони, перевіряють місцеве населення, - керівник МВЦА Стрюк
07:39
санкції проти РФ
Уряд Британії створить підрозділ для боротьби з компаніями, які ухиляються від антиросійських санкцій
07:09
Оновлено
термінова новина
РФ ударила по Києву, є постраждалі
07:04
Російські військові
У Росії заявили про просування військ на 1,5 км поблизу Кремінної та до 3,5 км поблизу Веселого, - ISW
00:39
Урсула фон дер Ляєн
"Скоординували позиції": Зеленський провів телефонну розмову з Урсулою фон дер Ляєн
00:08
У Швеції на церемонії вручення Нобелівської премії оркестр виконав музику українського композитора
У Швеції на церемонії вручення Нобелівської премії оркестр виконав музику українського композитора
2023, неділя
10 грудня
23:29
Оновлено
Shahed-136
Росіяни запустили з півдня БПЛА типу Shahed: на Одещині працює ППО
23:11
Оновлено
На івгурації нового президента Аргентини Хав'єра Мілеї
Хав'єр Мілей склав присягу президента Аргентини та зустрівся з Зеленським
22:52
Оновлено
Зеленський
Зеленський 11 грудня відвідає США та зустрінеться з Байденом
22:46
Оновлено
Навпроти 9-поверхівки, куди влучила ракета: у Дніпрі спалили народний меморіал в пам'ять про 46 загиблих та 11 зниклих безвісти містян
22:40
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Трамп може звернутися до Путіна і зреагувати не так, як ми очікуємо", - політичний аналітик Волох
22:37
Керченський міст
Росія в окупованому Криму мобілізувала десятки тисяч чоловіків, - постпред президента України Ташева
22:36
НАЗК
НАЗК відкрило реєстр декларацій
22:21
Ексклюзив
Метою росіян в Авдіївці є захопити в полон велику кількість військових ЗСУ, - військовий експерт Ступак
22:02
Байкало-Амурська магістраль
Батько двох дітей, протестував проти фальсифікації виборів 2020 року: що відомо про білоруса, заарештованого за "теракт на БАМі"
21:37
сніг зима погода
На сході та в центрі України ожеледиця, у Києві - туман. Синоптики попереджають про небезпеку
21:28
Ізраїль танк
Ізраїльські війська ліквідували нового командира батальйону ХАМАС
21:12
Матеуш Моравецький
Новий прем'єр Польщі: якщо завтра у сеймі Моравецький не отримає вотум довіри, прем'єром оберуть Туска
21:00
Лауреаткою Премії Сахарова стала Махса Аміні
Іран не дозволив сім'ї загиблої Махси Аміні отримати премію Сахарова у Франції
20:45
Сергій Аксьонов
Після звільнення Криму усі, хто порушив присягу, понесуть покарання, - постпред президента України Ташева
20:39
Польща
Штраф 500 злотих: у Любліні перевіряють, що мешканці спалюють у своїх печах
20:18
Оновлено
"Ворскла" - "Рух" 1:1 (10 грудня 2023 року)
"Ворскла" зіграла в нічию з "Рухом". Результати та розклад 17-го туру УПЛ
20:13
Окупанти намагалися прорвати оборону на Авдіївському напрямку, на фронті відбулося 82 боєзіткнення, - Генштаб
20:00
Ексклюзив
Віктор Орбан
Орбан використовує Україну у своїй політичній війні проти ЄС, - експерт-міжнародник Тужанський
20:00
OPINION
Ігор Гулик
Трамп: примара "Темних часів"
19:37
Нова мечеть у Сімферополі, Крим, 9 грудня 2023 р
У окупованому Криму в головній Соборній мечеті відбувся перший колективний намаз
19:35
Інтерв’ю
книга "Київські адреси Української революції 1917–1921"
"Український Київ - це потужна сила, з якою треба рахуватися": історики Файзулін та Кучерук розповіли, які київські адреси містять живу пам'ять часів Української революції
19:23
Віктор Орбан
Представники Орбана зустрінуться з республіканцями США, сподіваючись домогтися припинення допомоги Україні, - The Guardian
19:15
Ексклюзив
У Софії Київській зустріли Вифлиємський вогонь (10 грудня 2023 року)
У Софії Київській зустріли Вифлеємський вогонь. Й відправили по всій Україні, спершу до Ужгорода
19:07
Інтерв’ю
Володимир Зеленський та Джо Байден (праворуч)
Під Новий рік у нас багато що зміниться. Навіть Пентагон має свої загашники, - Рибачук
19:05
Ексклюзив
путін
Політолог Саакян розповів про останню надію Путіна змінити ситуацію у війні проти України
19:00
кіно, люди дивляться фільм
Пристрасті, ревнощі, помста та примирення. Підбірка українського кіно про любов
18:57
Сектор Гази
ГУР заявило про успішне завершення евакуації українських громадян з сектору Гази
18:31
Огляд
Пожежа на нафтобазі у Луганську
Пожежа на заводі у Москві, атака дронами та вибух на нафтобазі в окупованій Макіївці: де у росіян вибухало й палало цього тижня
18:31
Євробачення 2023
Європейська спілка телерадіомовлення відхилила вимогу заборонити участь Ізраїлю в Євробаченні
18:12
OPINION
Заставка Княжицький. Політика
Зрада скасовується. ЄС підтримав українських перевізників, США нададуть допомогу
18:07
OPINION
Віталій Гайдукевич
Диявол дрібниць, культура пам’яті та тонке відчуття стилю і доречності формату
17:34
Інтерв’ю
Володимир Путін
Путін створює ефемерну реальність наче він перемагає у війні, щоб добитись результатів у переговорах, - Фейгін
Більше новин