live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Рішення Конституційного суду - тест для держави

Початок слухань у Конституційному суді позову щодо указу президента про розпуск українського парламенту - справжній тест для правової системи країни

Від того, як політики і суспільство поставляться до рішення Конституційного суду, залежить те, як наша держава буде існувати. Чи залишиться - при всіх відомих недоліках - демократичною або ж перетвориться на іграшку для самодура або для натовпу.

До нинішнього складу Конституційного суду України у кожного з нас чимало претензій. Але такі ж претензії можна пред'явити до кожної інституції влади - від президента до структур місцевого самоврядування. Коли в державі не залишається структур, які викликають хоча б мінімальну повагу і готовність погоджуватися з їхніми рішеннями, держава в буквальному сенсі слова втоптується в багнюку. І те, що зараз відбувається в сусідній Молдові - між іншим, за активної участі Конституційного суду - тому наочний приклад. Тоді й виникає небезпека переворотів, двовладдя, диктатур, хаосу і втрати державності.

Україна сьогодні - на кордоні справжнісінького управлінського хаосу і суспільної конфронтації. Небезпеку цього я не став би применшувати. Наслідки цього сповзання у прірву будуть катастрофічними для звичайних громадян і трагічними для держави. Саме тому рішення Конституційного суду - це шанс. Вірніше, навіть не так - повага до цього рішення має стати шансом для дезорієнтованої країни.

Якщо суд погодиться з доказами президента - тоді необхідно припинити розмови про неконституційність його указу і йти на вибори. Якщо суд вирішить, що указ порушив норми Основного закону - тоді президенту і його команді потрібно намагатися налагодити конструктивну роботу з законодавцями і відмовитися від тієї підліткової конфронтації, яка була обрана Володимиром Зеленським у день його інавгурації. І зрозуміти, що конфронтація інституцій - катастрофа для країни. Для будь-якої країни, але тим більше для країни, яка живе у війні і економічних негараздах.

Якщо держава і суспільство гідно пройдуть це випробування рішенням Конституційного суду - значить, у нас є шанс. Якщо нічого не вийде, якщо цим рішенням вирішать знехтувати - значить вже за кілька місяців Україна остаточно зануриться у політичний і економічний хаос.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

18 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати