live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Сурков може нікуди не дітися

Коментувати указ президента Росії Володимира Путіна про відставку Владислава Суркова з посади помічника президента Росії - справа невдячна

Хочу просто нагадати читачеві, як багато було коментарів після того, як в складі нового російського уряду не виявилося Дмитра Козака. Як мої колеги пояснювали, що це означає посилення "яструбів" в оточенні Володимира Путіна, що "голуб" Козак не виправдав очікувань правителя і чому. А коли з'явилося повідомлення про призначення Дмитра Козака заступником глави адміністрації президента і можливу відставку Суркова, ті ж самі люди стали з тією ж упевненістю говорити про провал "яструбів" і посилення "голубів".

Тому для чистоти жанру потрібно було б, звичайно, почекати ще кілька днів, а то і тижнів - чи не з'явиться новий указ Путіна, чи не призначить він Суркова, як це вже не раз бувало в Кремлі, на нову високу посаду. Але особливого сенсу немає.

Немає тому, що ніяких "яструбів" і "голубів" в Кремлі давно не існує і ніколи не було, вони є хіба що у фантазіях Володимира Зеленського, Андрія Єрмака і всезнаючих українських експертів. У Кремлі можуть сперечатися хіба що про те, якою саме зброєю краще знищити Україну і якими темпами, що краще, військова спецоперація чи внутрішня дестабілізація. Але рішення все одно ухвалюються Путіним, а не Сурковим або Козаком. Приймаються після консультацій в Раді безпеки, порядок денний якої готує Микола Патрушев, а не Сурков або Козак.

Саме тому всі ці "яструби" і "голуби" - це все гра КДБ. Можливо, Путіну захотілося заманити недосвідченого українського президента у нові пастки і він вирішив показово посилити Козака. Можливо, в Кремлі вирішили пограти з Заходом у "молдавський сценарій" для України - і тому поставили Козака на ділянку, де він зможе блиснути своїми талантами і забезпечити приборкання бунтівної провінції за згодою Євросоюзу і США. Не буду намагатися розшифрувати путінські наміри, тим більше, що вони можуть змінюватися під час гри.

Але в одному я впевнений - Сурков нікуди не дінеться. Якщо не сам Сурков повернеться, так виконавець ролі "яструба" на українському напрямку незабаром проявиться. Може бути, це буде сам Патрушев - хоча чиновнику такого високого рангу просто ніколи часто зустрічатися з якимись там українськими учасниками переговорів, не царська це справа. А, може бути, до Ради безпеки Росії переведуть не самого Суркова, а нинішнього керівника "Роскосмосу" Дмитра Рогозіна. Свого часу Рогозін і Козак прекрасно імітували тандем "яструба" і "голуба" на молдавському напрямку - і цілком досягли успіху. Чому б їм не доручити виконати той самий нехитрий танець вже для довірливих українських чиновників?

новини партнерів

2 квітня, 2020 четвер

2 квітня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати