live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Угорщина ветувала засідання комісії "НАТО-Україна"

Будапешт наклав вето на скликання засідання комісії "НАТО-Україна", яке було заплановано на 6 грудня

З такою заявою виступив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє "Радіо Свобода".

За його словами, скликання комісії "НАТО-Україна" потребує одностайного голосування, тому на даний момент обійти вето немає можливості.

Міністр підкреслив, що Угорщина на початку вересня була активним прихильником інтеграційних зусиль України з Євросоюзом, однак прийнята освітня реформа змінила курс Будапешта.

Читайте такожНа Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі

  • 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі. Окрім того, закон встановлює що навчання в усіх українських школах (у т.ч. у місцях компактного проживання національних меншин в прикордонних територіях), починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.
  • 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту. При цьому найбільш жорстку позицію щодо нового закону зайняла Угорщина, а найбільш м'яку - Польща, національна меншина якої має 5 шкіл на території України.
  • Проте 19 жовтня угорська сторона погодилася з основними положеннями закону й ініціювала перемовини щодо особливостей практичного застосування закладених у ньому положень.
  • У Міносвіти вже вирішили, що навчання у школах нацменшин відбуватися на основі латиської моделі "60 на 40".
  • 26 жовтня міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що резонансна мовна стаття закону "Про освіту" є дуже загальною та буде більш деталізована в інших документах.

новини партнерів

17 грудня, 2018 понеділок

16 грудня, 2018 неділя

17 грудня, 2018 понеділок

16 грудня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати