Я звертався до НАБУ та СБУ щодо того, що проти мене прямо фабрикують справу, - Пашинський

14 лютого, 2024 середа
09:21

Очільник асоціації оборонних підприємств, колишній народний депутат України Сергій Пашинський заявив, що звертався до НАБУ та СБУ, заявляючи, що проти нього фабрикують справу

Зміст

Про це він розповів в інтерв'ю LB.ua. 

За словами Пашинського, він звертався до СБУ та НАБУ на початку року "з інформацією про те, що проти мене прямо зараз фабрикують справу". 

Зокрема, він написав звернення до директора НАБУ Кривоноса та очільника СБУ Малюка. У зверненні до очільника НАБУ він зазначив, що реанімація страви щодо "палива Курченка" є спробою заблокувати його роботу. 

"Тоді детективом НАБУ Андрієм Грушанським було реанімовано кримінальне провадження від 2014 року по заяві біглого кримінального "подільника" Януковича Курченко з метою сфальшувати та предʼявити мені підозру, чим спробувати заблокувати мою діяльність як голови Асоціації по постачанню зброї та боєприпасів на потребу Сил Оборони України. На жаль, змушений констатувати, що це вже не перша спроба НАБУ щодо дискредитації моїх зусиль з підвищення обороноздатності нашої держави", - йдеться у заяві. 

Пашинський вважає, що справу проти нього відкрили через те, що він "не сидів осторонь" на початку повномасштабного вторгнення РФ. 

Екснардеп заявив, що українське керівництво зверталося до нього з проханням налагодити постачання боєприпасів. Відбулась, зокрема, розмова з тодішнім очільником СБУ Іваном Бакановим. Під час неї також був присутній колишній очільник Міноборони Олексій Резніков. Додаткові деталі Пашинський розкривати відмовився. 

"Але хочу додати. Мені достеменно відомо, що вже з 2022 року на одні й ті самі види боєприпасів почалося завищення цін. Доходило майже до вдвічі вищої ціни. І це не тільки корупція. Це підвищує ціни на ринку. Це веде до збитків державного бюджету на сотні мільйонів євро. Звичайно, я все, що міг, робив, щоб налагодити постачання боєприпасів. Працював і з Міноборони", - додав він. 

Що передувало

17 листопада 2023 року стало відомо, що міністерство внутрішніх справ РФ оголосило в розшук колишнього в. о. голови Адміністрації президента України Сергія Пашинського за звинуваченням у прийнятті рішень про проведення  антитерористичної операції на Донбасі.

12 лютого колишній народний депутат Пашинський заявив, що до нього додому завітали з обшуком СБУ та НАБУ у рамках справи щодо передачі "палива Курченка".

Читайте також: Навіщо обшукують Пашинського. Колонка Віталія Портникова 

Водночас військовослужбовиця ЗСУ, журналістка, народна депутатка України VIII Тетяна Чорновол вважає, що розслідування справи Пашинського стосується не подій 2014 року, а сучасності. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
21 липня
08:01
Ексклюзив
війна з росією
На тлі загроз з боку Росії Європа вивчає український досвід війни дронів, - Попович
08:01
OPINION
Відставка Федорова: Безглуздо намагатися здолати міф аргументами
07:55
Каш Патель
Директор ФБР Патель планує поїздку до РФ, – Politico
07:43
Оновлено
Війна з Росією
Україна запускає серійне виробництво керованого боєприпасу Firefly, на фронті — 186 боїв та мінус 1 370 окупантів. Головне за добу 20 липня
07:39
обстріли рф
У російському Липецьку пожежа в районі ТЕЦ, мешканці чули вибухи
07:35
Ексклюзив
Компенсація за зруйноване житло на окупованих територіях існує лише "на словах": переселенка про ваучери
07:28
Дональд Трамп
Трамп ввів 50% мита на імпорт з Канади
2026, понедiлок
20 липня
23:00
путін
Путін відтерміновує мобілізацію завдяки перевазі в балістичних ракетах над Україною, — ЗМІ
22:52
Оновлено
Рятувальники Одещини працюють над ліквідацією наслідків атаки 20 липня
Росія атакувала Україну 20 липня: в Одесі четверо загиблих, у Павлограді — четверо, у Херсоні та Сумах - 19 поранених
22:27
Ексклюзив
Наталка Діденко
З наступного тижня температура повітря в Україні може перевищувати +30°C, - Діденко
22:26
Ед Мілібенд став новим главою МЗС Британії в уряді Бернема
Ед Мілібенд став новим главою МЗС Британії в уряді Бернема
22:12
Засідання Ставки
Зеленський провів Ставку. Що обговорювали
22:03
Ексклюзив
Олександр Сирський
Заміна Сирського назріла: новому головкому знадобиться щонайменше пів року на реформу армії, - Герой України Кащенко
21:58
міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш
Росія захопила чимало українських дронів і може використати їх для провокації, — міністр оборони Польщі
21:55
Кримський рубильник off
Кримський рубильник off. Мадяр заявив про ураження ще 19 енергооб'єктів на окупованому півострові і ТОТ
21:29
мітинг
П'ятий день протестів з вимогою повернути Федорова і звільнити Сирського. Організатор дав владі час до п'ятниці
21:17
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп бачить силу України: удари по Росії викликають у нього повагу, - Айзенберг
20:44
Євгеній Хмара
Хмара став т.в.о міністра оборони з 20 липня, – розпорядження Кабміну
20:42
Ексклюзив
Ціни на пальне, АЗС
Паливна криза загострюється: Куюн розповів, наскільки подорожчає пальне
20:37
Сирський попросив вибачення у Федорова: "Війну виграє реальна робота, а не публічна драма навколо неї"
20:29
Ексклюзив
Віталій Портников
Не потрібно звільняти обох - і в цьому є мистецтво політики: Портников про рішення Зеленського щодо Федорова та Сирського
20:11
Енді Бернем
Зеленський поговорив з новим прем'єром Великої Британії
20:03
Кевін Кіган
Помер легендарний футболіст, дворазовий володар "Золотого м'яча" і тренер Кевін Кіган
20:01
Ексклюзив
Михайло Федоров
Скандали між головкомами та міністрами оборони були запрограмовані системою, - Лакійчук
20:01
OPINION
Відкриття переговорних кластерів для України: чому дива не сталося
19:53
Apple-Росія
У Росії стався масштабний збій сервісів Apple. ЦПД вважає його штучним блокуванням з боку влади
19:35
скраплений газ корабель
Греція вкотре блокує санкції ЄС проти Росії — у чому причина
19:22
санкції проти РФ
ЄС розглядає три сценарії для збереження санкцій щодо російського скрапленого газу — Bloomberg
19:20
тіньовий флот росії
Російський магнат на тлі ударів українських дронів продав судноплавну компанію, яка працює в Азовському морі
19:15
Ексклюзив
"Горизонт планування українця – максимум рік": чому внутрішні переселенці бояться брати іпотеку
18:54
Ексклюзив
Кадрові перестановки в секторі оборони потребують консультацій із військовими, - Федієнко
18:50
пальне росія
У Росії через паливну кризу обвалилися продажі нових авто
18:35
Україна-Польща
У Познані побили 60-річного поляка, який захистив українського підлітка від образ у трамваї
18:13
Оновлено
Сили Безпілотних Систем
СБС уразили сім суден "тіньового флоту" РФ, енергетичні об'єкти та російську ППО у Криму та на Кубані
18:08
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн
Корецький і фон дер Ляєн обговорили вступ України до ЄС, зимову підготовку і посилення ППО
18:05
Ексклюзив
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
У ЄС гальмують переговори про вступ України: Нагорняк назвав причину
17:55
Ексклюзив
Зеленський Трамп самміт НАТО 2026
Для України відкривається "вікно можливостей": Попович пояснив, що змінилося у Вашингтоні
17:51
Михайло Федоров
Федоров відхилив пропозицію Зеленського очолити оборонні реформи в РНБО, наполягаючи на поверненні до Міноборони, — FT
17:42
Оновлено
У РФ згорів дотла найбільший склад Wildberries
Удар по логістичній імперії Росії: склади Wildberries згоріли, а акції конкурентів вже почали знецінюватися
17:36
Інтерв’ю
Денис Перч командир 107 бригади ТрО
Головний в нас той, хто найближче до лінії зіткнення, - Денис Перч, командир 107-ї бригади ТрО
Більше новин