//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: прем'єр стає заручником суду


фото: kmu.gov.ua
З засобу отримання нового траншу від Міжнародного валютного фонду Антикорупційний суд перетворюється в інструмент зміни уряду

Саме такий висновок можна зробити із заяви прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про його можливу відставку в разі неприйняття закону про Антикорупційний суд. Прем'єра можна зрозуміти: він знає наслідки відмови від формування суду і не хоче нести відповідальності за соціальні проблеми і нестабільність.

Але ультиматум Гройсмана переводить саме питання про суд з площини протистояння української влади із західними кредиторами у площину внутрішньополітичного протистояння.

Уже доводилося відзначати, що сам по собі Антикорупційний суд мало що змінить і в боротьбі з корупцією, і в українській судовій системі. Антикорупційний суд, навіть якщо право вето в його формуванні отримають закордонні експерти, буде складатися з наших з вами співвітчизників - а вже вони зуміють обдурити іноземців краще, ніж своїх.

Крім того, навіть ідеальний суд не зможе за кілька місяців підняти рівень професіоналізму антикорупційних структур і ліквідувати конфліктні ситуації між ними. Швидше за все, він стане частиною таких конфліктів. Але і шкоди від цього особливої не буде.

Тому можна було б зрозуміти західних спонсорів, яким просто необхідно виправдати розумність використання десятків мільйонів доларів на вибудовування української антикорупційної вертикалі. Якщо ти західний чиновник, тобі необхідна швидка ефективність і результативність цієї вертикалі - тому що в протилежному випадку колеги поставлять запитання про витрачені кошти і вже ти сам станеш прикладом якщо не корумпованості, так некомпетентності.

Але у тих, від кого залежить голосування за Антикорупційний суд, зовсім інші резони. Вони розуміють, що нова інстанція повноцінно запрацює вже після президентських і парламентських виборів в країні - а значить може бути використана новою владою як політичний інструмент для покарання попередників або мінімізовання їхнього впливу. Ними керує не здоровий глузд, а нездоровий страх.

Але попередження прем'єра про відставку вносить в це протистояння нові фарби. Зміна уряду - занадто велика спокуса навіть за рік до парламентських виборів. Я б сказав - тим більше за рік до парламентських виборів. І вже в четвер ми дізнаємося, хто не зміг перед цією спокусою встояти.

новини партнерів

‡агрузка...

25 травня, 2019 субота

25 травня, 2019 субота

24 травня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати