Віталій Портников: Зеленський розохочує Путіна


фото: reuters
Новий глава офісу президента України Андрій Єрмак говорить про можливість проведення двосторонньої зустрічі президентів Росії і України, якщо це допоможе підготувати черговий саміт в "нормандському форматі"

Ця заява Єрмака показує, що прохання про зустріч в Єрусалимі, яке було проігнороване Путіним, не було випадковістю.

Зеленський досі - і про це свідчить не тільки заява Єрмака, а й власні висловлювання президента України - вважає, що зможе домовитися з Путіним. Він не може або не хоче зрозуміти, що сам "нормандський формат" був сконструйований саме тому, що для Путіна Україна - не суб'єкт, а об'єкт переговорів і з її лідерами він ні про що домовлятися не має наміру. На якісь поступки Путін може погодитися тільки під загрозою тиску - ось навіщо потрібен "нормандський формат", санкції, судові позови, все те, що не дає російському правителю жити спокійно.

З моменту свого обрання президентом України Володимир Зеленський обрав стосовно Володимира Путіна позу прохача. Це він ініціює телефонні розмови. Це він просить про зустрічі. Путіну залишається тільки вирішувати, чи погодиться він з проханням мешканця кабінету на Банковій - як це було з бесідами по телефону або проігнорує її, як це було із зустріччю в Ізраїлі.

Кожне таке прохання переконує Путіна, що капітуляція Зеленського, капітуляція України та її включення до складу Росії вже на обрії - потрібно просто сильніше натиснути. А коли Зеленський під час телефонних розмов або зустрічей не погоджується на поступки, це викликає роздратування і бажання посилити тиск на нетямущого українського президента, домогтися дестабілізації нашої країни. Зеленський тільки розохочує Путіна - і при цьому не розуміє, що російського президента стримує від захоплення України тільки Захід.

Володимир Зеленський вважає, що агресивна політика Путіна щодо України може зруйнувати Росію. Але поки це станеться, дилетантське ставлення Зеленського до діалогу з Путіним може зруйнувати Україну.

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати