"Ми це зробили!" – Порошенко з волонтерами відправили в ЗСУ бронемашини й іншу техніку, необхідну на фронті для контрнаступу

10 серпня, 2022 середа
18:05

Волонтери ГО "Справа Громад", які разом із Фондом Порошенка зробили найбільші внески у проєкт "Я купив ЗСУ броньовик", урочисто відправили партію італійських бронемашин MLS Shield та іншу техніку на передову

Зміст

Про це розповів Петро Порошенко.

Після отримання всіх необхідних для перетину кордону з ЄС експортних ліцензій усі 11 бронемашин прибули в Україну й надійдуть у Десантно-штурмові війська для допомоги у  підготовці контрнаступу.

"Тут зібралося більше сотні людей, які купили для ЗСУ "трохи броньовика". Зараз сформована велика кількість стрілецьких батальйонів. Вони мають на озброєнні лише легку стрілецьку зброю, і від нас з вами залежить, щоб там були бронетранспортери, дрони, оперативного масштабу безпілотні літальні апарати, БМП, вантажівки. Саме для цього ми за кордоном укладаємо контракти", – зазначив Порошенко.

"Уся команда "Я куплю ЗСУ броньовик" зараз оголошує, що колона з 11 бронемашин, над якими ми працювали більше 3 місяців, нарешті вирушає прямо зараз на фронт. І найближчими годинами ці броньовики будуть передані представникам командування Десантно-штурмових військ. Саме тій бригаді, яка зараз уже перебуває на вістрі контрнаступу", – додав Петро Порошенко.

Крім бронемашин, для ЗСУ також купили дві сотні вантажівок, кілька сотень БПЛА – загалом на мільйони євро.

"Сьогодні ми з вами звітуємо перед суспільством про результати нашої роботи. Бронемашини – загальна вартість контракту значно перевищує 3 млн євро. Вантажівки – загальна вартість контракту значно перевищує 2,5 млн євро. Дрони – майже мільйон євро. Це  наші "бойові бджілки". Проєкт Poseidon – це буде 2 млн євро. І це все робимо ми з вами. Нас не зупинити. Україна переможе. Нехай ворог завжди про це пам’ятає", – зазначив Порошенко.

Він переконаний, що дрони Autel, які в соцмережах назвали "бойовими бджілками", мають бути в кожному підрозділі. 

"Також вже передаються дрони Poseidon, які літають на висоті 5 тис. метрів, які "бачать" на відстань 15 км, стійкі проти радіоелектронної боротьби ворога і є очима артилерії. Вони передають координати й цілі для роботи нашої найкращої в світі арти, яка озброєна натівськими гаубицями, Хаймарсами. Вона знищує ворога – так, як це було продемонстровано в Саках, у Криму, коли несподівано для загарбників із неба прилетів вогняний смерч. І російські літаки, боєприпаси були знищені, а колона втікачів з українського Криму склала довжелезні кілометри", – наголосив Порошенко.

Він також повідомив, що вже є угоди на купівлю гусеничної бронетехніки. 

"Ми уклали контракти на броньовані гусенічні машини, які також отримають ліцензії, і ми їх доставимо", – анонсував Петро Порошенко.

Марина Порошенко, своєю чергою, висловила шану й повагу українським Збройним Силам. "Що таке Збройні Сили України? Це українці, найкращі сини і доньки, які пішли захищати Україну. Тому що вони не можуть знаходитись осторонь, тому що вони люблять Україну понад усе. І ми, передаючи їм цю броньовану техніку, долучаємося до їх захисту, до збереження їх життя і здоров’я. Я дякую кожному з вас, хто тут присутній сьогодні і тим, хто не зміг долучитися до нашої акції фізично, але перерахували кошти для того, щоб ці бронемашини якомога швидше потрапили до ЗСУ", – зауважила Марина Порошенко.

"Наш девіз у серпні-вересні – контрнаступ, звільнення України. Росіяни не будуть почуватися безпечно на окупованій землі, аж допоки ми з вами цю землю не звільнимо. Ми для цього все робимо. Думаю і знаю, що Збройні Сили України також до цього готові", – переконаний Порошенко.

Підтримка Збройних Сил України – наразі пріоритет благодійної діяльності Петра Порошенка. З 24 лютого на потреби армії витрачено понад півмільярда гривень. За ці кошти придбано тисячі бронежилетів та кевларових шоломів, зброя, десятки автомобілів на потреби фронту, серед них бронемашини та вантажівки, тепловізори, сотні дронів, електрогенератори, цифрові радіостанції, старлінки, військовий одяг, турнікети, натівські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування (в тому числі велика кількість зерна і продуктові набори як для військових, так і для мешканців визволених міст.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
26 липня
21:59
Ексклюзив
прапор, кримскі татари, крим
Як Кремль через Європу просуває фейк про "російський Крим"
21:58
Дмитро Пєсков
США й Україна готують РФ пропозицію миру, Пєсков відреагував, — Reuters
21:31
Ексклюзив
колаж-гривня
Національну валюту почали створювати ще до проголошення незалежності України, - генпродюсерка фільму "Битва за гривню"
21:25
Оновлено
Росія атакувала кілька регіонів України: загинули щонайменше 8 людей, серед них 9-річна дитина, постраждали понад 90
21:10
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Моя ідея, що Зеленському потрібен фаворит, підтверджується
21:08
Росія завдала ракетного удару по цивільному судну в Чорному морі
Судно GOLDEN LEO, яке РФ атакувала 19 липня, затонуло в Одеській затоці з вантажем кукурудзи на борту
20:27
Wildberries
Wildberries після ударів ЗСУ рятує власну репутацію й гаманець: приховав тег "Все для СВО", ухиляється від компенсацій продавцям і спішно перебудовує логістику
20:01
OPINION
Час проти пошесті. Далматинський спосіб боротьби з епідеміями
20:00
Ексклюзив
Путін на штабній нараді у Курській області РФ (березень 2025 року)
Макфол: мобілізація може серйозно похитнути владу Путіна
19:32
Інтерв’ю
Дмитро Щебетюк
За термінами не повинна губитися людина: Дмитро Щебетюк — про життя після травми, доступність і безбар'єрність українських міст
19:29
Зеленський провів нараду щодо дипстрайків
Тил РФ більше не прикритий: Зеленський розповів про оновлені цілі дипстрайків і дальність понад 3 тис. кілометрів
19:09
Віктор Янукович
Нове Межигір'я в Сочі, паспорти прикриття та мільйонні статки: ЗМІ виявили, як живе родина Януковича в Росії
18:53
радбез ООН
Радбез ООН збереться на екстрене засідання: Україна закликає світ змусити РФ припинити атаки на судноплавство
18:25
терористи ХАМАС
Ізраїльський удар убив високопосадовця служби безпеки ХАМАС у Газі, — Reuters
18:20
Інтерв’ю
Джон Роберт Болтон
Болтон: Путін заходить у глухий кут, Захід і Україна не повинні втрачати шанс
17:41
Путін готує виклик Британії та НАТО, щоб перевірити прем'єра Бернема і знайти тріщини в Альянсі, — ЗМІ
17:32
Інтерв’ю
Майкл Мак-Фол
Макфол: Путін не здатен перемогти, а Трамп став більш прихильним до України
17:14
Війна з Росією
Бійці 73-го центру ССО захопили човен РФ і взяли в полон 5 росіян, на фронті з початку доби відбувся 61 бій
17:03
OPINION
Розмова Зеленського з Лорою Лумер. Навіщо це було?
17:01
Ексклюзив
протез
Україна входить в епоху довічного протезування: чи готова до цього держава
16:30
Оновлено
Михайло Драпатий
Акаунт головкома Драпатого в Х, з якого оголосили аудит ЗСУ, є фейковим, — речник Генштабу Лиховій
16:12
Українець Данило Явгусишин утретє здобув Кубок Імператора з сумо
Українець Данило Явгусишин утретє здобув Кубок Імператора з сумо
16:04
Володимир Зеленський
Зеленський поїде в США не тільки на зустріч із Трампом, - ЗМІ
15:40
Пожежа в Іспанії
У Франції та Іспанії евакуювали понад 320 тис. людей через лісові пожежі
15:34
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
Війна проти своїх олігархів: чому Путін почав знищувати власне близьке оточення
15:21
Вес Стрітінг
Європа подякує Трампу за те, що змусив її відмовитися від надмірної залежності від США в обороні, — очільник міноборони Британії
14:50
Александр Стубб
Президент Фінляндії вважає, що позиції України зараз найміцніші з початку війни
14:29
безпілотник, дрон, шахед
Румунія втретє за три дні збила безпілотник у своєму повітряному просторі
14:01
OPINION
Путін відмовив Китаю? Що насправді сказав Токаєв російському диктатору
13:45
Оновлено
У Дніпрі затримали агента, який намагався активувати для росіян понад 1 тис. Starlink. Флеш заявив про своєчасне виявлення
12:25
Віталій Кім Міністерство ветеранів
Відставка Кіма з Мінвету: на майдані нова вимога від ветеранів - чиновник дав собі 1 рік часу
12:17
Володлимир Зеленський
Зеленський: понад половину ракет, якими Росія атакувала Україну за тиждень, становила балістика
11:36
Карпати
Після петиції про захист Карпат Мінекономіки готує закон для охорони Смарагдової мережі
11:13
США - Іран
В Ірані заявили, що продали нафти на $18 млрд за час конфлікту зі США
11:01
OPINION
Розширення війни як шанс на результативні переговори
10:21
У Берліні авто в'їхало в натовп під час ЛГБТ-параду: є загиблий і 16 постраждалих
09:18
погода, серпень, літо
Яка погода в Україні буде сьогодні: прогноз від Укргідрометцентру
09:05
Ексклюзив
Дональд Трамп і Джон Болтон
Війна в Ірані буде тягнутися роками, - Болтон
08:47
Ексклюзив
Віталій Портников
"Вбити всіх зайців": після протесту влада може зменшити призовний вік, і найцікавіше - для цього повернути Федорова на посаду, - Портников
08:31
Оновлено
Війна з Росією
Доба війни: оператори 6-го полку ССО Rangers здійснили рейд на ворожу позицію, на фронті 202 бої та мінус 1440 окупантів
Більше новин