Оновлено

РФ вночі 24 січня атакувала Україну дронами і ракетами: у Києві загинула працівниця фабрики Roshen, у Харкові кількість поранених зросла до 31

24 січня, 2026 субота
13:03

У п'ятницю, 23 січня, російська окупаційна армія продовжила запускати ударні безпілотники по території України. Після опівночі стало відомо про пуски балістичних ракет. Унаслідок ворожих ударів БПЛА у Києві загинула людина, є постраждалі. Під масованою атакою дронів перебував Харків. Там 31 поранений, серед яких – дитина

Зміст

Київ

в ДСНС України показали наслідки російської атаки на столицю. 

Оновлення станом на 03:27

За інформацією Віталія Кличка, внаслідок ворожої атаки на місто загинула 1 людина, ще 4 – дістали поранення. Трьох постраждалих медики госпіталізували.

Деснянський район
Сталося падіння уламків на нежитлову будівлю.

Дніпровський район

Внаслідок падіння уламків БПЛА виникла пожежа у гаражному кооперативі. Також палав бензовоз на парковці. Внаслідок падіння уламків вибиті вікна убагатоквартирному житловому будинку.

Дарницький район
Внаслідок падіння уламків БПЛА неподалік приватного медзакладу пошкоджені вікна в його будівлі. Без пожежі.

Голосіївський район
Внаслідок падіння уламків БПЛА на територію нежитлової забудови виникла пожежа. За іншою адресою вибило вікна в приватному будинку.

Солом'янський район
Уламки пошкодили шестиповерхову офісну будівлю.

Міський голова Києва також поінформував, що на лівому березі столиці перебої з тепло- та водопостачанням.

Через ворожу атаку пошкоджено фабрику Roshen

Унаслідок російської атаки на Київ було пошкоджено шоколадну фабрику Roshen, яка знаходиться у Голосіївському районі столиці.

Світлини із місця події показала кореспондентка Еспресо Катерина Галко.

фото: Катерина Галко/Еспресо

фото: Катерина Галко/Еспресо

фото: Катерина Галко/Еспресо

Київщина

Голова Київської ОВА Микола Калашник повідомив, що унаслідок російської атаки поранено чотирьох мешканців області. 

У Броварському районі жінка 1994 року народження отримала порізи ноги, її доставили до місцевої лікарні. Ще двоє постраждалих, чоловік 1988 року народження та жінка 1983 року народження, зазнали незначних порізів. Усю необхідну медичну допомогу їм надали на місці. Пошкоджено чотири приватні будинки та два автомобілі. 

У Бориспільському районі жінку 1996 року народження ушпиталили з закритою черепно-мозковою травмою. Горів будинок.  

Харків

Оновлення станом на 13:00

Харківський міський голова Ігор Терехов повідомив, що кількість поранених зросла до 31.

Оновлення станом на 11:40 

За інформацією голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, кількість постраждалих внаслідок нічної ворожої атаки на Харків збільшилася до 27.

Оновлення станом на 08:30 

За інформацією Ігоря Терехова, найбільше від ворожих ударів постраждали Індустріальний та Немишлянський райони міста.

В Індустріальному районі удар прийшовся по 4-поверховому будинку. Зайнялися квартири на верхньому поверсі та балкон. Є постраждалі, людей рятували з будинку, серед врятованих – дитина.

Також зафіксовано влучання по багатоповерхівці. Сталося загоряння на верхніх поверхах, є постраждалі.

У Немишлянському районі ударом "шахеда" пошкоджено приватний будинок. Виникла значна пожежа, постраждала людина, пошкоджено близько 13 приватних будинків поруч.

"Окремо — болюча деталь: один з ударів прийшовся поруч із гуртожитком, де проживають внутрішньо переміщені люди. У будівлі перебувало 48 ВПО, є постраждалі", - зазначив Терехов.

На ще одній локації в Немишлянському районі безпілотник впав у двір приватного домоволодіння – пошкоджено скління в навколишніх будинках.

Також у місті зафіксовано влучання в дорогу між будинками приватного сектору з пошкодженням житла, вуличного освітлення та авто. 

Оновлення станом на 07:30 

Міський голова Харкова Ігор Терехов поінформував, що кількість постраждалих внаслідок нічної повітряної атаки на Харків зросла до 19.

Оновлення станом на 06:00

За інформацією Поліції Харківської області, станом на 06:00 стало відомо, що різні травми отримали 15 громадян. 

"Серед постраждалих - 12-річний хлопчик, який зазнав гострої стресової реакції", - додали в поліції.

Оновлення станом на 05:00

За інформацією Ігоря Терехова, цієї ночі Харків майже 2,5 години перебував під масованою атакою. Ворог спрямував на місто 25 "шахедів".

"Удари – по житлових будинках. По багатоповерхівках і приватному сектору. По гуртожитку, де мешкають переселенці. Внаслідок влучань постраждали також лікарня та пологовий будинок. Горіли квартири. Горіли будинки", - зазначив він.

Як уточнили в ДСНС України, 14 людей, з них 1 дитина, постраждали в результаті масованої російської атаки БПЛА.  

В Індустріальному районі горіли житлові багатоповерхівки, а також будівля підприємства. З 4-поверхівки надзвичайники врятували 5 осіб, з них 1 дитина. Пошкоджено будівлі гуртожитку та медзакладу.

У Немишлянському районі горів приватний житловий будинок.

фото: ДСНС України

фото: ДСНС України

фото: ДСНС України

Чернігів 

Унаслідок російської атаки на об’єкти енергоінфраструктури, знеструмлено майже увесь Чернігів. Ворог пошкодив відповідне обладнання.

Читайте також: Майже увесь Чернігів залишився без світла після атаки РФ: пошкоджено важливий енергооб'єкт

Реакція Зеленського 

На ворожу атаку відреагував президент Володимир Зеленський. Він повідомив, що росіяни випустили по Україні понад 370 ударних дронів та 21 ракету різних типів.

Під ударами опинилися Київ та область, Сумщина, Харківщина, Чернігівщина. У столиці та регіоні головною мішенню для росіян була енергетика.  

"Кожен такий російський удар по енергетиці доводить, що не можна зволікати з поставками ППО. Не можна заплющувати очі на ці удари, потрібно відповідати, і відповідати силою. Розраховуємо на реакцію та допомогу всіх наших партнерів. Кожна ракета до Patriot, NASAMS, усіх інших систем допомагає захищати критичну інфраструктуру й пройти людям холод зими. Обов’язково маємо реалізувати все, про що домовилися з президентом Трампом у Давосі щодо ППО. Дякую всім, хто допомагає захищати життя", - наголосив глава держави. 

Пуски ракет 

О 01:26 ПС оголосили про загрозу застосування балістичного озброєння з південно-східного напрямку.

Згодом повідомлялося про небезпеку для Запоріжжя, Павлограда та Києва. 

"Крилата ракета через Чернігівщину у напрямку Гончарівського!", - насисали військові о 01:39.

За кілька хвилин повідомлялося, що ракета продовжує рух у напрямку Чорнобильської ЗВ. 

О 01:43 Повітряні сили попередили про балістику на Київ. 

О 01:45 повідомлялося про рух ракети на Миколаїв, яка міняла курс спершу на Миколаїв, потім – на  Кропивниччину і на Київщину. 

"Ракета через Чернігівщину курсом на Київ!", - поінформували військові о 02:08. 

За хвилину повідомлялося вже про рух двох ракет у напрямку Києва. 

О 02:29 і 02:32 ПС інформували про кілька швидкісних цілей на столицю. 

Рух дронів

О 21:54 Повітряні сили повідомили про групи безпілотників, які рухаються через північ Чернігівщини у напрямку Холмів/Мени.

О 22:08 стало відомо про групу безпілотників, які йдуть через Сумщину повз Буринь, Ворожбу.

Станом на 22:20 відомо про БПЛА:

  • На Харківщині курсом на Ізюм, Златопіль;
  • На Сумщині  у напрямку Конотопа.

О 22:49 ПС поінформували про безпілотники:

  • із Харківщини тримають курс на Полтавщину;
  • із Сумщини та Чернігівщини на Київщину.

Станом на 23:05 Повітряні Сили поінформували про нові групи БПЛА  на Сумщині через Білопілля, Хотінь курсом на Чернігівщину.

О 23:29 Повітряні сили зафіксували:

  • Декілька десятків безпілотників із Чернігівщини та Сумщини у напрямку Київщини.
  • Нові групи із Харківщини курсом на Полтавщину.

О 00:00 повідомили про БПЛА на Київщині в районі Чорнобиля та над Київським водосховищем.

О 00:11 повідомлялося про групи безпілотників у напрямку Харкова.

О 00:13 фіксувався БПЛА через Полтавщину, який тримає курс на Черкащину/ Київщину.

Станом на 00:21 Повітряні сили повідомили про нові ворожі безпілотники:

  • група БПЛА курсом на Запоріжжя;
  • на Дніпропетровщині у напрямку Кам'янського.

Станом на 0:43 Повітряні сили поінформували про декілька груп безпілотників курсом на Харків. Водночас ще групи прямували через Полтавщину.

О 01:03 ПС зафіксували у повітряному просторі БПЛА, які курсом на Київ.

Станом на 01:19 відомо про:

  • групи БПЛА, які рухаються на Кременчук;
  • декілька груп БПЛА, які в напрямку Сум.

Новина доповнюватиметься...

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
7 червня
22:15
Ексклюзив
Перший бойовий пуск українських ракет "Фламінго"
Європа зацікавлена в українській балістиці, але розробляти її доведеться спільно, - авіаексперт Романенко
22:06
Огляд
Сховище ядерних відходів під вогнем: що відомо про унікальне ЦСВЯП біля Чорнобиля, яке атакували росіяни
21:43
знущання в Одеському СІЗО
Керівництво Одеського СІЗО відсторонили через скандальне відео знущання над колишнім працівником ТЦК
21:38
Ексклюзив
"Контейнери проєктувалися на падіння літака": експертка Кошарна оцінила наслідки удару "шахеда" по сховищу відпрацьованого ядерного палива біля ЧАЕС
21:13
Оновлено
футбольний матч Данія - Україна
Данія-Україна 2:1. Товариський матч достроково зупинили через стан здоров'я Еріксена, який раніше пережив клінічну смерть
20:53
Вірменія
У Вірменії на парламентських виборах завершилось голосування. Зафіксована висока явка виборців
20:25
Ексклюзив
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
Авіаексперт Романенко пояснив логіку створення української балістичної ракети FP-9
20:00
OPINION
Народжений у печерах. Справжня й удавана історія "короля сирів"
19:37
Інтерв’ю
Там, де увага людей: церква має бути присутня якнайбільше в мережі інтернету, - отець Ростислав Пендюк
19:32
Ексклюзив
Ірина Геращенко
Сканування пальців, талон виборця з фотографією: Геращенко розповіла про перебіг виборів у Вірменії
19:30
Інтерв’ю
Путін та Сі Цзіньпін
Росія, Китай, Північна Корея та Іран утворюють вісь диктатур, - професор Ендрю Міхта
18:55
Дмитро Лубінець
З 2014 року 8,5 млн українців виїхали за кордон, — омбудсмен
18:44
Володимир Зеленський
Зеленський прибув до Британії, де планується зустріч зі Стармером, Макроном і Мерцом
18:41
Латвія
Латвія передасть Україні партію автівок, конфіскованих у п’яних водіїв
18:35
Огляд
Українські рукописи
Загублена манжета, масове ураження і клан Кеннеді – 5 книг про те, як керувати увагою
18:27
Огляд
Новий прем’єр Румунії та уродженець Одещини Еуджен Томак формує уряд: якою буде політика щодо України
18:17
Ексклюзив
Балістична ракета FP-7
Українська балістика проходить випробування, але проблеми з масштабуванням залишаються, - авіаексперт Романенко
18:15
Ексклюзив
Путін фактично намагається переграти підсумки Холодної війни, - Міхта
17:55
ТЦК
В Україні зафіксовано вже 4 випадки смерті мобілізованих у приміщеннях ТЦК, - Лубінець
17:25
хмарна погода, хмари
Грози, град та вітер: якою буде погода у понеділок
17:06
Оновлено
Росія вдарила по ядерній інфраструктурі України: дрон частково зруйнував сховище відпрацьованого палива
Дрон РФ влучив у сховище відпрацьованого палива на Київщині, удар розслідують як воєнний злочин
17:00
OPINION
Системно відкидаючи можливість зустрічі із Зеленським, Путін сам загнав себе в кут
16:51
дамба
Катастрофа на Кубані: річка прорвала дамбу
16:10
У Грузії за запитом ФБР затримали росіянку за обхід санкцій на авіазапчастини
У Грузії за запитом ФБР затримали росіянку за обхід санкцій на авіазапчастини
16:00
Інтерв’ю
Ральф Гофф
Найближчими місяцями в України козирів стане більше, - експрацівник ЦРУ Гофф
15:46
Фільм "Пасхальний день"
"Пасхальний день" про офіцерів ТЦК став найкращим європейським фільмом на фестивалі у Кракові
15:14
москва, кремль
У Кремлі заявили, що між Україною і РФ зберігаються "закриті контакти"
15:09
Ексклюзив
Благодійний забіг "Go to the Future-2026" у Києві зібрав близько 2000 учасників на підтримку ветеранів
Благодійний забіг "Go to the Future-2026" у Києві зібрав близько 2000 учасників на підтримку ветеранів
14:34
ССО уразили нафтобазу та морський термінал окупантів в Криму
За 200-250 км від фронту: ССО уразили нафтобазу та морський термінал окупантів в Криму
14:28
Прапор США
США планують використати заморожені активи Ірану на відновлення країн Перської затоки
14:00
випуск курсантів у ліцеї ім. Героїв Крут
136 майбутніх захисників України: у Львові відбувся особливий випуск Ліцею Героїв Крут
14:00
OPINION
Російська влада обіцяє економістам лісоповал
13:58
Україна НАТО
НАТО ледве відбило кібератаку за російським сценарієм, яку імітувала українська команда
13:22
Зеленський під час візиту до Швеції
"Перевищення захмарної наглості РФ". Зеленський заявив, що радіаційний фон після удару по сховищу у нормі
12:27
Франція
Військовий парад у Франції буде присвячений Україні, - Le Figaro
12:05
астероїд , космос
Наступного тижня поблизу Землі пролетить "потенційно небезпечний" астероїд
11:32
Оновлено
На фото: пожежа в районі окупованого населеного пункту Чистякове на Донеччині після удару Сил оборони України
Сили оборони вдарили по Чонгарі, нафтобазі в Криму і Зуївській ТЕС
11:01
OPINION
Як нам стати енергостійкою країною
10:13
Джо Байден
"Найбільш корумпований президент в історії": Байден розкритикував Трампа на партійному заході
10:00
Ексклюзив
росія проти НАТО
Співпраця Північної Європи, Балтії та Центральної Європи формує новий центр НАТО, - Міхта
Більше новин