
Зелена енергетика: Україна та Франція розглядають запуск проєктів у Чорнобильській зоні
Україна та Франція розглядають можливість запуску проєктів із відновлюваної енергетики в Чорнобильській зоні. Французькі компанії бачать потенціал у цьому напрямі
Про це поінформувала пресслужба Міндовкілля за результатами візиту очільниці відомства Світлани Гринчук і Спеціального уповноваженого президента Французької Республіки з питань допомоги та відновлення України П’єра Ельброна до Чорнобильської зони відчуження.
"Мета візиту – оглянути можливості для інвестування у відновлювану енергетику в зоні відчуження. Щодо партнерства з французькою стороною – ця тема вже обговорювалася під час зустрічі міністра Світлани Гринчук із паном П’єром Ельброном у лютому цьогоріч. Тоді спеціальний уповноважений президента Французької Республіки з питань допомоги та відновлення України наголосив, що французькі компанії уже зробили аналітику та бачать великий потенціал у цьому напрямі", - йдеться у повідомленні відомства.
Гринчук та Ельброн оглянули стан нового безпечного конфайнменту (НБК), який був уражений російським безпілотником 14 лютого.
"Французькі партнери наразі розглядають можливість надання допомоги для відновлення Арки в межах Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля", - повідомило Міндовкілля.
У відомстві додали, що наразі триває активна робота щодо оцінки пошкоджень і напрацювання плану відновлення функціональності Арки.
- Російський БПЛА з фугасною бойовою частиною в ніч на 14 лютого влучив в укриття 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС. Через це його було суттєво пошкоджено. Наступного дня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зустрівся з гендиректором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі та обговорив з ним інцидент на Чорнобильській АЕС, а Міненерго закликало МАГАТЕ активізувати зусилля для запобігання атакам на ядерні об'єкти.
- 20 березня пресслужба Greenpeace Україна повідомила, що спеціальна місія організації відвідала ЧАЕС, аби з'ясувати стан нового безпечного конфайнменту (НБК), який був уражений ворожим безпілотником 14 лютого. З'ясувалося, що через атаку російського безпілотника було пошкоджено 50% північного даху, а також південний дах і бокові стіни станції. Пошкоджено матеріали, що покривають дах, а також важливі конструкції, зокрема кранову систему. Існує ризик корозії через потрапляння снігу та води під арку ЧАЕС. Унаслідок цих пошкоджень конструкція більше не відповідає проєктним вимогам і ліцензії.
Читайте також: Безпека ЧАЕС під питанням: як виникла захисна арка і чи здатна вона витримувати удари. Пояснюємо



- Актуальне
- Важливе
















