Огляд

Переможні новини 804-го дня війни: біля Новомихайлівки зупинили оригінальний штурм окупантів, Укрзалізниця встановила рекорд, а енергетики створюють "розумні" електромережі

Зіновія Воронович
7 травня, 2024 вiвторок
20:00

Біля Новомихайлівки знищили окупантів, які намагались штурмувати позиції українських десантників, Укрзалізниця перевезла рекордну кількість вантажів на експорт, в Україні вже працюють над 12 проєктами розумних електромереж

Зміст

Косово передасть Україні мінометні снаряди 

Частково визнана республіка Косово передасть Україні пакет військової допомоги, до якого увійдуть мінометні снаряди, військові вантажівки, бронемашини, тактичні автомобілі. Про це повідомляє hromadske.

"Я не буду вдаватися глибоко в деталі, але можу сказати, що це мінометні снаряди 120 мм, 60 мм, 81 мм, військові вантажівки для перевезення особового складу та озброєння, бронемашини, тактичні машини для підтримки підрозділів в Україні в транспортно-оперативному аспекті", – розповів міністр оборони Косова Еюп Мачедонсі.

Перша партія допомоги, яка уже надійшла до України, включала тактичні автомобілі та бронетехніку. У другому пакеті – мінометні снаряди. 

Також Косово тренує українських фахівців з розмінування, у 2022 році завершила тренування перша група Центру протимінної діяльності. За словами міністра, нині в Косово готуються тренувати другу групу. 

В Україні почали створювати розумні електромережі

Українські енергетики працюють на децентралізацію виробництва електрики та впровадженням "розумних" мереж. Зокрема державне АТ "Українські розподільні мережі" уже працює над 12 такими проєктами. Про це повідомив начальник відділу автоматизації та оптимізації бізнес-процесів АТ "Українські розподільні мережі" Микола Мархева під час дискусії  Ukraine Energy Initiative.

За словами Миколи Мархеви розповів, у найближчі 10 років саме оператори системи розподілу (ОСР) виступатимуть однією з ключових ланок децентралізації виробництва електроенергії та впровадження розумних мереж.

"Розумні мережі є ключовим елементом майбутнього електроенергетики і допоможуть покращити стан електромереж та забезпечити стійке та ефективне енергопостачання, – розповів він. – Загалом, станом на сьогодні, в групі “УРМ” телемеханізовано 65% всіх високовольтних підстанцій та встановлено 12% смарт-лічильників від загальної кількості. Наприклад, в компанії Групи АТ "Тернопільобленерго" телемеханізовано 100% – всіх підстанцій 35-110 кВ".

В портфелі АТ УРМ є 12 пілотних проєктів з 6 операторами з іноземними інвестиціями щодо автоматизації підстанцій, встановлення реклоузерів, впровадження обліку, реконструкція енергоінфраструктури з переходом на клас напруги 20 кВ; розвиток мікромереж; створення парку мобільних підстанцій та тощо.

У районі Новомихайлівки ЗСУ відбили штурм окупантів на мотоциклах

Російські окупанти на мотоциклах намагались прорватись на позиції українських десантників у районі Новомихайлівки. Їх ліквідували за допомогою дронів. Про це повідомляє служба звʼязків з громадськістю 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.

"Буває ж таке! Російські окупанти пересіли на мотоцикли, щоб зухвало увірватись на позиції Таврійських десантників у районі Новомихайлівки. Але наші оператори ударних дронів креативу не оцінили і кожному гонщику ще задовго до фінішу виписали по штрафу за перевищення швидкості" 

За даними бригади, під час цього штурму знищено вісім мотоциклів та одну БМП з піхотою. Ще одну БМП і танк нашим воїнам вдалося пошкодити.

 

Латвія передала обладнання для зв’язку на лінії фронту

Латвія в межах IT-коаліції передала Україні комунікаційне обладнання, вартість якого близько 100 тисяч євро. Воно має забезпечити бригади зв'язком на тактичному рівні. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

"Завдяки нашим партнерам продовжуємо закривати потреби наших підрозділів на тактичному рівні. Нова партія обладнання від Латвії допоможе у налагодженні зв’язку на лінії фронту. Вдячна нашому партнеру за своєчасну підтримку", – подякувала заступниця міністра оборони з питань цифрових трансформацій, цифрового розвитку та цифровізації Катерина Черногоренко.

Укрзалізниця встановила рекорд з перевезення вантажів на експорт

Укрзалізниця від початку року перевезла рекордну за час повномасштабного вторгнення кількість вантажів на експорт.  За січень-квітень 2024 року залізниця в експортному сполученні перевезла 30,4 млн тонн вантажів. Це на 48,8% більше, ніж за такий самий період минулого року, повідомляє пресслужба компанії.

"У 2024 році серед наших пріоритетів – нарощування обсягів вантажоперевезень, зокрема експорту, надважливого для економіки держави. Попри те, що ворог активізував свої удари по залізничній інфраструктурі, за результатами роботи впродовж останніх 4 місяців маємо рекордний показник перевезених вантажів у цьому сполученні. Робота кожного залізничника, яка допомогла отримати цей результат, — важливий внесок у стабільність нашої держави", – заявив зазначив голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Лященко.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
24 червня
23:02
Ексклюзив
Конференція Гданськ
"Постійно звучали історичні питання": нардепка Сірко про міжпарламентські переговори з Польщею у Гданську
22:58
ЗСУ, Сили оборони, Генштаб, фронт
"Ситуацію вдалось переламати": Держдеп США заявив, що Україна зараз виграє війну
22:42
Ексклюзив
Княжицький на Via Carpatia
Україна і Польща мають не розхитувати відносини, а будувати спільний фронт у ЄС, - Княжицький
22:39
Ексклюзив
Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров
Чубаров прогнозує у Криму повний колапс через проблеми з пальним і електроенергією
22:37
fpv-дрон, фпв, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Бійці 28-ї бригади вперше знищили пускову машину "шахедів", а на фронті відбулося 148 боїв. Підсумки роботи Сил оборони на вечір 24 червня
22:16
єврейська громада україни
Посольство Ізраїлю заявило про "нацистський салют" на акції "Братства" у Києві і закликало покарати учасників
22:12
Зеленський
Зеленський доручив завдавати ударів на випередження по об'єктах, які РФ використовує для війни
22:06
Ексклюзив
Сергій Лавров в інтерв'ю NBC News (24.08.2025)
"Лавров не впливає на рішення в переговорах, його завдання - напускати туману", - міжнародник Дубовик
21:50
Микола Княжицький Парламентська асамблея України і Польщі у Гданську
Разом Україна та Польща будуть потужніші за Німеччину та Францію: Микола Княжицький про подолання найбільшої кризи стосунків
21:41
пожежа на НПЗ у Сизрані
Замість переробки — на продаж: РФ б'є рекорд експорту сирої нафти через простій НПЗ після ударів українських дронів
21:26
Оновлено
Окупанти вдарили по кінотеатру в центрі Конотопа та по Запоріжжю: є постраждалі та загибла
21:17
фейк
РФ поширює фейк про мільйони втрат української армії. У РНБО спростували
21:13
Оновлено
фахівець з розмінування
На Херсонщині РФ вбила двох фахівців міжнародної гуманітарної організації NPA
20:51
Андрій Сибіга
У МЗС України закликали світ пильнувати "навчання" Білорусі
20:46
Ексклюзив
Олександр Лукашенко
"Рішення Лукашенка повністю синхронізовані з Кремлем": Смолій про роботу ретрансляторів
20:31
Оновлено
ДБР
Розслідування про штурмовий полк "Скеля": ДБР почало розслідування, омбудсмен - перевірку
20:27
Ексклюзив
Наступний крок після мостів: капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ Риженко пояснив значення удару по підстанції у Севастополі
20:15
Михайло Федоров
"Боремося за кожен долар": Федоров переконав Данію замінити допомогу на 15 000 далекобійних пострілів
20:01
OPINION
Не дозволити Росії перетворити нашу сутнісну силу на нашу слабкість
19:30
Володимир Зеленський
Білорусь відреагувала на ультиматум Зеленського — відключили ретранслятори
19:24
Дональд Туск
"Неприйнятне для Польщі": Туск поінформує лідерів E5 про суперечку із Зеленським через УПА
19:00
безпілотник, дрон, шахед
"Шахедів" з білоруського напрямку поменшало після ультиматуму Зеленського Лукашенку, — ДПСУ
18:20
OPINION
Говоритиму відверто: діалог непростий. Ми стали свідками найглибшої кризи українсько‑польських відносин за останні 30 років
18:15
колаж ШІ
Армія США для підготовки військових на полігонах відтворить умови війни в Україні, - ЗМІ
18:11
Вертоліт Мі-2
У Краснодарському краї РФ впав вертоліт Мі-2, — росЗМІ
18:04
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
ЄС спробує переконати Угорщину не блокувати відкриття кластерів для України, - ЄП
17:40
Огляд
Руслан Кравченко
"Прийду за кожним особисто": що встиг і чого не зміг Руслан Кравченко за рік на посаді Генерального прокурора
17:30
прапори Україна Польща
Відбудова України вигідна всій Європі, а Польща готова стати мостом до ринку ЄС, — заступниця голови Сейму
17:23
Огляд
АЗС Amic Energy
Розслідування виявило, що співвласник мережі заправок Amic пов'язаний з топменеджментом російського Лукойлу, – "Слідство-інфо"
17:02
Олімпійська збірна РФ
"Війна і допінг більше не будуть бар'єром": МОК розглядає зміни до хартії, які можуть повернути РФ до спорту
17:01
OPINION
Більшість війн програються, коли сиплеться тил
16:29
ФІФА
Один жереб замість двох: ФІФА домагається зміни правил пенальті у плей-оф ЧС-2026
16:10
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Не лише через УПА: Навроцький мав два приховані мотиви забираючи орден у Зеленського, — польські ЗМІ
15:57
Дальність польоту 150 км: в Україні випробовують новий розвідувальний дрон Sweetheart
15:24
Українські дрони вдруге за тиждень атакували НПЗ у Капотні поблизу Кремля
Московський НПЗ після ударів українських дронів запрацює не раніше 2027 року, — Reuters
15:13
доповідь ГУР Зеленському
РФ змушена знімати ППО з регіонів для прикриття Москви й Керченського моста. Зробимо висновки, – Зеленський
14:56
Вінісіус Жуніор та Ашраф Хакімі (ліворуч), Бразилія - Марокко, ЧС-2026
Бразилія, Шотландія та Марокко б'ються за плейоф: розклад матчів та трансляцій вирішального туру
14:24
Оновлено
Конференція з відбудови України у Римі
Гданська конференція з відбудови України: які результати очікувати
14:22
ЗСУ
"Російські генерали посувають лінію фронту єдиним доступним їм способом –  клавіатурою": в ЗСУ заперечили брехню РФ про захоплення села на Сумщині
14:01
OPINION
Що не так з цінами в Україні? Популярно про інфляцію
Більше новин