live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Європарламент надішле своїх спостерігачів на місцеві вибори 25 жовтня

Посол Ян Томбінський повідомив, що планує надіслати своїх представників в Україну й Європейський парламент
Сьогодні відбулася робоча зустріч голови ЦВК Михайла Охендовського з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом та главою представництва ЄС в Україні Яном Томбінським

Про це повідомляє Відділ взаємодії із ЗМІ секретаріату комісії, передає Еспресо.TV.

Як зазначається в повідомленні, сторони обговорили широке коло питань, пов’язаних з підготовкою проведення місцевих виборів 25 жовтня 2015 року. Окрім іншого, Охендовський поінформував співрозмовників, що в Комісії налагоджена вже багаторічна тісна та ефективна співпраця з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) щодо навчання членів виборчих комісій. ЦВК планує продовжувати цю роботу і зараз. Адже, враховуючи, що в результаті ухвалення нового закону суттєво змінилася виборча система, за якою проводитимуться ці вибори, члени територіальних та дільничних виборчих комісій потребують серйозної підготовки до виконання своїх обов’язків.

Торкнулися співрозмовники й питання міжнародного спостереження за цьогорічними місцевими виборами. Зокрема, посол Ян Томбінський повідомив, що планує надіслати своїх представників в Україну й Європейський парламент.

"Так, це не зовсім звична практика для Європарламенту – надсилати своїх спостерігачів на місцеві вибори. Але з огляду на нинішню ситуацію у вашій державі ми підемо на такий крок. І, вважаю, він буде виправданим", – зазначив глава представництва ЄС в Україні.

Своєю чергою Пайєтт висловив серйозне занепокоєння ситуацією в Харківській області, де територіальне управління юстиції відмовляється реєструвати місцеві організації політичної партії "Опозиційний блок", що унеможливлює участь її представників у місцевих виборах. Голова ЦВК підтримав це занепокоєння, зауваживши, що вирішення цього питання входить до компетенції органів виконавчої влади, зокрема – Міністерства юстиції України.

Також Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні звернувся і до питання проведення місцевих виборів на контрольованих українською владою територіях Донецької та Луганської областей. І додав при цьому, що при їх проведенні дуже важливо дотримуватися найвищих європейських виборчих стандартів.

Нагадаємо, що ЦВК сформувала 640 тервиборчкомів на місцеві вибори

новини партнерів

21 березня, 2018 середа

20 березня, 2018 вівторок

20 березня, 2018 вівторок

19 березня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати